Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Irku, piękna sprawa. Gratuluję! Ta przestrzenność…

Zwłaszcza popychacz lotki poprowadzony przez wręgi robi wrażenie.

Jeśli mogę coś zasugerować, to wydaje mi się, że korzystna byłaby wymiana brzechwy ustateczniającej na cieńszą. Albo oszlifowanie tego co masz już na skrzydle. Być może zamierzasz to zrobić pod koniec prac by jej na obecnym etapie nie uszkodzić? Myślę, że warto, bo ten element, jak dobrze wiesz, w rzeczywistości jest bardzo cienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff ...

z zapartym tchem oglądałem fotki z produkcji. Piękny modelung

 

Piękna "rzeźba" jak to mawia mój znajomy ... i myślę, że wielu z nas byłoby w stanie taką wykonać ... tylko niewielu się chce ... ja odpadam w przedbiegach, chociaż uważam, że warsztat mam opanowany przynajmniej w stopniu podstawowym. Tak więc gratuluję umiejętności, a przede wszystkim ZAPAŁU

Z przyjemnościa pokibicuje do samego końca

Pozdrawiam

S. - Krystian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przedstawiam nastepny etap prac, może są one niezbyt widoczne ale dokleiłem 70 małych pasków na górne powierzchnie żeber, pomiędzy podłóżnice. Tworzą one teraz profil podwójnego T. Skleiłem ostatecznie również połówki skrzydeł a może ćwiertki w jeden kawałek skrzydła. A teraz fotki:

dcia0051.jpg

zdjcia004.jpg

djcia005.jpg

djca0052.jpg

A tak gwoili wyjasnienia to te białe kawałki to są naklejone po to aby wyrównać nierówności na skrzydle. No można teraz odpocząć, powertować dokumentacje i przygotować się na kolejne sklejanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem: wariat.

Ciekawi mnie też, jak to wszystko zostanie wyeksponowane? Może nie doczytałem wszystkiego? Czy scenka z płyty lotniska, czy też raczej wnętrze jakiejś hali montażowo - naprawczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na postęp prac to... odechciało mi się robić mojego Lima 1/48 Trumpka...

Teraz aby prezentowanemu projektowi dorównać, mój Limek powinien mieć ruchome stery, klapy... oczywiście wszystko sterowane z kabiny i do tego jeszcze coś ekstra typu żeby sam latał...

 

Irku... kawał dobrej roboty, ja jestem już bliski zaczęcia Kocura, więc mam nadzieję, że chociaż w minimalnym stopniu dorównam Twojemu kunsztowi... [/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i tak hurtem odpowiem.

Nic w tym modelu nie będzie ruchome-Panowie bez przesady

A co do sposobu ekspozycji to się nad tym jeszcze nie zastanawiałem-oczekuje propozycji Oczywiście przepraszam iż nie odpowiadałem wcześniej W planach po skończeniu skrzydła tak myślę iż w granicy miesiąca się z nim wyrobię w modelu planuję zrobienie jeszcze oczywiście podobnej konstrukcji tylną część kadłuba. W części przedniej planowane jest zrobienie kabiny pilotów od podstaw oraz luk przed kabiną pilota oraz luk na lawetę oraz ona sama. I tu pytanie do wszystkich czy dysponujecie zdjęciami luku w który chowa się laweta-w szczególności interesują mnie boki tego luku. Z góry dziękuję. A tak na marginesie element ten odtworzony przez Airesa nadaje się jedynie do śmietnika. Budując swoją pierwszą replikę MIG-15 używałem tego elementu ale po zdobyciu paru zdjęć i możliwości obejrzenia oryginalnego samolotu w Drzonowie dzięki uprzejmości Pana Jarosława Sobocińskiego za co mu jeszcze raz dziękuję doszedłem do takiego wniosku jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dalszy ciąg monotonnej walki ze skrzydłem. Zdjęcie ukazuje kolejny etap pracy nad skrzydłem. W tym przypadku przednie części wręg. Dokleiłem 40 częsci, choć przyszło mi zrobić ich trochę więcej. Całośc prac tego etapu zająła mi 7 godzin. Mam nadzieją iż za jakieś dwa tygodnie prace nad kratownicą zostaną ukończone i zajmę się resztą skrzydła m.in. stworzeniem kolejnej kratownicy w tym skrzydle czyli wnętrze przestrzeni nad wysuwaną klapą w skrzydle. A teraz zyczę miłego oglądania

Na chwilę uciekam z pracami przy moim innym temacie: F-100

zdjcia009-1.jpg

zdjcia008-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dawno nic tutaj sie nie działo. Brak nowych postępów w pracy spowodowany był końcowym etapem prac nad F-100 /opis powstawania modelu na tutejszym forum/, ale mimo tego prace postępują do przodu. Poniżej parę szybkich fotek z 5-cio godzinnej pracy, wklejeniu 27-u od podstaw zrobionych części a dla tych, którzy mają dłuuuuuuuugi weekend

Miłego oglądania

zdjcia003-2.jpg

zdjcia005-2.jpg

Te czerwone elementy to prowadnice, po których wysuwane są klapy-ależ one były upierdliwe w wykonaniu, a ile niecenzuralnych słów padło aż dostałem opieprz od kochanej małżonki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku_1101 Gdyby puścić to sytuację na wizji to byłby tylko same pi,pi itd a na koniec bardzo brzydkie słowo określające pewien zawód kobiecy"............... no nareszcie skończyłem" tak miałem tego dosyć a w dodatku bolał mnie kręgosłup. Moja szanowna małżonka skitowała to w końcu w ten sposób albo się zamknę albo ona wyprowadzi mnie z moim hbbi tam gdzie raki zimują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam patrząc na takie konstrukcje: to jeszcze modelarstwo czy już dewiacja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiam patrząc na takie konstrukcje: to jeszcze modelarstwo czy już dewiacja ???

 

Odpowiem tobie trochę w inny sposób NAJWAŻNIEJSZE IŻ SPRAWIA MI TO WIELKĄ PRZYJEMNOŚC I ZAPEWNIA ODROBINĘ RELKSU a każdy ma prawo wykonywać model według własnego widzimisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.