Skocz do zawartości

SBLim-2A 1/48


imt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 410
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Super Model ........... az normalnie Nie wiem co Napisać .Czekam na dalszy ciąg budowy tego Przepieknego Modelu :) Wyrazy Szacunku i Pozdrowienia Dla Ciebie::) Jestes Super Modelarzem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Total odlot, ciekaw jestem ,czy planujesz kiedyś skończyć ten model :-)))??

Oczywiście planowany termin ukończenia modelu to koniec 2008 roku. A co do aktualnego stanu to własnie ukończyłem lawetę. Mam nadzieję iż do końca roku uda mi się ją pomalować. Postaram się również na dniach pokazać fotki z obecnego stanu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Irku

Nie wiem co powiedzieć. Może tylko tyle, że A.Z. znalazł zapewne w Twojej osobie godnego następcę Chylę czoła przed warsztatem, podziwam zapał, zazdroszczę talentu .

Pozdrawiam.

Damian Biwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Irku

Nie wiem co powiedzieć. Może tylko tyle, że A.Z. znalazł zapewne w Twojej osobie godnego następcę Chylę czoła przed warsztatem, podziwam zapał, zazdroszczę talentu .

Pozdrawiam.

Damian Biwo.

 

Damianie-napewno nie zasługuję na to porównanie. Zbyt dużo czasu musi jeszcze upłynąć aby choć w minimalnym stopniu zbliżyć się do tego co reprezentuje Andrzej. Ale to czego mnie w życiu uczyli moi liczni nauczyciele oraz przedewszystkim Rodzice to uczyć się od najlepszych, podpatrywać ich w tym co robią bo jeśli im wychodzi to dlaczego nie ma wyjść mi, dlatego też wielokrotnie rozmawiałem z Andrzejem na temat filozofii budowy modeli. To dzięki jego uprzejmości dane mi było trzykrotnie wspólnie uczestniczyć w zawodach za granicą-dzięki, podpatrywać jak to robi przysłowiowy "zachód", co należy robić aby móc myśleć o wygrywaniu imprez modelarskich. Owszem muszę przyznać iż natchnieniem do budowy tego modelu były modele Andrzej i nieodparta chęć sprawdzenia tego o czym pisze Andrzej w swoim poradniku w Aeroplanie. W dalszym ciągu konsultuję z nim swoją pracę nad modelem i wszelkie jego uwagi odbieram nie na zasadzie "czepia się" ale konstruktywnej krytyki mającej na celu doskonalenie warsztatu.

Kolejne zdjęcia wózka, gotowy do malowania-przepraszam za jakość

zdjęć, robione na szybko, ale życzę miłego oglądania:

laweta014.jpg

laweta015.jpg

Wózek z lawetą w widoku z góry:

laweta009-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No cóż święta, święta i prawie po świętach. Jednak mimo tego wspaniałego czasu w wolnych chwilach między zakupami a potem jedzeniem rozpocząłem malowanie lawety. Laweta jest już pomalowana wraz z osłonami kadłuba i pojemnikami na naboje. Czekają one jedynie na tzw brudzenie i połączenie wszystkiego przewodami. Tak na dobry początek zdjęcia wykończonego wózka do transportu lawety. Miłego oglądania:

Lawetamalowana005.jpg

Lawetamalowana009.jpg

Lawetamalowana008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam po dłuższej nieobecności. Spowodowane to było ponad trzytygodniową chorobą. Przez ten okres czasu jedynie udało mi się zniszczyć jedną z osłon od lawety i niestety tą bardziej skomplikowaną. Ale nie ma tego złego co by na dobre niewyszło jest już nowa i złożona z większej liczby części-51- wyprodukowałem również nowe profile w kształcie uproszczonej litery "S". Nowa po prawej stronie zniszczona po lewej:

MIG-15011.jpg

Rozpocząłem również malowanie lawety. Czeka ona na pomalowanie nowej osłony oraz na bardzo lekkie brudzenie. Miałem możliwość otwarcia eksponatu, który stoi w muzeum pod chmurką dość długi okres czasu i laweta nie wyglądała na mocno brudną i zniszczoną warunkami.

MIG-15009.jpg

MIG-15013.jpg

Wraz z nową porcją sił po chorobie rozpocząłem prace na wnęką podwozia przedniego. Została ona pogłebiona do odpowiednich rozmiarów oraz uzupełniana jest kolejnymi elementami. Zdjęcia robione na szybko z niezbyt dobrym oświetleniem. Wkleiłem wzmocnienia wnęki oraz wykonałem część mechanizmu służącego do zamykania osłon podwozia, każda z nich liczy po 8 elementów każdy a mymiary około 4 na 3 mm. Całość liczy na ten moment 45 elementów:

MIG-15017.jpg

MIG-15018.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne zdjęcia z postępu prac. Widoczne na wcześniejszych zdjęciach elementy mechanizmu zamykania osłon przednich zostały usunięte, a w ich miejsce zostały zrobione całkowicie nowe. Etap prac to istny horror gdyż zanim zrobiłem te dwa elementy, które zostaną ostatecznie umieszczone na swoim miejscu, doszło do wyprodukowania mechanizmów dla całej eskadry . Sami widzicie ich rozmiary . Dodam iż każdy z tych zespołów składa się na tym etapie z 6-słownie sześciu elementów. Dorobione zostaną jeszcze trzy dżwignie oraz spróbuję dorobić po dwie sprężyny na stronę. Jeśli mi się to uda to mechanizm zamykania osłon będzie wyglądał jak w oryginale.

MIG-15podwozieprzednie005.jpg

Kolejen zdjęcie pokazuje następne elementy modelu-jeden z trzech kompletów wspominanych dźwigienek, muszę tylko je skrócić do odpowiedniej długości, przedłużone do prawidłowej długości osłony luku podwozia, który o czym wcześniej nie wspominałem ma zwiększoną długość do odpowiednich rozmiarów. Ten malutki półkolisty element to jeden z czterech, które wytoczyłem tak aby imitowały końcówki pojemników znajdujących się po obu stronach ścian luku podwozia przedniego. Do tych elementów dokleiłem imitacje zaworów oraz połączyłem przewodem w postaci cienkiego drucika.

MIG-15podwozieprzednie007.jpg

kolejne zdjęcia to wnętrze luku z częśćiowo zamontowanymi elementami oraz mam nadzieję iż pokazują one lepiej wnętrze, który to pogłębiłem, zrobiłem od podstaw wszelkie ścianki boczne, gdyż to co jest w zestawie nijak ma się do rzeczywistości, dorobiłem również profile wzmacniające powierzchnie boczne luku z cienkiej metalicznej foli. Mają on kształt litery "U" oraz "L"

MIG-15podwozieprzednie011.jpg

MIG-15podwozieprzednie009.jpg

MIG-15podwozieprzednie016.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynki na ammo wyszły Ci kosmicznie !!!!!!!Okazuje sie,że umiesz też malować :-))). No i ciągle liczę,że doczekam końca, a mam już 37 lat.... :-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż to czysty masochizm A tak na serio, samoloty nigdy mnie nie interesowały (wole stać twardo na ziemi) , ale po obejrzeniu co wyprawiasz z tym modelem chyba zmienie zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czas na kolejną aktualizację. Temat przewodni dzisiejszej wycieczki to wnęka podwozia przedniego oraz malutkie "zboczenie" z trasy

Pierwsze zdjęcie pokazuje elementy składowe pokryw podwozia przedniego, 4 uchwyty do mocowania pokryw to robota od podstaw. Na zapałce jeden z elementów służący do zrobienia mechanizmu zamykania pokryw-patrz post wcześniejszy.

podwozieprzednie022008001.jpg

Kolejne zdjęcie pokazuje zmontowane pokrywy przygotowane do montażu we wnęce, ilość elementów 10 na każdą osłonę. U góry zdjęcia widać przygotowaną amunicję do lawety 30 pojedyńczych wypiłowanych elementów, teraz tylko montaż na taśmie amunicyjnej i można załadować do lawety.

podwozieprzednie022008005.jpg

A tu siłownik do chowania podwozia przedniego ilość elementów 12

podwozieprzednie022008008.jpg

Kolejne zdjęcia pokazują zmontowane pokrywy na sucho. We wnętrzu wnęki po bokach widać mechanizm zamykania pokryw wraz z 4 imitacjami sprężyn. Oczywiście sama wnęka jest pogłębiona w stosunku do tego co proponuje Trumpek. Wszelki kształt ścianek również zrobiony od podstaw Cała wnęka składa się z 102 części.Miłego oglądania

podwozieprzednie022008015.jpg

podwozieprzednie022008014.jpg

podwozieprzednie022008012.jpg

Proszę o liczne komentarze i konstruktywne uwagi. A teraz na . Mam nadzieję iż zapracowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki lawety po malowaniu i złożeniu do przysłowiowej "kupy"

Na lawecie ułożona amunicja, która to będzie jeszcze zapięta w taśmę amunicyjną oraz pomalowana. Miłego oglądania i jak zwykle proszę o konstruktywne komentarze.

Lawetagotowa1001.jpg

Lawetagotowa1004.jpg

Lawetagotowa1005.jpg

Lawetagotowa1007.jpg

Lawetagotowa1010.jpg

No to czas na małe co nie co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czas na małe co nie co

Tak z rana ? Podobno prawdziwi dżentelmeni nie piją przed południem...

A na poważnie to robótka pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to koniec. Laweta została pomalowana do końca oraz złożona w całość. Składa się ona z 348 elementów A teraz zdjątka:

Lawetagotowa2009.jpg

Lawetagotowa2015.jpg

W wolnym czasie zdecydowałem się na zrobienie wlewu paliwa. Na zdjęciu taki malutki otwór wraz z imitacją śruby do zamykania otworu wlewowego-3 małe elementy.

Lawetagotowa2013.jpg

oczywiście trwają prace nad kabiną pilotów. Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to co robisz jest niesamowite!!! Wygląda bardzo realistycznie.

Ma wiele smaczków. Jestem w ciągłym szoku !!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.