Skocz do zawartości

Zadajemy pytania... Dostajemy odpowiedzi i pomoc...


krzychu-onisk

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, giberes napisał:

Zamarzył mi się EE Lightning w 1/48. Który wyrób polecacie, żeby był miły w składaniu i dosyć podobny do oryginału?

Jak na razie jedyny i najlepszy Airfix. Ktoś go jeszcze robił w wersji dwumiejscowej, Sword?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BRAVO112 napisał:

wiadomo cos na ten temat?

Ja tylko znalazłem stronkę - ale niemieckie firmy mają te sklepy wyjątkowo paskudne w obsłudze.

Są na liście w zestawach łaczonych.

To wszystko chyba na zamówienie - podejrzewam że finansowo to harakiri....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena w sklepie Clasic Plane ( Modellbaustudio Rhein Ruhr ) jest ok 16 Euro

Tylko jest pytanie, co to jest? jakis nieudany odlew na podstawie A-Modela?

Druga sprawa, to sklep w Essen. Przed corona byl otwarty raz w miesiacu w soboty i kilka razy tam bylem

Nie wiem, jak jest teraz, bo i sklep byl taki " z przygodami "  - metalowe schody od podworka 🙂

a i Wilgi na polkach nie widzialem, choc zestawow, roznych, sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BRAVO112 napisał:

Tylko jest pytanie, co to jest? jakis nieudany odlew na podstawie A-Modela?

Myślisz że poszli by tak perfidnie po najmniejszej linii oporu 😀?

7 minut temu, BRAVO112 napisał:

Druga sprawa, to sklep w Essen. Przed corona byl otwarty raz w miesiacu w soboty i kilka razy tam bylem

A! To trochę zmienia postać rzeczy... 😉, jak soę jest w zasięgu 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi do głowy taki pomysł by w modelu Sokoła firmy Answer użyć blaszki Parta przeznaczonej do modelu firmy AJ.

Chętnie się dowiem jakie jest wasze zdanie na ten temat.Czy ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.12.2022 o 19:30, jmx62 napisał:

Koledzy, tak na szybko. Wklęsły czy wypukły?

Hasegawa PT 33

Dopiero dzisiaj zauważyłem pytanie. Model jak najbardziej wklęsły, najlepszy Skyhawk na rynku. Popatrz na wypraski, zwróć uwagę na wnęki podwozia:

 

https://www.mojehobby.pl/products/A-4M-SKYHAWK-926124.html?ads_details=DSA&gclid=EAIaIQobChMIjNqDn76F_AIVZAzmCh37Cw8XEAAYASAAEgKtf_D_BwE

Edytowane przez barszczo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie model z Classic-Plane

Dla tej części katalogu, Niemiec podaje, że bierze modele dostępne na rynku i dodaje do nich wg specyfikacji: \

(R) - żywica

(D) - kalkomanie 

etc.

A Francuz mówi, że oferowany zestaw to Amodel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, barszczo napisał:

Dopiero dzisiaj zauważyłem pytanie. Model jak najbardziej wklęsły, najlepszy Skyhawk na rynku. Popatrz na wypraski, zwróć uwagę na wnęki podwozia:

 

https://www.mojehobby.pl/products/A-4M-SKYHAWK-926124.html?ads_details=DSA&gclid=EAIaIQobChMIjNqDn76F_AIVZAzmCh37Cw8XEAAYASAAEgKtf_D_BwE

BRAVO112 twierdzi co innego, że jest odwrotnie, _OldMan_ znowu w drugą stronę, że jest ok. 

To już nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jmx62 napisał:

BRAVO112 twierdzi co innego, że jest odwrotnie, _OldMan_ znowu w drugą stronę, że jest ok. 

To już nie wiem.

@barszczo dobrze pisze najlepszy dostępny Scooter w 4osiem. Możesz jeszcze poszukać Hobbycrafta ale to już taki gorszy produkt Skyhawkowy 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jmx62 napisał:

BRAVO112 twierdzi co innego, że jest odwrotnie

przepraszam - pomieszalem watki, bo pisane sa jeden po drugim

Skyhawk - mialem na mysli 1:72

a model Wilgi z Clasic Plane

a powyzsze malowanie - chyba jedyne sluszne dla Skyhawka, chyba, ze jeszcze to 🙂 

Skyhawk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, barszczo napisał:

Najpoważniejszy to z tego co pamiętam wnęka podwozia. Tam powinna być dziura  i widoczny od dołu silnik. Poza tym zespół śmigło - kołpak. Więcej grzechów nie pamiętam.

 

Trochę atencji (dla tych, którym zależy) wymaga połączenie skrzydło - kadłub. Powstaje linia podziału, której w oryginale nie było. Ale to przypadłość wszystkich plastikowych Fok.

 

Poza tym bardzo przyjemny, samoskładalny model, który jak najbardziej przypomina długonosą Fokę. :cool:

 

Sam mam dwie na półce hańby... :lol::lol:

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, jmx62 napisał:

Pytanie: co boli ten model Tamiya Focke-Wulf Fw190 D-9 1/48?

Ma jakieś poważne mankamenty?

Oprócz tego co wymienili Koledzy ponoć część silnikowa jest nieco za krótka, golenie podwozia głównego też trochę za krótkie oraz kwestia obszaru między wnękami na koła w centropłacie... Kuba Plewka na PWMie kiedyś pisał co jest poprawne a co nie w modelach Tamiya i Eduard (D-9, D-11, D-13).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Greif pinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.