Skocz do zawartości

Fall Weiss - Inwazja na Polskę 39` 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamiętam już gdzie znalazłem informację o przemalowywaniu krzyży na żółto.

Ostatnio ukazała się pozycja Bellony "Zdławienie Polski w obiektywie Wehrmachtu". Publikacja pokazuje na prawdę sporą ilość fotografii do tej pory nie znanych. Polecam miłośnikom września 39.

Jest tam kilka zdjęć PzKpfw z widocznymi zamalowanymi krzyżami, lecz gro posiada nie zapaćkane niczym białe.

Na prawdę świetnie Ci idzie ta IV. Doskonałe cieniowanie i przejścia kolorów.

Czekam na dalszy rozwój działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uważam, że Twoje krzyże są zdecydowanie za małe. Przeszukując zdjęcia Pz IV znalazłem zdjęcie z tyłu Twojego modelu na którym widać duży krzyż.

 

02_Gsized.jpg

 

Poniżej wstawiam zdjęcia najmniejszych krzyży jakie można spotkać na zdjęciach.

 

panzer_1_copy2.jpg

panzer_33.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer IV raczej mi nie pasuje do jednostki rozpoznawczej. Poza tym model bardzo dobry, wręcz niesamowity bym powiedział.

Dlaczego... w bitwie pod Mokrą jako pierwsze (na rozpoznanie) poszły Panzer III i IV.

A IV piekna

Pewnie znów nie pamiętasz jakich pigmentów użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym symbolem "rozpoznawczym" piszecie alternatywną historię!

Batalion rozpoznawczy niemieckiej dywizji pancernej składał sie z kompanii samochodów pancernych i kompanii motocyklowych. Nie było w nim żadnych czołgów!

Symbol na błotniku przedstawia oznaczenie motocyklowego plutonu łącznikowego!

 

Clipboard01aa.jpg

Clipboard02dd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Celowo i z premedytacją dałem takie oznaczenie. Właśnie z powodu faktu bytności właśnie pojazdów lekkich na miejscu walki, jako pierwsze.Moim zamysłem było - kilka sztuk dostało przydział do wsparcia natarcia - gdzie ciężej było, i tyle. Wedle prawideł Jarek ma w zupełności rację, ale bezwzględnie nie można wykluczyć takiej opcji.

 

Boozy, niestety masz rację. Nie podam Ci konkretnego nr. pigmentu.

Jak widzisz poniżej tak wyglądają moje nr. proszków podczas pracy...i generalnie z wszystkimi płukankami, farbami i pigmentami w taki sposób pracuję - na oko.

ResizeofDSCF5507.jpg

 

 

Teraz scenka, działko otrzymało już swoje miejsce, oraz kształt.

Jak widać lekko nie miało, ale to chciałem także zaznaczyć. Myślę że taki kontrast zniszczone działo p.panc. i czołg Mark IV dają do myślenia.

ResizeofDSCF5510.jpg

ResizeofDSCF5511.jpg

ResizeofDSCF5512.jpg

ResizeofDSCF5513.jpg

ResizeofDSCF5514.jpg

 

Wpierw zacząłem aerkiem na czarno całość, później lekko bazowe, a na końcu pędzlem. Kolory nieco jaskrawe, ale się zgaszą po płukankach i pigmentach.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ten bofors wygląda jak by przeżył uderzenie atomowe. Okrutnie mocno go powyginałeś. Skoro jakaś "moc" tak skrzywiła lufę, to opon też chyba nie powinno być w położeniu fabrycznym. Niby drobnostka, ale jakoś rzuca się w oczy.

Na zdjęciach osłony boforsa są raczej połamane niż do tego stopnia powyginane, w gruncie rzeczy to była cieńka blacha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się wszystkim przedmówcą dużo dobrego dodaliście naszemu gospodarzowi. Ode mnie jedna uwaga. O ile dobrze czytałem sprawozdania z bitwy wszystkie nasze Bofosry ppanc były okopane. Bo był na to czas, znaczy do okopania wg przepisów z przed wojny. Zdjęcia nie pokazują bitwy pod Mokrą, tam lufy "boforsów" ledwo wystawały znad ziemi. I stąd między innymi duże straty niemieckie. Według mnie krzyże były namalowane na wysokość wieży. ale skoro są zdjęcia z kampanii wrześniowej to racze się nie "dopierdzielam". Czytam co piszecie i widzę że mam do czynienia z ludźmi o dużej wiedzy. Pozdrawiam all...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róznie w zyciu bywa:

Z jednej strony czytam jak to Polska sie długo bronila.

A z drugiej jak to becki w kilka tygodni dostala.

Jedno co pewne to ze:

Pojedynczy zolnierz mial wole walki (Polak)

Tak jak we wrzesniu tak i podczas powstania warszawskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za zainteresowanie.

 

 

Zniszczenie działa:

miałem sobie darować....ale

- wystarczyło staranować go pz I, czy II i mógłoby wyglądać podobnie..bądź bardziej zmielone.

Lufa - wygiąłem ja celowo, by Panzer IV miał "także" swoją rolę w zniszczeniu - tu jadąc z impetem wygiął lufę już zniszczonego działa, zasypanego ziemią.

 

Opony powinny być porozrywane

ciekawa teoria.

 

 

Czarku, merci;)

 

Witaj Cieszyniak !

 

wszystkie nasze Bofosry ppanc były okopane

i z ta myślą wykonałem dalsze prace z terenem.

Działko weszło nieco głębiej w grunt, już nieco stonowałem żywość zieleni i lekko zażółciłem piaskowy.

ResizeofDSCF5519.jpg

ResizeofDSCF5520.jpg

ResizeofDSCF5521.jpg

Jak widać, na działku widnieją pozostałości jakiejś siatki maskującej i ogólnego rozgardiaszu.

Pod czołgiem wykonałem lej, z którego ziemia ma inny kolor aniżeli ta z powierzchni.

Figurki już są niemal ukończone i czekają na wklejenie do podstawki, na której na końcu( a przed finalnymi pigmentami) posadzę kilka krzaków, trawy etc.

 

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc o porozrywanych oponach miałem na myśli efekt po trafieniu ciężkim pociskiem. Bo tak to działko wyglądało, a zwłaszcza pogięta tarcza i lufa. Teraz działko nieco bardziej się schowało i wygląda to lepiej. Jest sporo zdjęć rozjechanych działek i żadne tak nie wyglądają (czepiam się głównie za bardzo powyginanej lufy). No ale nieważne Sam PzKpfw IV jest świetnie wykonany, gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Rafał, ta flaga na tej balsie nie pasuje, za duży kontrast ale scenka zacna

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.