Skocz do zawartości

F-15E Strike Eagle w hołdzie zimnej krwi. REVELL 1:48


xerix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Kiedy przeczytałem o konkursie od razu pomyślałem, że fanie byłoby wystartować z czymś co nie tylko będzie odpowiadało tematowi, ale i niosło ze sobą pewien przekaz.

 

Po 2 miesiącach zdecydowałem, że będzie to F15 E z 391st Fighting Squadron, której piloci upamiętniają zdażenia z 11 września 2001 r. Szczególnie ujęłą mnie maszyna 87-0207 "Twin Towers". Jej załoga upamiętnia heroiczną walkę nowojorskich strażaków. Ludzi, którzy z zimną krwią pośpieszyli na ratunek ludziom uwięzionym w WTC i którzy ratując życie sami je oddali.

 

Bazą do pracy jest moim zdaniej jeden z TOP3 modeli Revella: 04891

 

ta0goj.jpg

 

Co do samej jakości plastiku to jak zawsze można powiedzieć, że mogłoby być lepiej. Jak jednak spojrzymy na detale i uzbrojednie to zestaw dostaje -5.

 

2zs6u1f.jpg

210gltt.jpg

2zqhcp1.jpg

2wdy9zp.jpg

11s0ayr.jpg

2cdvl2e.jpg

20077gz.jpg

24gnk12.jpg

etblmq.jpg

 

Jak więc widać start od zera

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Klasa 1 - Samoloty i śmigłowce

Specjalna 1 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

Specjalna 3 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

 

Pierwszą rzeczą jaką trzeba było zrobić to zdobyć kalki, które umożliwią wykonanie zaplanowanego modelu. Spokojnie można je kupić w Polsce:

 

23hlvkj.jpg

 

Cały listek umożliwia wykonanie kilku maszyn (jakość wydruku ulotki poniżej krytyki):

 

f23aqp.jpg

 

A z całości wybrane Twin Towers:

 

16lff3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model i wreszcie jakiś dobry, współczesny myśliwiec w 1:48.

Co do samego zestawu, to ponoć jest to dobry model (merytoryka), choć jak dla mnie jego jakość nie powala, ale też nie jest zła.

W porównaniu z niesamowitym F-15C GWH model Revella wypada dość blado, nie zmienia to jednak faktu że sam w sobie jest to bardzo fajny i dość starannie wykonany produkt (czytałem opinię, że w tej skali obok Rafale M jest to najlepszy model lotniczy tego producenta).

Zalety tego F-15E to niewątpliwie ładne linie podziału, prawidłowa bryła, bogate uzbrojenie i chyba dość prosta konstrukcja.

Wady to nieco uproszczone w paru miejscach detale, ale to tak trochę na siłę szukanie dziury w całym.

Powodzenia - będę kibicował bo to piękny samolot no i ciekaw jestem jak ze składalnością tego modelu - nie pomijaj tego aspektu w warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczę Was trochę zanim zacznie się sklejania. To dodatki jakie planuję użyć. Co do fotela zastanowię się jeszcze, bo pudło ma całkiem ciekawe.

 

Wspomniane fotele:

 

2h7kvfd.jpg

 

Blaszki i maski:

 

2zgew0i.jpg

 

Jak sądzicie coś warto jeszcze dokupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą rzeczą jaką trzeba było zrobić to zdobyć kalki, które umożliwią wykonanie zaplanowanego modelu. Spokojnie można je kupić w Polsce:

 

A te z pudełka nie wystarczą?

Przecież pierwsze malowanie tego samolotu w instrukcji to właśnie 391, z wizerunkiem Twin Towers na nosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia - będę kibicował bo to piękny samolot no i ciekaw jestem jak ze składalnością tego modelu - nie pomijaj tego aspektu w warsztacie.

 

Dzięki. Będę wrzucał na bieżąco to co się będzie działo. Najbardziej obawiam się o spasowanie dziobu. Zobaczymy w praniu. Na razie kroki jakie podjąłem to, żeby z:

 

2irvxxf.jpg

 

zrobić

 

8wf88o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te z pudełka nie wystarczą?

Przecież pierwsze malowanie tego samolotu w instrukcji to właśnie 391, z wizerunkiem Twin Towers na nosie.

 

Wystarczyłyby ale nie na tą dokładnie maszynę jaką chcę wykonać. Strażak i policjant nie są w pudle. Będę łączył obie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co robisz warsztat tego samolotu? Robisz mi apetyt, to bardzo ciekawy model, kawał plastiku i bardzo lubię F-15. Samo wykonanie wyprasek bardzo dobre, detale kokpitu , foteli są super i nie trzeba kupować aftermarketów. Musisz powalczyć z malowaniem , bo to dość monotonny samolot do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do obserwujących ten warsztat i życzę oczywiście powodzenia w konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są dostępne gdzieś w Polsce?

 

Niestety, chyba jedyna rozsądna opcja to kupno bezpośrednio z Łotwy.

 

Robiłem nie tak całkiem dawno ten samolot w dokładnie tym samym malowaniu. Co prawda w 1/72 ale kalki miałem tej samej firmy. Uważaj na nie bo się baaardzo łatwo rwą przy byle dotknięciu.

 

Jesteś pewien że kalkomanie w 1:72 też były Cartrografa?

Bo w 1:48 Cartograf jest ale w tym nowym wydaniu, w starym zdaje się też były takie kłopoty z kalkomaniami, bo to nie był Cartograf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem nie tak całkiem dawno ten samolot w dokładnie tym samym malowaniu. Co prawda w 1/72 ale kalki miałem tej samej firmy. Uważaj na nie bo się baaardzo łatwo rwą przy byle dotknięciu.

 

Jesteś pewien że kalkomanie w 1:72 też były Cartrografa?

Bo w 1:48 Cartograf jest ale w tym nowym wydaniu, w starym zdaje się też były takie kłopoty z kalkomaniami, bo to nie był Cartograf.

 

 

Możliwe, że nie. Generalnie jak zobaczyłem kalki PrintScale to myślałem, że oni je jednak sami drukują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ten czeka w moim na magazynku na swoją kolej. Korzystając z okazji mam pytanko. Orientujecie się może czy ktoś robi kalki do "pustynno-burzowych" f-15e? Chciałbym zrobić jakiegoś stąd:

Multiple_F-15E_parked_during_Operation_Desert_Shield.jpg

źródło: wikipedia

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/4/4d/Multiple_F-15E_parked_during_Operation_Desert_Shield.jpg/1024px-Multiple_F-15E_parked_during_Operation_Desert_Shield.jpg

 

Powodzenia w budowie i przepraszam za offtop.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.