Skocz do zawartości

MiG 21 MF 1:48 Eduard


GEM

Rekomendowane odpowiedzi

MiG 21 MF z zestawu Eduard Profi, plus kalki Montex.

Model samolotu o numerze bocznym 7809 z bazy w Łasku.

Postanowiłem, że tym razem będzie to model prosto z pudła. Chciałem sprawdzić jak to wyjdzie. Dlatego nie bawiłem się w żadne przeróbki i wzbogacenia. Może nie do końca, w trakcie pracy wyszła jednak natura i dołożyłem trochę przewodów przy goleniach, wykonałem uszczelkę kabiny, i wzbogaciłem trochę owiewkę kabiny.

Sam zestaw jest bardzo dobrze przygotowany, jeśli chodzi o spasowanie części. Praktycznie to tylko w jednym miejscu na garbie musiałem trochę podszpachlować. Jeśli ktoś w miarę, małym nakładem pracy chce wykonać model tego legendarnego samolotu to polecam. Mnie sklejenie tego modelu zajęło ok. dwóch tygodni.

Dlatego traktuję go jak - "szybki numerek".

A teraz popatrzcie i oceńcie, co z tego się urodziło.

pa180377.jpg

pa180338.jpg

pa180324.jpg

pa180312.jpg

pa180386.jpg

pa190117.jpg

pa180063.jpg

pa190090.jpg

pa180027.jpg

pa190153.jpg

pa190108.jpg

pa180404.jpg

pa190113.jpg

25022870.jpg

Miłego oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Grześ nie widać że to "szybki numerek" był

Jaki zwykle bajka ,szczególnie podobuje mnie się kokpit :deska i fotel rewelacja jak żywe.

Do plusów ujemnych :nie podoba mi się osłona dyszy jakaś taka nijaka i nie pasująca do reszty.

Jeszcze raz :brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jak zawsze zacny, i jak zawsze na wysokim poziomie, drobiazgi oczywiscie kosmetyczne, ktore przy "szybkim numerku" mogly umknac - przypilowanie opon da efekt ugiecia i znaczaco poprawi wyglad, na zdjeciu oslowny kabiny [zalaczam Twoje zdjecie] az sie prosi o uszy zamkow wchodzacych w burty. Wiem ze jestem monotematyczny ale podwieszanie czegokolwiek pod skrzydla [co sam nieraz robie] psuje linie modelu ale to moja opinia [z nia masz prawo sie nie zgodzic].

p.s. zdjecie skonczonego Viggena wysylam na pw.

pa180312.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Panowie że po chwili zapomnienia przyjdzie czas na obowiązki rodzinne.

Do plusów ujemnych :nie podoba mi się osłona dyszy jakaś taka nijaka i nie pasująca do reszty.

Jeszcze raz :brawo

Masz rację Robercie, Ale muszę przyznać bez bicia, że przeszedłem koło tego elementu jakoś tak bardzo obojętnie.

Trzeba będzie się nad tym pochylić.

Marku, myślę że poprawienie opon to nie będzie wykraczało poza zakres moich umiejętności.

Jesli chodzi o podwieszenia to chyba jest tak, że ja nie mam "lotniskowych " upodobań, i Podchodzę do sprawy tak ,ze jesli nie jest coś w konflikcie z merytoryką, to podwieszam. Nie lubię niestety gołych modeli.

:super: Wydobyłeś całe piękno z tego samolotu.

Interesuje mnie nr farbki którą użyłeś do pomalowania wnęk podwozia i hamulców aero.

Leszku ja to malowałem Farbą Interior Green Nr 27 Mr.Color

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Ty to zdążył popełnić? Już po Kołczygłowach? Wspaniała robota!!!! Gratuluję!!! Mi osobiście podobają się modele z podwieszeniami, ale też nie robię dramatu jak nie ma

 

W Kołczygłowach napatrzeć się nie mogłem na piękne Migi które tam stały. Tak się "napaliłem" że ......Popełniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tzw. realu nity są lepiej widoczne?

Raczej nie. Świadomie robiłem tak, że w pewnych miejscach je podkreślałem a w innych nie robiłem nic. Chciałem uniknąć tego, że wszystkie nity jak pod sznurek są jednakowo widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czuję sie jakoby w obowiązku wpisania sie, widziałem na żywo i wyglada naprawde świetnie, umyka troche smakowitych detali gołym okiem, które tu skrzętnie pokazał aparat. Miło było pooglądać i porozmawiać, "zimna wojna" wyglądała zacnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za kolejną nominację do fotki tygodnia.

Wszystkim kolegom dziękuję za dobre słowo.

Przemku, Jarku,

Kolego eljaz mam nadzieję, że ta łza to nie nad moim modelem

Wymiary wodzideł wyślę za kilka dni.

Darku cały czas cierpliwie czekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do plusów ujemnych :nie podoba mi się osłona dyszy jakaś taka nijaka i nie pasująca do reszty.

Masz rację Robercie, Ale muszę przyznać bez bicia, że przeszedłem koło tego elementu jakoś tak bardzo obojętnie.

Trzeba będzie się nad tym pochylić.

Marku, myślę że poprawienie opon to nie będzie wykraczało poza zakres moich umiejętności.

Jesli chodzi o podwieszenia to chyba jest tak, że ja nie mam "lotniskowych " upodobań, i Podchodzę do sprawy tak ,ze jesli nie jest coś w konflikcie z merytoryką, to podwieszam. Nie lubię niestety gołych modeli.

Podpisuję się pod obiema uwagami, przy czym mnie bardziej przeszkadza dysza (koniecznie musisz ją "zmęczyć") niż opony. Model poza tym jako całość fantastycznie zbalansowany . A podwieszenia urozmaicają bryłę samolotu.

 

PS Czy ten model nie był wystawiany na VI Lubelskich Spotkaniach Modelarskich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.