Skocz do zawartości

Grumman F4F-4 Wildcat – Hobby Boss 1/48


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do nowej galerii. Tym razem chciałbym przedstawić Państwu miniaturę samolotu F4F-4 Wildcat wykonanego z zestawu Hobby Boss w skali 1/48. Model wykonany prosto z pudła, jedynymi dodatkami była osłona kabiny wykonana w technologi Vacu, oraz kalkomanie firmy CAM Decals – Battlin’ Wildcats – 48-111.

 

Model przedstawia maszynę, pułkownika James’a E. Swetta, na której 7 kwietnia 1943 roku zestrzelił 5 japońskich maszyn na pewno, oraz siedem prawdopodobnie, podczas jednego lotu. Za ten lot został nagrodzony Kongresowym Medalem Honoru.

 

f4f-001.jpg

f4f-002.jpg

f4f-004.jpg

f4f-005.jpg

f4f-006.jpg

f4f-007.jpg

f4f-008.jpg

f4f-009.jpg

f4f-010.jpg

f4f-011.jpg

f4f-012.jpg

f4f-013.jpg

f4f-003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę zabrać głos jako pierwszy: bardzo efektowny model, dyskretne i wiarygodne ślady eksploatacji, świetny pomysł na podstawkę. Nie mam tylko pewności co do gwiazd, zwłaszcza tych na kadłubie. Mają takie lekkie zacieki. To kalkomanie, czy od szablonu malowane?

Ogólnie: gratulacje. Bardzo lubię maszyny z Pacyfiku. Ta jest bardzo przekonująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że malowanie inne niż oklepana "2" z Guadalcanal. Podoba mi się ogólnie, chociaż wygląda na dosyć ciemny - być może to wina zdjęć, bo w warsztacie z kolorem było chyba OK. Najmniej podobają mi się gwiazdy. Dość wyraźnie widać biały przy krawędziach. Szkoda też że są namalowane w złych miejscach. Na skrzydłach powinny być umieszczone tak aby średnica koła wypadała mniej więcej na wysokości początku lotki. Te na kadłubie nie są na tej samej wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Całkiem fajnie wykonany Wildcat kolego Moses. Jest schludnie i efektownie. Podoba mi się kokpit, malowanie i nieprzesadzone ślady eksploatacji (choć okopcenia i nieco wyrazistsze obicia lakieru rzeczywiście by nie zaszkodziły).

 

Mniej podobają mi się wspomniane gwiazdy, lufy km-ów w skrzydłach oraz sposób prezentacji modelu.

 

Koniec końców jest pozytywnie, ale wiem, że stać Cię na więcej

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ładnie czysto wykonany model, podstawki by mogło nie byc. Co do gwiazd to juz chyba wszystko powiedziane.Bardzo delikatne brudzenie, jedynie czego mi brakuje to nie zapusciłes linii podziałowych a mysle ze duzo by to zmieniło.Oczywiscie jest to wciaz wykonalne.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym linie zostawił w spokoju. Właśnie teraz model wygląda jak samolot, a nie jak top trendy model. Podobają mi się zwłaszcza fotki z dystansu. Mankamenty są - koledzy pisali, ale jakoś chowają się pod tym dobrym czynem malarskim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.