Skocz do zawartości

SW-4 Puszczyk Aeroplast 1/48


Marcinej

Rekomendowane odpowiedzi

PZL SW-4 „Puszczyk” – polski lekki śmigłowiec produkcji PZL Świdnik.

 

Do modelu wykorzystałem blaszki Parta, kalkomanie od RotorDecals i maski Montexu. Zielony kolor to Humbrol, pomarańczowy Pactra a reszta Gunze.

 

DSC_6760.JPG

DSC_6761.JPG

DSC_6763.JPG

DSC_6766.JPG

DSC_6770.JPG

DSC_6771.JPG

DSC_6779.JPG

DSC_6780.JPG

DSC_6784.JPG

DSC_6790.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką farbą malowałeś?...ups już wiem ...a jaki numer?

Humbrol 117, pomarańczowy to Pactra A57.

 

EEE....no fajniuchny...i w końcu PUSZCZYK ...okopciłeś ogonek?

Tak, było okopcane. Wiem że nie często tak wyglądają ale kusiło mnie i wybrałem akurat okopconego '6615'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką farbą malowałeś?...ups już wiem ...a jaki numer?

Humbrol 117, pomarańczowy to Pactra A57.

 

EEE....no fajniuchny...i w końcu PUSZCZYK ...okopciłeś ogonek?

Tak, było okopcane. Wiem że nie często tak wyglądają ale kusiło mnie i wybrałem akurat okopconego '6615'.

Mnie też korciło okopcenie,ale jakoś tak się rozeszło po kościach....a że tak zapytam-w jaki sposob je robiłeś- z aero,czy inaczej?......bo w sumie to wyszło-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też korciło okopcenie,ale jakoś tak się rozeszło po kościach....a że tak zapytam-w jaki sposob je robiłeś- z aero,czy inaczej?......bo w sumie to wyszło-

Mocno rozcieńczoną czarną farbę nanosiłem aerografem, następnie dodałem trochę białej farby i delikatnie rozjaśniałem na środkach tych smug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Odświeżę trochę przygasły temat, ale mam parę uwag do modelu:

- pierwsze co mnie uderzyło w oczy to łopaty WN, na modelu są wygięte w garbik, a powinny zwisać. Najwyższy punkt łopaty w czasie postoju to jest punkt mocowania łopaty, reszta łopaty jest poniżej,

- malowanie łopat, nie widziałem dokładnie spodu łopat na modelu, ale na zdjęciu drugim, odniosłem wrażenie, że dolna część łopaty jest pomalowana na biało, w rzeczywistości spód łopaty jest w kolorze śmigłowca,

- rury wylotowe spalin, mają naturalny kolor blachy nierdzewnej, oczywiście przegrzanej (mocno przegrzanej, bo temperatura spalin to jakieś 810 stopni Celsjusza),

- tablica przyrządów na modelu jest "cywilna", ale to akurat cecha zestawu (po prostu, z tego co pamiętam nie ma w zestawie tablicy wojskowej),

- fotele, w oryginale mają fabryczna tapicerkę w ciemnej drobnołaciatej tonacji (patrz internet), na modelu są za jasne,

- drzwi bagażnika, są tylko po lewej stronie śmigłowca, producent modelu popełnił drobny błąd, że je zrobił symetrycznie po obu stronach, po prawej stronie jest przedział elektryczny i ma inny zarys (w zasadzie to nawet nie rzuca się w oczy i ledwo go widać),

- linie podziału osłon, zamki otwierania osłon wału tylnego (na belce ogonowej) trochę przesadzone, w rzeczywistości nie widać ich tak bardzo (a widziałem różne egzemplarze i nowe i z nalotem ponad 1000 godzin),

- okopcenie, przesada, jak pisałem wcześniej, widziałem różne egzemplarze i takie z dużym nalotem, które przychodziły do nas, nie były aż tak okopcone (w zasadzie to wygląda to jakby ciemniejszy odcień farby), okopcenie jak na modelu świadczyło by o tym, że użytkownik nie wie co to jest woda i płyn do mycia śmigłowców :-),

- największy minus tego modelu to jest to, że wygląda dużo lepiej od mojego PZL SW-4, oprócz tych drobnych mankamentów opisanych powyżej, bardzo ładnie odwzorowany model (jednakże poprawiłbym te łopaty, wyglądają pokracznie).

 

Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- pierwsze co mnie uderzyło w oczy to łopaty WN, na modelu są wygięte w garbik, a powinny zwisać. Najwyższy punkt łopaty w czasie postoju to jest punkt mocowania łopaty, reszta łopaty jest poniżej,

To już jest poprawione

 

- malowanie łopat, nie widziałem dokładnie spodu łopat na modelu, ale na zdjęciu drugim, odniosłem wrażenie, że dolna część łopaty jest pomalowana na biało, w rzeczywistości spód łopaty jest w kolorze śmigłowca,

Łopaty od spodu w kolorze śmigłowca

 

- rury wylotowe spalin, mają naturalny kolor blachy nierdzewnej, oczywiście przegrzanej (mocno przegrzanej, bo temperatura spalin to jakieś 810 stopni Celsjusza),

Niestety nie trafiłem z kolorem

 

- tablica przyrządów na modelu jest "cywilna", ale to akurat cecha zestawu (po prostu, z tego co pamiętam nie ma w zestawie tablicy wojskowej),

Tablica jest z blaszek Parta i szczerze mówiąc, to nie wiem jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami. Ale chętnie się dowiem

 

- fotele, w oryginale mają fabryczna tapicerkę w ciemnej drobnołaciatej tonacji (patrz internet), na modelu są za jasne,

Ciężko mi było odtworzyć tą tapicerkę w modelu, rzeczywiście wyszło za jasno.

 

- drzwi bagażnika, są tylko po lewej stronie śmigłowca, producent modelu popełnił drobny błąd, że je zrobił symetrycznie po obu stronach, po prawej stronie jest przedział elektryczny i ma inny zarys (w zasadzie to nawet nie rzuca się w oczy i ledwo go widać),

Tego nie wiedziałem

 

- linie podziału osłon, zamki otwierania osłon wału tylnego (na belce ogonowej) trochę przesadzone, w rzeczywistości nie widać ich tak bardzo (a widziałem różne egzemplarze i nowe i z nalotem ponad 1000 godzin),

- okopcenie, przesada, jak pisałem wcześniej, widziałem różne egzemplarze i takie z dużym nalotem, które przychodziły do nas, nie były aż tak okopcone (w zasadzie to wygląda to jakby ciemniejszy odcień farby), okopcenie jak na modelu świadczyło by o tym, że użytkownik nie wie co to jest woda i płyn do mycia śmigłowców :-),,

Aż tak bardzo przesadzone to brudzenie ?

 

- największy minus tego modelu to jest to, że wygląda dużo lepiej od mojego PZL SW-4, oprócz tych drobnych mankamentów opisanych powyżej, bardzo ładnie odwzorowany model (jednakże poprawiłbym te łopaty, wyglądają pokracznie).

Mi się podoba.

Łopaty tak jak pisałem poprawiłem, jakiś czas po umieszczeniu galerii tutaj. Ogólnie to cieszę się, że podoba się, no i dziękuje za fachowe podsumowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- tablica przyrządów na modelu jest "cywilna", ale to akurat cecha zestawu (po prostu, z tego co pamiętam nie ma w zestawie tablicy wojskowej),

Tablica jest z blaszek Parta i szczerze mówiąc, to nie wiem jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi wersjami. Ale chętnie się dowiem

Różnice są i to znaczne:

wojskowa jest duża (przyrządy dla dwóch pilotów)

cywilna jest mała (przyrządy dla jednego pilota) (tu widać "starą" tablicę cywilną, teraz obowiązuje nowa o zmienionym kształcie).

Aleksander z Zalasu napisał(a):

- drzwi bagażnika, są tylko po lewej stronie śmigłowca, producent modelu popełnił drobny błąd, że je zrobił symetrycznie po obu stronach, po prawej stronie jest przedział elektryczny i ma inny zarys (w zasadzie to nawet nie rzuca się w oczy i ledwo go widać),

 

Tego nie wiedziałem

Tu mój błąd, dzisiaj się przyjrzałem i po drugiej stronie bagażnika nic nie ma, przedział elektryczny jest pod przedziałem przekładni (bagażnik jest pod silnikiem)

Aż tak bardzo przesadzone to brudzenie ?

A jednak nie widziałem wszystkiego, najwyraźniej wojacy nie znają płynu do mycia śmigłowców :-)

Co do tapicerki fotela, to faktycznie ciężka sprawa, plamki są bardzo drobne i niezwykle trudno je odwzorować na modelu. Dlatego można śmiało przyjąć pewne uproszczenie i malować fotele na jednolity kolor, tyle, że ciemny.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem do modelu, u mnie jest ta większa tablica czyli wojskowa

 

A nawet fotkę zrobiłem

 

Czyli wszystko gra jak należy.

 

Super model, gratulacje Merytoryczne komentarze sobie zapisuję i skorzystam w odpowiednim czasie.

 

Jak będziesz potrzebował merytoryki do PZL SW-4, to wal śmiało, chętnie pomogę.

 

Mam takie pytanie. Czemu ktoś zakłada jakiś drugi profil, tylko by komuś zjechać model. Wstydzicie się czy co?

Odniosłem wrażenie, że to o mnie mowa. Bynajmniej nie zjechałem modelu, tylko wskazałem zauważone przeze mnie drobne mankamenty. To jest mój jedyny profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,że wcześniej się nie zalogowałeś...bo potrzebowałem kiedyś pomocy do swojego PUSZCZYKA....a konkretnie mało było na temat przekładni w necie...w sumie otworzyłem tylko przedział silnika...i też się machnąłem na bagażnikach...ale ogólnie można jeszcze zbudować coś w przyszłości .....

 

p.s.model ma jeszcze więcej małych mankamentów zrobionych przez producenta,ale ogólnie fajnie składalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.