Skocz do zawartości

Albatros D.III - Roden 1/72


hadzi

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajny, tym razem Ty jesteś pierwszy! Może wykonam w takim razie "3" z czerwonymi kwadratami -"Turek"? Swoją drogą ciekawe, czy numery były czerwone, czy czarne - ja też bym postawił na czarne. To chyba taka sama trójka jak na Rumplerze nr 33 C.2695/16 z niemieckiej szkoły lotniczej na Mokotowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, tym razem Ty jesteś pierwszy! Może wykonam w takim razie "3" z czerwonymi kwadratami -"Turek"? Swoją drogą ciekawe, czy numery były czerwone, czy czarne - ja też bym postawił na czarne. To chyba taka sama trójka jak na Rumplerze nr 33 C.2695/16 z niemieckiej szkoły lotniczej na Mokotowie.

 

Wojtku, ja uważam że numer namalowali jeszcze Niemcy, więc dlaczego mieli go robic na czerwono? Kontrast jest na tyle niewielki lun go brak na zdjęciach, ze nie wiadomo. Co do "Turka" to ja obstawiam kwadraty i numer też jako czarne. Numer niemiecki, a czarne kwadraty - hm tak jakoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie elegancki!!! Bardzo mi się podoba. I sklejka wygląda świetnie!

Model wygląda na większy. skoro "duńczyk" to niech będzie po duńsku

Jeg kan meget lider den model min ven!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek - świetnie ten model wygląda, ja się bardzo cieszę, że wciąż jest silna grupa zajmująca się z powodzeniem skalą 1:72.

Temat - jak pisałem w warsztacie - arcyciekawy, te duńskie znaki stanowiły dla mnie sporą nowość. Całkiem ładne zdjęcia - i dobrze - bo w LzS będzie pewnie szerszy artykuł, ale zdjątka góra dwa i to czarno-białe (chyba, że zaszły jakieś zmiany)

Podoba się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak, ja również proszę o zdjęcie z zapałką lub grosikiem i jak mamy koncert życzeń to jeszcze dorzucam prośbę o kilka słów jak i z czego wykonane są te naciągi.

 

Hmm, gdzieś ostatnio czytałem trochę o malowańcach z Pól Mokotowskiech, tylko nie mogę sobie przypomnieć gdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa 3 i 4 są opisane w ostatnim, jubileuszowym, 50-tym numerze Lotnictwa z Szachownicą, ciagle dostępnym w "empikach" i sklepach modelarskich. Były też opisane w którymś z numerów GAPY Roberta Gretzyngera. Dla mnie frajdą jest też mokotowski Alb. C.III z białymi krzyżami, jako że model PANCERKA w 1/72 ciągle w pudełku, dawno niedostępny, a świetny. Gdybym go wykonał, jak w instrukcji i na kalkach, byłby to kolejny dwumiejscowy samolot niemiecki w służbie Odrodzonej Polski, jakich wiele mam juz w kolekcji (duże biało czerwone szachownice plus numer nadany w warsztacie). Większość modelarzy nawet ich nie rozróżnia. A tak, mogę go wykonać z tymi niezwykłymi białymi krzyżami i też będzie w służbie Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zgodnie z prośba, zdjecie z Nokia, więc sorrki za jakość.

Jest za to i grosik i zapałka

Naciągi to syntetyczna nić z pasmanteri kupiona za zacxhodnia granicą 20 lat temu.

1705e75c8861119e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapałka w tej jakości wygląda na preparowaną, no ale grosz już nie. Na prawdę fajne maleństwo.

Nić z pasmanterii reagowała u mnie na zmiany temperatury i potrafiła obwiesić się w chłodnym pomieszczeniu, po postawieniu modelu na swoje miejsce, wszystko wracało po kilkunastu godzinach do stanu poprzedniego. Jak to wygląda w przypadku nici używanych w Twoich modelach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.