Skocz do zawartości

F/A-18C Hornet - Academy 1:32


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Skończony. Chyba. A przynajmniej tak mi się wydaje.

Chciałem dodać jeszcze trochę tzw "touchups" czyli śladów poprawek malarskich ale zgodnie z zasadą lepsze jest wrogiem dobrego na pewno coś poszłoby nie tak i zamiast lepiej... wiadomo...

Sam model ciekawy, dużo opcji do wyboru, dużo uzbrojenia, pięć figurantów (zostawiłem ich do Tomcata), także każdy znajdzie coś dla siebie. Spasowanie i ogólna sklejalność lepsza niż Trumpeter, porównywalna do Tamiyi.

Zapraszam do komentowania:

_MG_1327.jpg

_MG_1329.jpg

_MG_1330.jpg

_MG_1326%2520.jpg

_MG_1333.jpg

_MG_1335.jpg

_MG_1337.jpg

_MG_1340.jpg

_MG_1342.jpg

_MG_1344.jpg

 

_MG_1346.jpg

_MG_1348.jpg

_MG_1350.jpg

_MG_1352.jpg

_MG_1354.jpg

_MG_1356.jpg

_MG_1358.jpg

_MG_1360.jpg

_MG_1361.jpg

_MG_1363.jpg

 

_MG_1366.jpg

_MG_1367.jpg

_MG_1369.jpg

_MG_1371.jpg

_MG_1373.jpg

_MG_1374.jpg

_MG_1375.jpg

_MG_1378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękną robotę wykonałeś...Rury to nie moja specjalność,ale nie w sposób przejść obojętnie.....PIĘKNY MODEL .....I pewnie bardzo duży?
Dziękuję bardzo. Model spory, sam nie przypuszczałem że będzie taki duży. Ile ma długości to nie powiem, szczególnie że ma odsłonięty dziób. Podstawka ma 40cm na 60cm, więc daje jako takie wyobrażenie o samym modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, ale myślę, że zyskałby gdyby zdjęcia były wykonane na białym tle. Na niektórych widać pewien obszar jakby rozmazany... może to zabrudzony obiektyw? No i ten wątły cień...

 

Podstawka też bardzo fajna i chyba niezbyt skomplikowana ;). Może wykorzystam twój sposób ;)

Jakich farb używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo fajny, ale myślę, że zyskałby gdyby zdjęcia były wykonane na białym tle. Na niektórych widać pewien obszar jakby rozmazany... może to zabrudzony obiektyw? No i ten wątły cień...

 

Podstawka też bardzo fajna i chyba niezbyt skomplikowana ;). Może wykorzystam twój sposób ;)

Jakich farb używasz?

Dzięki Łukasz.

Białego tła niestety nie mam, czarne lub błękitne.

Co do zdjęć to robione pożyczonym obiektywem, chciałem spróbować porobić stałą 50mm, niestety okazało się że jedna z soczewek jest uszkodzona, stąd też ten rozmazany, zamglony obszar.

 

Podstawka prosta w budowie, w wątku warsztatowym opisane jak zrobiona.

 

Farby to akryle Tamiya i oleje VanGogha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję modelu, na pewno sporo pracy Cię kosztował, ale jak już decydujesz się na skale 32, to zobowiązuje to do chodź by minimalnych poprawek zestawu.

Malowanie mi się podoba, ale biją po oczach malowane lampy pozycyjne, takie rzeczy już w 48 należy poprawiać.

Mimo wszystko gratuluje i czekam na Tomcata.

 

Ps. "Touch upsów" nigdy za wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Cześć

Bardzo ładny model Tobie wyszedł! Podoba mi się brudzenie oraz skala - jakiś czas temu widziałem podobny na wystawie i faktycznie ogromny jest! Jeszcze raz gratuluję i czekam na kolejne!

 

pozdrawiam

Christian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękny gigant, jestem pod wrażeniem...
Dziękuję bardzo.

 

Gratuluję modelu, na pewno sporo pracy Cię kosztował, ale jak już decydujesz się na skale 32, to zobowiązuje to do chodź by minimalnych poprawek zestawu.

Malowanie mi się podoba, ale biją po oczach malowane lampy pozycyjne, takie rzeczy już w 48 należy poprawiać.

Mimo wszystko gratuluje i czekam na Tomcata.

Ps. "Touch upsów" nigdy za wiele

Wszystko brak czasu, i niestety odbija się to na efekcie końcowym. Co do lamp to możesz zapodać jakis link czy info? Człowiek całe życie się uczy, chętnie zapoznam się i z innym sposobem niż malowanie. Co do touch ups'ów to obiecuję że na będą na Tomcacie i/lub na Falconie.

Dziękuję za słowa uznania.

 

Przepiękny! Bardzo mi się podoba

Nie masz zasobnika celowniczego?

Dzięki. Ano ni ma. Jakoś wogóle o tym nie pomyślałem.

 

Cześć

Bardzo ładny model Tobie wyszedł! Podoba mi się brudzenie oraz skala - jakiś czas temu widziałem podobny na wystawie i faktycznie ogromny jest! Jeszcze raz gratuluję i czekam na kolejne!

dziękuje. Taa, zaczyna mi brakować miejsca na kolejne. Niby kilka modeli ale już prawie 3m2 zajmują z podstawkami. Kolejny pewnie Harrier, ale napierw musze skończyć kilka innych rozgrzebanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przepiękny, w każdym calu. Nic dodać nic ująć.

Zdradź mi jeśli możesz, jak zrobiłeś tak ładnie utlenioną od środa dyszę silnika.

Jeśli możesz, to pokaż ją dokładniej jak ona tam wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie grało w malowaniu. Poszukałem i znalazłem. VFA-192 kontynuuje tradycję i samoloty tego dywizjonu mają pomalowane golenie podwozia głównego na kolor żółty i ten też powinien takie mieć.

Może uda się to poprawić.

A model fajny i duży.

Wykonanie też niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model przepiękny, w każdym calu. Nic dodać nic ująć.

Zdradź mi jeśli możesz, jak zrobiłeś tak ładnie utlenioną od środa dyszę silnika.

Jeśli możesz, to pokaż ją dokładniej jak ona tam wygląda.

Dzięki Solo.

Dysze robione w prosty sposób. Najpierw na czarno wnętrze, poźniej maskowane cienkimi paskami taśmy Tamiya, psiknięte białym tak nie równo żeby prześwitywał czarny. Później sidolux i olejna IvoryBlack nałożona punktowo i rozcierana pędzlem i wacikiem. Zdjęcia nie mam. Jak zrobię to dorzucę.

 

Coś mi nie grało w malowaniu. Poszukałem i znalazłem. VFA-192 kontynuuje tradycję i samoloty tego dywizjonu mają pomalowane golenie podwozia głównego na kolor żółty i ten też powinien takie mieć.

Może uda się to poprawić.

A model fajny i duży.

Wykonanie też niezłe.

No właśnie już był poruszany ten temat i znalazłem egzemplarz 300 z białymi goleniami, więc nie wiem jak to jest. Założyłem że skoro 300 ma białe nogi to 301 też. Teraz już za późno. Za skomplikowane jest to podwozie żeby maskować i malować a pędzlem to nie wyjdzie ładnie. Wyjąc też się nie da bo wklejone na amen na CA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej modelarskiej roboty !! Fajny detal i fajny malunek. I podstawek tez fajny. Zrobił bym mu zdjęcia na świeżym powietrzu z prawdziwym słońcem i prawdziwym niebem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model (no i wielgachny), gratuluje.
Dziękuję bardzo.

 

Kawał dobrej modelarskiej roboty !! Fajny detal i fajny malunek. I podstawek tez fajny. Zrobił bym mu zdjęcia na świeżym powietrzu z prawdziwym słońcem i prawdziwym niebem.
Dzięki wielkie.

Zdjęcia pewnie pstryknę jak się nadarzy okazja.

 

Dorób taką dioramę do niego.

Koniecznie w skali.

Może kiedyś, jak już się nauczę sklejać modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_bladek napisał(a):

Gratuluję modelu, na pewno sporo pracy Cię kosztował, ale jak już decydujesz się na skale 32, to zobowiązuje to do chodź by minimalnych poprawek zestawu.

Malowanie mi się podoba, ale biją po oczach malowane lampy pozycyjne, takie rzeczy już w 48 należy poprawiać.

Mimo wszystko gratuluje i czekam na Tomcata.

Ps. "Touch upsów" nigdy za wiele

Wszystko brak czasu, i niestety odbija się to na efekcie końcowym. Co do lamp to możesz zapodać jakis link czy info? Człowiek całe życie się uczy, chętnie zapoznam się i z innym sposobem niż malowanie. Co do touch ups'ów to obiecuję że na będą na Tomcacie i/lub na Falconie.

Dziękuję za słowa uznania.

 

W tak dużym modelu lampy można wykonać z kolorowych łyżeczek, są zielone, czerwone, białe ;) odpowiednio je szlifując i polerując można uzyskać świetne efekty.

Co do malowania, wydaje mi się że lampy pod skrzydłami w miejscu ich składania nie wykonane są z przeźroczystego plastyku tylko poprostu z szarego i pomalowane farbą, robi taki numer np. hasegawa, a ja za każdym razem to poprawiam.

Nie umniejsza to wcale Twojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.