Skocz do zawartości

Puma 1/72 Italeri


Pafica

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mój najlepszy, jak do tej pory model Przełamałem złą passę Ja osobiście jestem z niego zadowolany, zwłaszcza, że pogodziłem się z olejami , które przy Zis`ie dały mi nieźle w kość. Pojazd malowany w całości humbrolami, pędzlem, akrylowy wash, obicia, rainsy, jak już wspominałem-oleje dla artystów, kurzenie-suche pastele. Co do samego modeliku-mimo iż są spore przesunięcia form, i części zbyt wielu nie ma-ramka na krzyż-to jest świetny! sam się składa, szpachli praktycznie nie używałem Plecam każdemu!!! Generalnie jestem zadowolony, z osiągniętego efektu.

 

 

Starałem się też poprawić fotki, mam nadzieję, że dobrze wyszły ...jednak statyw to potęga...nawet taki z biedronki za 60 złociszy

 

No to zapraszam do komentowania, mam cichą nadzieję, że się spodoba

 

 

fd4c4336dde49bea.jpg

 

ddaaf06ce76bb4ae.jpg

 

7a512076669336c2.jpg

 

 

d712442370ccd872.jpg

 

 

0c09ca12e6ad12bc.jpg

 

5c77e419ec31316e.jpg

 

d8aa690e982af1a7.jpg

 

518602424e484afa.jpg

 

 

 

9c6eb8a25283f760.jpg

 

 

Tak dla kontrastu wrzucę model, sprzed ok. roku, do którego mam ogromny sentyment i który spowodował, że seria sdkfz 234 jest jedną z moich ulubionych..stare dobre czasy...

 

cda954e4c81cc740.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wątpienia to najlepszy twój model.

Ma wszystko to co powinien mieć. Dobrze dobrana kolorystyka, efekty eksploatacyjne zrobione z głową i widać odwagę. Można się przyczepiać do przerysowania efektów obić ale to skala 1.72 i w rzeczywistości na pewno jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piękne, ładnie zrobione, ale razi mnie jedno: Skoro pojazd ma nałożony wszędzie syf, ślady eksploatacji, to chyba numer taktyczny i tablica rejestracyjna, też troszkę mogłaby być usyfiona?

Generalnie bardzo ładne kociątko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze.

 

 

Można się przyczepiać do przerysowania efektów

obić ale to skala 1.72 i w rzeczywistości na pewno jest ok.

 

Mi też to przeszkadza, ale to moje pierwsze obicia robione pędzlem i olejami, przy następnych przyłożę się o wiele bardziej, obiecuję.

 

 

Skoro pojazd ma nałożony wszędzie syf, ślady eksploatacji, to chyba numer taktyczny i tablica rejestracyjna, też troszkę mogłaby być usyfiona?

 

Fakt, robiłem to na końcu, a to duży taktyczny bład. Przejadę po nich rainsami i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mój najlepszy, jak do tej pory model

 

zdecydowanie bardzo ładny.

Fakt, że obicia może ciut za duże ale sam dobrze wiem, że ciężko namaziać odpowiednio małe...

Można by jeszcze zakupić jakiegoś "szklącego" specyfika i zalać nim wydrążone lampki.

Tak czy siak, kociak bardzo zacnie się prezentuje

 

...jednak statyw to potęga...nawet taki z biedronki za 60 złociszy

hehe ja mam takiego malucha za 8.99, działa i nawet można do kieszeni na wycieczkę spakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, ale dałeś czadu - to twój najlepszy model i autentycznie podziwiam twoje postępy. małe uwagi - nieco zbyt duże obicia, numery taktyczne chyba są przyklejone... nieco krzywo (chyba że to zniekształcenie zdjęcia), może trzeba było rozciąć kalkę przynajmniej na dwie części, żeby dopasować ją do krzywizny wieży. są raczej błyszczące (chyba, że to lampa) i jak już przeczytałeś wcześniej trochę zbyt czyste. ale to takie czepialstwo krótkowidza które niczego nie ujmuje modelowi - jest naprawdę efektowny. a jaka to firma - Italerka czy Hasegawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przerzucisz na 1:35....

może nie

 

A model faktycznie robi wrażenie, w porownaniu do innych to niebo, a ziemia.

Faktycznie, masz racje, że jesteś zadowolony.

Śledzilem twoje postepy, no i to taki skok milowy w Twoim wykonaniu.

Kolory dobrze dobrane, obicia też gustowne i nie przerysowane.

Fajnie i artystycznie.

Oby tak dalej.

Pozdrawiam.

 

EDIT:

Co moge doradzić, to postaraj się rozwiercać swiatełka.

Ps. Widze, ze odkryleś uroki Emotionek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może się przerzucisz na 1:35....

może nie

Uważam że przejście na większą skale jest dobrym rozwiązaniem, a co najważniejsze daje nam większe pole manewru przy malowaniu i wykańczaniu

 

Model fajny , ale obicia trochę za duże i za dużo . Co jak co ale Niemcy dbali o swoje pojazdy,

Co ma do tego wszystkiego dbanie? Każde obicie jakie się zrobiło na pancerzu to zaraz załoga wychodziła i zamalowywała?

 

Paweł model super, tak trzymać!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka to firma - Italerka czy Hasegawa?

 

Italeri

 

ze tak spytam przy okazji jak uzyskałeś ten kolor piaskowy?? jakimi farbkami lub czym go robiłeś???

 

H 94, lekki filtr z brązu

 

ale obicia trochę za duże i za dużo

 

 

Wiem, przy następnym się poprawię.

 

stroju napisał:

może się przerzucisz na 1:35....

 

może nie

 

:] Czak45 dobrze prawi. Nie intersuje mnie muzeum broni pancernej w pokoju, a i finanse są dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

może się przerzucisz na 1:35....

 

Uważam że przejście na większą skale jest dobrym rozwiązaniem,

Po co Mało robi duże .

Wygląda to tak jakby skala 1/72 musiała być skalą "przejściową" i niezbyt poważną, a prawdziwe laury i uznanie modelarskie można zdobyć dopiero w skali 1/35 Ciekawe co na to ci którzy budują w 1/16 o tych z 35 Ciekawe czy też pogardzają "maluchami w 35" - w 1/16 tam dopiero można pokazać detal i jest pole do manewru itp....

 

A w temacie "Pumy" - widać duży in plus rozwój warsztatatowy . Jedynie miałbym uwagę co do tła fotografii : postaraj się o jaśniejsze, wtedy będzie można przyjrzeć się dokładnie szczegółom dolnych parti modelu. Artystycznie fotki z ciemnym tłem pewnie prezentują się lepiej, ale utrudniają bliższe zapoznanie się z modelem i jego ocenę. Jeszcze raz gratuluję udanego modelu

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kolegi Tomka,to nie jest kwestia malowania po każdym zarysowaniu.Tutaj chodzi o proporcje w ilości.Wystarczy obejrzeć zdjęcia archiwalne,i naprawdę trudno znależć tak wyeksploatowane powierzchnie,no chyba że są to pojazdy z DAK,albo opuszczone przez załogi i pozostawione gdzieś,to się zgodzę.Przeglądałem masę zdjęć i nie spotkałem tak zniszczonego pojazdu "na chodzie". Z Pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w kwestii formalnej - skala 1:72 jest samodzielną skalą w której można osiągnąć niesamowite efekty - jeśli ktoś nie wierzy to niech popatrzy na prace Temira i Czaka! każda skala ma swoje wyzwania, możliwości i trudności. przyznaję bez bicia, że podziwiam ludzi którzy sklejają w 35 bo ja bym nie potrafił ale nie ma sensu podchodzenie do 72 z wyższością jako wprawki czy skali przejściowej. tak trzymać Paweł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mała skale to przedstawiam cytat z mojej strony:

 

"Hmmm.... Myślę, że w obecnych czasach jakość modeli w tej skali jest bardzo dobra. I naprawde można zaprezentować całkiem ciekawe realizacje, które nie musza być okupione długimi posiedzeniami przy modelarskim stole. Nie ukrywam, że aspekt finansowy ma dla mnie również duże znaczenie. Skala modeli pozwala na budowe ciekawych dioramek na których z powodzeniem można zaprezentować pojazdy, które w rzeczywistości charakteryzowały się dość dużymi gabarytami. Czasami jednak nachodzi mnie ochota na próbe sił w innej skali, ale myśl o skladaniu setek pojedyńczych ogniwek gąsienic, skutecznie mnie odstrasza."

 

Ps.

 

jeśli ktoś nie wierzy to niech popatrzy na prace Temira i Czaka!

 

Pozatym na prace Andrzeja też można popatrzeć

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.