Skocz do zawartości

Willys w skali 1/76, czyli 1 model mojego brata Bartosza


Kacperek315

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Tym razem nie będę pokazywał mojego modelu, ale pierwszy model mojego prawie 8-letniego brata Bartosza. Są ferie więc pewnego wieczoru wpadłem na pomysł, żeby Bartosz skleił jakiś prosty model z małą moją pomocą. Wybraliśmy Jeep-a Willys-a z tego zestawu:

rev32191.jpg

Słówko z warsztau.

Model zrobiony przez Bartosza to jakieś 75-80 %, malowanie też mniej więcej tyle samo. Kolor modelu nie jest najlepszy, ale Bartoszowi taki się spodobał, to takim sobie go pomalował. Kalkomanią już tylko ja się zająłem, a i tak nie jest idealnie nałożona, bo nie mam jeszcze płynów SET i SOL. Pewnie zadajecie sobie pytanie dlaczego męczę 8-latka w sklejanie modeli, odpowiem od razu, chciałem wzbudzić w nim tą pasję i chyba mi się udało. Kolejny model Bartosza już w planach. No to koniec gadania i czas na fotki z tego co powstało:

SDC11455.jpg

SDC11456.jpg

SDC11460.jpg

Podstawka to jakaś nakrętka po orzeszkach i powstała dlatego, że Bartosz chciał podstawkę pod model, a i mi się to przydało, bo wreszcie mogłem sprawdzić posypkę od Feller-a, której jeszcze nigdy nie używałem. Bartosz czeka na wasze komentarze, a ja powtórzę, że mało mu pomogłem tylko ciągle patrzyłem i pilnowałem go w sklejaniu.

 

Pozdrawiamy obydwaj: Kacper i Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wreszcie mogłem sprawdzić posypkę od Feller-a

Mógłbyś powiedzieć coś więcej o tej posypce? Jak przykleiłeś, jak wygląda po przyklejeniu itp... Też mam taką i nie wiem jak się za nią zabrać Jakbyś był uprzejmy na priva skrobnąć trochę

A co do modelu to fajowy trzeba 'zarażać' młodych ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie farby śmierdzą. Tylko jedne mniej a drugie więcej. Przestroga dla brata i ciebie na przyszłość to miejsce do malowania blisko okna i zakup maski. Przy malowaniu pędzlami jest to może mniej szkodliwie, ale jeśli kiedyś nabędziesz aerograf to kupno maski nieodzowne. Wierz mi ja już przechodziłem etap powiększonej wątroby i to wbrew pozorom nie od tego tylko właśnie od śmierdzących farb. A szczególnie zabójcze jak powiedział mi toksykolog są kleje i rozpuszczalniki stosowane do farb olejnych. Wniosek z tego że należy się przerzucić na farby akrylowe. Przekaż bratu, że model bardzo ładny i niech klei dalej tylko nie zapomina o zabezpieczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak.

 

 

Urocza fotka (ta z bratem)

Taki dowód, że majstrował przy modelu.

 

imek46

Pokój podczas malowania jest zawsze wentylowany. Otwrte okno musi być. Jak będę miał aero to maskę na pewno jakąś kupię.

 

Tak z ciekawości, kto wycinał cześci z ramek?

Do tego się przyznam, że ja to robiłem. Wolałem nie dawać 8-latkowi nożyka w ręcę.

 

Kacper powiedz bratu, że mógłby spokojnie wystartować z tym modelem na jakimś konkursie w kategorii junior(oczywiście)

To dopiero 1 jego model, ale Bartosz już chcę następnego. Tylko jest jeden problem. Mój skromny magazyn modeli się powoli kurczy, teraz zakupy modeli trzeba robić na dwóch.

 

Oj Kacper rośnie Ci konkurencja

No niestety.

 

Ogólnie Bartosz teraz śpi, ale ja za niego dziękuję wam wszystkim za komentarze. Jutro jak wstanie już sobie sam przeczyta wasze posty.

 

Ps. zapomniałem w ogole napisać, że model jest bez brudzenia, wash-a i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Już to odpuściłem Bartoszowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Kup mu chociaż Pactry.

On maluje moimi. Sam nie mam na akryle, ale może kiedyś. Dobra wiadomość, Bartosz dostał dzisiaj już na 8 urodziny model Abramsa, niestety firmy Kittech czy jak to się nazywa. Wiem, że modele tej firmy są straszne, ale brat chce go kleić więc może niedługo kolejny model pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będziecie mieli robotę z Kitechem

No niestety. Zastanawiam się, bo mam jeszcze jakieś przepaki Machtbox-a w pudełkach Revell-a. Też w skali 1/76 i może tego mu dam, ale pożyjemy zobaczymy. Ważne że Bartoszowi spodobało się sklejanie modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.