Skocz do zawartości

[Galeria] SKOT 2A, Grudzień 1981, Armo, 1:35


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy w 35 (tak mi się wydaje)!

Diorama przedstawiająca scenkę z życia codziennego w stanie wojennym w Polsce!

W rolach głównych:

-Transporter piechoty SKOT 2A

Wyrób Armo, przeróbka z wersji bezwieżowej, wieża wykonana od podstaw z polistyrenu, lufa to wyrób RB modelu.

-Fiat 125p, 'duży fiat',

jest to podrasowana zabawka produkowana przez firmę weely, wymieniłem między innymi okna boczne, lusterka, dodałem kierowcę, pod szybę trafiło wydanie 'Trybuny Ludu' z 14 Grudnia.

-Figurki piechoty LWP,

przerobiony zestaw Dragona 'Soviet Motor Rilfe Troops', zmieniłem krój kurtek, buty, nowe uzbrojenie.

 

Link do warsztatu jakby ktoś jakimś cudem jeszcze na niego nie natrafił:

viewtopic.php?t=18968

 

Chciałbym podziękować wszystkim ludziom, którzy mi pomogli przy budowie, a szczególnie:

Pawłowi Czarnockiemu za figurki

Łukaszowi Sosnowskiemu za AKMS'y

Tomkowi Hejmo za podesłane zdjęcia

rollingstones'owi za naprowadzenie mnie na świetną metodę robienia śniegu

i wszystkim innym których porad posłuchałem (i za te co nie posłuchałem to też )

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:

Zamieszczam miniaturki, bo ile można łamać regulamin warsztem , możecie spokojnie klikać, prowadzą bezpośrednio do zdjęć, bez reklam i innej otoczki.

 

Na początek fotka 'z epoki'

 

th_KopiaStanWojenny013.jpg

 

th_StanWojenny001.jpg

 

th_StanWojenny002.jpgth_StanWojenny003.jpgth_StanWojenny004.jpgth_StanWojenny005.jpg

 

th_StanWojenny006.jpgth_StanWojenny007.jpgth_StanWojenny008.jpgth_StanWojenny009.jpg

 

th_StanWojenny010.jpgth_StanWojenny011.jpgth_StanWojenny012.jpgth_StanWojenny013.jpg

 

Z baboli które znam:

Figurki na zdjęciach się trochę świecą, mino że maja 4 warstwy lakieru matowego, to chyba wina oświetlenia przy zdjęciach...

Kolby od karabinków są źle złożone, za późno zobaczyłem jak być powinny...

 

Figurki nie otrzymały jeszcze na czapkach orzełków, ale poprosiłem Wojtka Fajgę i Alberta o wykonanie dla mnie fototrawionych orzełków, na co się zgodzili i za to im dziękuję, więc w przyszłości je otrzymają.

 

Tabliczka z podpisem dioramy w przyszłości zostanie chyba oprawiona w przeźroczystą pleksi.

 

I to by było na tyle...

Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeeeeeee udało się jestem pierwszy

 

Bardzo zacna dioramka. do pełni szczęścia brakuje w tle kina Moskwa z reklamą Czasu Apokalipsy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat, Skot i podstawka zasługują na nagrodę

 

Reszta też ładnie. Najbardziej jednak podoba mi się SKOTowska wieżyczka.

 

Brawo za całość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałeś się za temat niezbyt często widywany na forach czy konkursach modelarskich i wykonałeś kawał dobrej roboty. Scenka oddaje klimat tamtych dni.

Jedyne czego mi tutaj brakuje to jakiś znak drogowy dla uzupełnienia scenki. Reszta jest świetna. Szczególnie śnieg i wykonanie samego Fiata.

 

Gratuluję pomysłu i wykonania!

 

"Zima wasza, wiosna nasza!"

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mi tutaj brakuje to jakiś znak drogowy dla uzupełnienia scenki.

Żaden problem, też o tym myślałem tylko nie mogłem zdecydować jaki i gdzie... Może coś zaproponujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo ostrzegawczy o śliskiej nawierzchni lub zakręcie. Żółty trójkąt z czerwoną obwódką doda życia ;)

 

Scenka piękna, podziwiam cały czas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Stroju. Śledziłem ten wątek od samego początku. Świetna praca, bardzo dobre wykonanie. I temat. Za to ukłony należą się po dwakroć. Normalnie przypomniały mi się obrazki z lat szczenięcych i widok tych Skotów czy BWP, koksowników i żołnierzy na ulicach mojego miasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę świetna diorama zarówno SKOT, Fiat jak i figurki wzorowo wykonane. Dioramka niesamowicie oddaje klimat epoki, mam nadzieję że uda mi się ją zobaczyć w rzeczywistości No może jedynie świecenie figurek trochę przeszkadza, no i jakby jeszcze śnieg padał było by idealnie

A znak może zakaz zatrzymywania się, tak przewrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna diorama. Fiacik jest bezkonkurencyjny. Co prawda o tamten czas się otarłem (urodziłem się 4 lata później niż czas tej scenki) ale obejrzałem sporo zdjęć i nasłuchałem się jeszcze więcej i naprawdę trzyma klimat. Brawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa sama w sobie. Przyznam się szczerze, że nie oglądałem warsztatu od samego początku, ale po obejrzeniu tych zdjęć przestudiowałem cały warsztat. Generalnie nie ma w tej dioramie słabych punktów i naprawdę nie mogę przestać oglądać tych zdjęć. Coś mi się wydaje, że ta praca niedługo pojawi się na stronie głównej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stroju

A może znak drogowy z tabliczką miejscowości???

O to, to Jakieś czerwone, niebieskie czy żółte akcenty jakoś by mi tam nie pasowały. Lepiej zielona z nazwą miejscowości (bo takie chyba były już wtedy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężka użyć słów pochwał które już tu nie padły wcześniej.

Ale jednym słowem "Rewelacja" można podsumować.

 

Pomysł, wykonanie i inwencja wspaniała.

Gratuluję i zazdroszczę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.