Skocz do zawartości

Neubaufahrzeug 3-5 - Dragon 1:72


Przemo1CK

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem załoga !

 

Chciałbym pokazać mój ostatni modelik w skali 1:72, po którą nie za często sięgam Model Dragona prosto z pudła. Polecam, bo fajnie się klei.

 

 

th_DSC06123.jpgth_DSC06124.jpgth_DSC06125.jpg

 

th_DSC06126-1.jpgth_DSC06127-1.jpgth_DSC06128-1.jpg

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Dzięki, dzięki. Jak mówie fajnie się to robi, jednak ta miłość do trzy-piątki nie rdzewieje

Bazylms malowanie: baza: A107, rozjaśnienie A36, finisz A76. Oczywiście kolory Pactry.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem jak widzę tak zrobione modele w 72, to zaczynam wpadać w depresję.

Bardzo fajnie Ci się udał, super odwzorowane zacieki. Podstawka też zrobiona ze smakiem. Trawa to własna produkcja?

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie. Też nieskromnie się przyznać muszę, że końcowy efekt bardzo mi się spodobał (a strasznie rzadko mi się to zdarza). Trawka to gotowe kępki Polaka, kupowałem w Exito, więc na pewno tam mają.

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nieskromnie się przyznać muszę

 

Oj tam, oj tam autor powinien być dumny ze swojego dzieła

 

Trawka to gotowe kępki Polaka, kupowałem w Exito, więc na pewno tam mają.

 

Ale rozumiem, że to są te paski trawy, a nie osobne kępki? Sam postawiłem na trawę Fredericus-Rex, wydaje mi się, że dają trochę lepsze rezultaty (efekt możesz zobaczyć u mnie w galerii M10).

Chyba, że to jest trawa tworzona przez Ciebie z trawy elektrostatycznej i klejona w kępki. Jeżeli tak, to wielki szacun.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy, nie nie to jest gotowa. W pudełku są kępki różne, owalne i podłużne Nawet pokryte od spodu jakimś słabym klejem, oczywiście lekko podmalowałem je i zamocowałem na cyjanoakryl.

 

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiedziałem, że ten model jest już w sprzedaży, bo już od dłuższego czasu mam na niego ochotę.

Wracając do twojej pracy. Widocznie skala nie robi żadnej różnicy, po model jest tak samo dobry pod względem malowania jak więksi bracia. Jednakże w moim osobistym odczuciu kolor bazowy jest nieco za niebieski, wolę nieco ciemniejsze tony, ale zaznaczam jeszcze raz to tylko moje subiektywne odczucie. Cała reszta w tym brudzenie mi się podobają i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba. Napisz coś więcej o sklejalności tego potworka, bo kusi mnie od dawna, żeby go zrobić z Norwegii 1940.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem

 

Czak nie do końca, fotki rozjaśniam zawsze przed wrzuceniem, bo z oświetleniem i zabytkowym aparatem mam problemy. Może ktoś fotkę cyknie na Bytomiu, będzie lepiej widać. Ale zazwyczaj, przyznaje, nadużywam niebieskiego... ale bez niego modele takie smutne.

 

Prop - sklejalność, klocki lego raczej. Bardzo dobrze się go robi, model współpracuje z modelarzem (jak każdy nowy Dragon), jeśli się ktoś obawia układu jezdnego itp. Nie ma problemu, tu wszystko jest uproszczone, tj. dolne rolki to jeden element Także polecam, bierz się za niego i pokazuj

 

Pozdrawiam

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.