Skocz do zawartości

1/72 Maus Dragon czyli Kot z Myszką


MrDyzio

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie projekt dotarł do końca, mimo kilku przestojów. Użyłem model ciężkiego czołgu Panzerkampfwagen VIII Maus (Dragon), żywiczne ściany budynku (Tiger Dioramics), żywiczna brukowana ulica (produkcja własna), figurki załogi to mix żywicznych i plastikowych figurek, piechurzy z zestawu WWII German Army with Camouflage Cape (Ceasar Miniatures).

Warsztat można znaleźć TUTAJ

 

Końcowy efekt poniżej.

 

DSC_9342.jpg

DSC_9338.jpg

DSC_9347.jpg

DSC_9349.jpg

DSC_9350.jpg

DSC_9351.jpg

DSC_9348.jpg

DSC_9355.jpg

DSC_9356.jpg

 

Tytułowy kotek z myszką

 

DSC_9361.jpg

DSC_9362.jpg

 

Widok z lotu ptaka

 

DSC_9363.jpg

 

Archiwalia

 

DSC_9353.jpg

MAUSbattle_cinemascopeGEHEIM.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalnie nie moja tematyka i nie moje modelarskie podwórko, ale za to kolejny raz jakość wykonania powalająca na kolana. Naprawdę fajnie to wszystko obmyśliłeś i przeniosłeś na scenkę. Ogólnie git

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się tu ruch zrobił... Mała skrzynka odpowiedzi.

 

Totalnie nie moja tematyka i nie moje modelarskie podwórko, ale za to kolejny raz jakość wykonania powalająca na kolana. Naprawdę fajnie to wszystko obmyśliłeś i przeniosłeś na scenkę. Ogólnie git

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Świetna praca .Ciężko zobaczyć czy to 1:35 czy 1:72 .

Mnie się podoba i to bardzo .

Świetna praca .Ciężko zobaczyć czy to 1:35 czy 1:72 .

Mnie się podoba i to bardzo .

Świetnie wykonana scenka, bardzo fajny kamuflaż Mausa

 

Dzięki za pozytywny odbiór, bez doszukiwania się dziury w całym, tym bardziej że jest to projekt What If? lub SF jak kto woli.

 

Za całokształt -czapka z głowy.Ino skąd Fritz wytrzasnął mleko dla kotka??

''Totenkopf'' - udany pomysł...

 

W tak dużym czołgu bez problemu znalazłoby się miejsce na mleko i kotka, skoro w T-34 mieścił się Szarik i toboły Czereśniaka

 

Tu na...dalanka a kolo karmi kota

 

Gdzie tu widzisz jakąś walkę czy też nawalankę? Czy przeoczyłem jakieś wraże elementy atakujące Mausa? Pozy załogi wyraźnie sugerują, że nic się w danym momencie nie dzieje. Piechurzy osłaniający czołg w mieście (wysyłanie czołgu do miasta bez piechoty = samobójstwo) skanują teren z uniesioną bronią, co nie jest niczym niezwykłym. Uniesiona broń nie oznacza automatycznie prowadzenia ognia.

 

Bardzo fajna praca pod względem technicznym.

Ramka z płytką, przemilczę.

 

Dziękuję. Masz na myśli deseczkę z tabliczką?

 

Totalnie nie moja tematyka i nie moje modelarskie podwórko, ale za to kolejny raz jakość wykonania powalająca na kolana. Naprawdę fajnie to wszystko obmyśliłeś i przeniosłeś na scenkę. Ogólnie git

No widać, że nie twoja tematyka, bo nie jest do końca scenka przemyślana.

Jak to Robert O. zauważył, piechurzy "nawalają" a czołgiści sielanka.

Nie wiem co autor miał na myśli ?

 

Wyjaśnienie powyżej. Kawa na ławę i wężykiem.

 

Ciężko zobaczyć czy to 1:35 czy 1:72

Słaby wzrok masz.

Niestety przeważnie figurki zdradzają skalę.

Pzdr

 

Akurat takie figurki miałem pod ręką.

 

Kolesie z przodu do "kogoś" strzelają ? A załoga na czołgu karmi kotka i nie obawia się postrzału ? No chyba że likwidują cywilów , jak to Niemcy !

 

Wyjaśnienie powyżej.

 

Może faktycznie scenka nie przemyślana... ale i tak pięknie się wszystko prezentuje

Gratuluje udanej pracy... warto było tyle wyczekać na finał

 

Dzięki Twitch. Co do kompozycji - moje odpowiedzi powyżej.

 

Dzięki za wszystkie komentarze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcona scenka jak słoik z dżemem i przez to piękna.

Co do skali, to można się pomylić, dopiero jak zaczynasz się przyglądasz zauważasz, że to 1/72 (Grzesiek ma dobry wzrok). Gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręcona scenka jak słoik z dżemem i przez to piękna.

Co do skali, to można się pomylić, dopiero jak zaczynasz się przyglądasz zauważasz, że to 1/72 (Grzesiek ma dobry wzrok). Gratulacje.

 

Taka miała być. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za całokształt -czapka z głowy.Ino skąd Fritz wytrzasnął mleko dla kotka??

''Totenkopf'' - udany pomysł...

 

W tak dużym czołgu bez problemu znalazłoby się miejsce na mleko i kotka, skoro w T-34 mieścił się Szarik i toboły Czereśniaka

 

 

W tak dużym czołgu to może i nawet mała krowa by się zmieściła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko zaj...cie . Mały babolek się wkradł, po przejechaniu tej "myszki" bruk za czołgiem wyglądałby jak po przejściu kruszarki do betonu

 

Reszta to te same ochy i achy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za całokształt -czapka z głowy.Ino skąd Fritz wytrzasnął mleko dla kotka??

''Totenkopf'' - udany pomysł...

W tak dużym czołgu bez problemu znalazłoby się miejsce na mleko i kotka, skoro w T-34 mieścił się Szarik i toboły Czereśniaka

W tak dużym czołgu to może i nawet mała krowa by się zmieściła

 

Pewnie tak

 

Nie ma za co, odwaliłeś kawał dobrej roboty.

 

 

Prawie wszystko zaj...cie . Mały babolek się wkradł, po przejechaniu tej "myszki" bruk za czołgiem wyglądałby jak po przejściu kruszarki do betonu

Reszta to te same ochy i achy

 

Skoti chyba już kwestię uber bruku przerabialiśmy?

 

Świetne kamo! Bardzo pomysłowe oraz czyste wykonanie.

 

Podziękował

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wspominalli porzednicy wykonanie świetnie ale dobór piechurów nietrafiony...

pisałeś że osłaniają czołg hmmmm... tylko po co? skoro włazy otwarte, sielanka jak na pikniku więc teren czysty..... bo tak to wystarczy jeden pijany rusek z granatem i po czołgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne jest to ujecie, gdzie wyostrzył na kierowcy, kt w tych goglach wygląda jak szalony naukowiec. Kotek chyba lepszy od mojego - przynajmniej nie ma wodogłowia

Co do piechocińców to może pozy nie są najszczęśliwsze. Chyba, że to konkurs strzelania do puszek w Dzień Zwyciestwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne jest to ujecie, gdzie wyostrzył na kierowcy, kt w tych goglach wygląda jak szalony naukowiec. Kotek chyba lepszy od mojego - przynajmniej nie ma wodogłowia

Co do piechocińców to może pozy nie są najszczęśliwsze. Chyba, że to konkurs strzelania do puszek w Dzień Zwyciestwa

 

Dzięki Piotrze. Fajnie, że Ci się kotek podoba Co do piechurów... ech, przyjmijmy, że pozują do zdjęcia propagandowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny efekt artystyczny osiągnąłeś, naprawdę miło popatrzeć na kotka i myszkę. pomysł z kotkiem i myszką bardzo udany, dodaje to humoru całej scence. cała praca składa się jednak z dwóch niezależnych scenek (jedna sielska na czołgu i druga "bojowa" przed czołgiem). oczywiście przeczytałem twoje wyjaśnienia i przyjmuję je do wiadomości, ale każdy chyba oglądający twoją pracę będzie miał takie nieodparte wrażenie. moim zdaniem nic by się nie stało, jakby tych składających się do strzału wojaków po prostu usunąć z podwórka. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny efekt artystyczny osiągnąłeś, naprawdę miło popatrzeć na kotka i myszkę. pomysł z kotkiem i myszką bardzo udany, dodaje to humoru całej scence. cała praca składa się jednak z dwóch niezależnych scenek (jedna sielska na czołgu i druga "bojowa" przed czołgiem). oczywiście przeczytałem twoje wyjaśnienia i przyjmuję je do wiadomości, ale każdy chyba oglądający twoją pracę będzie miał takie nieodparte wrażenie. moim zdaniem nic by się nie stało, jakby tych składających się do strzału wojaków po prostu usunąć z podwórka. pozdrawiam.

 

Dzięki Andrzeju za jakby nie było pozytywną opinię Cieszy mnie, że scenka z kotkiem przypadła Ci do gustu

Co do wojaków, to ich już tak zostawię, po prostu z zasady nie zmieniam już nic w skończonej pracy. Po prostu wolę się skupić na następnych modelach

 

Co do piechoty to bym się zastanowił nad wymianą ich na jakichś luźno spacerujacych. Reszta super, a kamo myszki naprawdę pracochłonne.

 

Co do figurek - jak powyżej. Podziękował za pochwałę

 

Gratulacje za fotke admina
Gratulacje za fotke admina

Jak wyżej

 

Dzięki koledzy To moja pierwsza fotka admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.