Skocz do zawartości

T-55 "Bałkański" Skif 1:35


kapral

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przed świętami wpadł mi w ręce taki oto "model":

 

IMGP4547.jpg

 

Pomyślałem, a co tam, zrobię go sobie ot tak na "lajtowo".

Jednak gdy mu się dokładnie przyjrzałem , dosyć długo zastanawiałem się czy go przez okno nie wyrzucić .

Jednakże z natury lubię trudne i dziwne wyzwania, zawziąłem się i , zresztą sami zobaczcie.

Najpierw w necie znalazłem dwa takie zdjęcia które mnie zainspirowały:

 

6qcj19j.jpg

 

Oklopno-mehaniziranakolonanakonunitenja_Miljevci19922.jpg

 

No a potem już poooszło .

W efekcie powstało coś takiego:

 

IMGP4539.jpg

 

IMGP4541.jpg

 

IMGP4530.jpg

 

IMGP4527.jpg

 

IMGP4511.jpg

 

IMGP4537.jpg

 

IMGP4536.jpg

 

IMGP4534.jpg

 

IMGP4533.jpg

 

IMGP4510.jpg

 

I na koniec dwa zdjęcia z pozycji zbliżonej do oryginału:

 

IMGP4521.jpg

 

IMGP4518.jpg

 

Myślę, że nie wyszło najgorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Naprawde pieknie wykonany wrak.Duzy plus za wykonanie modelu ze zdjecia-podoba sie bardzo.Bandaze a raczej ich brak .Tylko na osmej fotce modelu widac nie obrobiona lewa lukowata krawedz wanny a prawa jest ok.Ale mimo wszystko model wymiata i sklania ku samodzielnemu wykonaniu wraczyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie .

Postaram się udzielić kilku odpowiedzi.

AdamsM1A1 - blaszki użyte przeze mnie to tzw. resztówki. Pamiętacie T-55 Artura? Więc co on nie wykorzystał, to ja starałem się zagospodarować. Natomiast większość skrzynek to moje "hand made". Gruba folia alu odciśnięta na plastikowym "kuferku" Skifa. Błotnik tylny też z folii. Reszta błotników to plastik.

Keisyzrk - oglądając zdj. oryginalne doszedłem do wniosku, że to nie jest rdza sensu stricto, a raczej jakaś zgorzelina, pozostałości po niedopalonej farbie. Dlatego próbowałem oddać to w ten sposób. "Normalnej" rdzy nigdy bym tak nie zrobił, co widać na innych moich modelach, gdzie nie unikam "robienia" rdzy.

wojtas - prośba. Zakreśl mi na zdjęciu o co chodzi. Wszak błędy należy likwidować

Jak zawsze w przypadku pytań, chętnie udzielę dalszych informacji.

Na razie dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś postawił z tyłu jakieś tło z krzaczkami, to nie wiedział bym co jest co. Który to oryginał, a który model. Do modeli "Skiffa" trzeba mieć dużo samozaparcia i optymizmu, ale daje się to skleić. Po za tym są nie drogie. Ja jak robiłem swojego T-64 to za około 50 zł w pudełku były jeszcze żywice i blaszki. Co do ich jakości to powiem, tyle, że blaszki wycinałem nożyczkami. Niczym innym nie dało rady.

 

Pozdrawiam. Gratuluje modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele ludzie. Chłop wykonał kupę świetnej modelarskiej roboty, a co poniektórzy chyba szukają dziury w całym. A z drugiej strony trzeba mieć sokole oko żeby coś takiego zauważyć. Może akurat podczas przejazdu wcześniej tym czołgiem, uderzył tam jakiś duży kamień. Można to tak również zinterpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje!

Też kupiłem ten "model" ale w środku w domu spostrzegłem się że w środku znajduje się t-80

Więc wymieniłem go na type-59 TRUMPETER'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas - dzięki. Masz rację. Ha, już wiem dlaczego to przeoczyłem. Po prostu tylna płyta tak była "spasowana", że po długotrwałym "struganiu" gdy w końcu spasowała z radości już nie zwróciłem uwagi. Ale masz rację. Błąd

Imek - dobrze, że to wypatrywanie w Twoim wypadku skończyło się tylko osłabieniem wzroku, a nie np. wytrzeszczem pozdrowionko z Nowym Godom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.