Skocz do zawartości

T-34/85


marioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

T-34/85 1:35, stara Tamiya z gąskami ogniwkowymi AFVClub. Taki przedwakacyjny gniot...

 

b11_zpsda94385f.jpg

 

b01_zps11c27bfd.jpg

 

b02_zpsb0b333e1.jpg

 

b03_zps01508bcd.jpg

 

b04_zpsea885245.jpg

 

b05_zps3eed1311.jpg

 

b06_zps33937a97.jpg

 

b07_zps000192e8.jpg

 

b08_zps80440fa9.jpg

 

b09_zps663f1581.jpg

 

b10_zps2e1f439e.jpg

 

Zapraszam do oglądania i oceny...

 

I tyle...

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model jako taki - bardzo udany. Natomiast mam małe wątpliwości dotyczące zgodności z oryginałem. Zetknąłeś się z jakimś zdjęcie wozu 241 (2 batalion motocyklowy)? Ja nie, ale patrząc na zdjęcia "sąsiednich" 240 i 242 w "Broni pancernej w LWP" Lalaka zauważyłem że:

- 240 ma inne koła (z otworami ulgowymi), rodzaju kopułki nie widać

- 242 ma starszego typu kopułkę dowódcy (z jednoczęściowym włazem), rodzaju kół nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

 

Sam model jako taki - bardzo udany. Natomiast mam małe wątpliwości dotyczące zgodności z oryginałem. Zetknąłeś się z jakimś zdjęcie wozu 241 (2 batalion motocyklowy)? Ja nie, ale patrząc na zdjęcia "sąsiednich" 240 i 242 w "Broni pancernej w LWP" Lalaka zauważyłem że:

- 240 ma inne koła (z otworami ulgowymi), rodzaju kopułki nie widać

- 242 ma starszego typu kopułkę dowódcy (z jednoczęściowym włazem), rodzaju kół nie widać.

 

Myślę że masz absolutnie rację, ale osobiście tzw: "merytorykę i zgodnosć z oryginałem " mam głęboko w d....., to znaczy w nosie.

 

I tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ode mnie masz plus i minus. Plus oczywiście za model bo jak zawsze jest rewelacyjnie pomalowany. Natomiast minus za brak warsztatu, bo teraz jak będę chciał robić teciaka to nie będzie się na czym wzorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Natomiast minus za brak warsztatu, bo teraz jak będę chciał robić teciaka to nie będzie się na czym wzorować.

 

To chyba bardziej Ja się wzorowałem podglądając warsztacik Twojego KW...

 

Mariusz jakimi kolorkami malowałes

 

Robercie! Farba to mój ulubiony Lifecolor. Jakiś tam zielony UA 001, modulacja to UA 001 z białym matem Lifecolor w proporcjach na oko. Wszystko to zostało tryśnięte na czarny błyszczący podkład z Pactry. Filtrowane dwa razy ciemną zielenią (filtr olejny, produkcja własna). Kalka Techmod (chyba?) Sidolux. Wash-ciemny brąz własnej produkcji. Całość pobrudzona, postarzona, skatowana i zepsuta chińskimi tanimi olejami. Domalowanki i przemalowanki to Vallejo, Pacta, Humbrol, Revell, Agama, czyli cała reszta świata. Wszysto jeszcze delikatnie doprawione Tensocromami od Lifecolor.

Na końcu wszystko pokryłem za pomocą pędzla baaaardzo rzadkim bezbarwnym matem Vallejo (dwa razy).

 

Na modelu nie ma suchych pasteli ani pigmentów, tylko farby olejne.....

 

 

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, bardzo ładnie zrobiony teciak

świetnie pomalowany, brudzenie też niezłe

jednak za nic nie mogę zrozumieć co na lewym błotniku z tyłu robi gniazdo antenowe i to na 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

osobiście tzw: "merytorykę i zgodnosć z oryginałem " mam głęboko w d....., to znaczy w nosie. I tyle....

 

Skoro masz takie podejście do modeli to dawaj następny, np. Panterę w barwach 1 KPanc. Co tam "zgodność z oryginałem".

 

Malowanie bardzo ładne, ale ... koła nie od tego czołgu. O uchwycie anteny zamienionym na światło STOP nie wspomnę.

 

- 242 ma starszego typu kopułkę dowódcy (z jednoczęściowym włazem), rodzaju kół nie widać.

Coś nie tak. Fabryka nr 183 produkowała wieżyczkę dowódcy w 1944 roku z dwuczęściowym włazem. Dopiero serie z końca 1944 roku otrzymały właz jednoczęściowy. 1 batalion motocyklowy otrzymał 10 czołgi w styczniu 45. Tylko 5 z nich miało sąsiadujące "późne" numery. „241” mógł być jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarekk, dziękuję za sprostowanie - oczywiście starszego typu kopułka to z dwuczęściowym włazem, taką właśnie ma na zdjęciu 242. Jak się człowiek spieszy to przy pisaniu to takie głupoty potem wychodzą... Czyli tak właściwie to trudno powiedzieć jaką kopułkę miał 241, bo numery seryjne wozów dostarczonych 2 batalionowi motocyklowemu częściowo pasują do okresu produkowania obydwu rodzajów kopułek a nie ma kwitów na dopasowanie numerów seryjnych do numerów taktycznych, dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Skoro masz takie podejście do modeli to dawaj następny, np. Panterę w barwach 1 KPanc. Co tam "zgodność z oryginałem".

 

A dlaczego by nie?

Zbigniew Lalak "Broń pancerna w LWP 1943-45" wydanie I, ISBN 83-922002-3-3

Na stronie 89 jest piękna fotografia czołgu Panther G w szeregach 1DP, z pięknym propagandowym napisem na czołowym pancerzu: "we wroga własną bronią"

Czytałeś tę książkę? Bo ja tak....

 

Jarku! Strasznie cenię, podziwiam i szanuję modelarzy którzy z pietyzmem i fotograficzną dokładnością odtwarzają konkretny pojazd i tzw detal i szczegół jest dla nich najważniejszy. Hylę przed nimi czoło, bo sam tak nie robię. Nie mam na to czasu, jestem leniwy, a przy starych zestawach, jest to pozbawione również sensu..

Jednak to nie oznacza że jestem całkowitym ignorantem i kompletnie nie zwracam uwagi na to co robię. Świadomy jestem błędów w moich pracach, dlatego unikam pisania w moich galeriach że model przedstawia konkretny taki a taki pojazd.

Mógłbym przylepić do mojego teciaka byle jaką ruską kalkę z gwiazdką i napisać że to pojazd z 6-tej Gwardyjskiej, a dowodził nim sierżant Krawcow.

Uwierzyłbyś w ten kit? Pewnie tak....

 

Zwróć uwagę na to, że zazwyczaj lepię stare modele. Stare Italeri, Tamiya, które to same w sobie są jednym skandalicznym błędem, bo tak 30 lat temu traktowano modelarstwo.

Mój T-34/85 został polepiony 21 lat temu i pomalowany Humbrolami. Stąd ta wpadka z tym "stopem" na błotniku ( swoją drogą straszny obciach )

Pół roku temu, model wylądował w roztworze NaOH. Zmyłem stare powłoki, dołożyłem grill od Abera, gąski AFVClub i pomalowałem tak jak widać na zdjęciach.

Poszukaj w galerii mojego Panzer IVG, z kółkiem zapasowym na wieży. To dopiero wpadka!

 

I tyle....

 

Ps. Z przyjemnością wczytuję się w wymianę informacji jaka dokonuje się w mojej galerii. Zawsze coś ciekawego człowiek zapamięta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Twoje "wyjaśnienia" są zdecydowanie przyjemniejsze do strawienia.

Zamiast nowego wypasionego Bronco z dodatkami można mieć kilka ładnych modeli i to jest chyba normalne.

 

Jednak "merytorykę i zgodność z oryginałem " mam głęboko w d....., to znaczy w nosie". zabrzmiało trochę dziwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Teraz Twoje "wyjaśnienia" są zdecydowanie przyjemniejsze do strawienia.

 

Przepraszam że tak to odebrałeś, ale może ja też to zbyt brutalnie napisałem.

 

Ogólnie jest dobrze i już!

 

I tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.