Skocz do zawartości

JS-3 Tamiya 1:35


Reez

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Pragnę przedstawić swój najnowszy Model.

 

Jest to JS-3 firmy Tamiya wzbogacony o gąsienice Friulmodel ATL-14, a także lufę oraz blaszki firmy ABER.

Do malowania/brudzenia używałem specyfików firmy AK.

Model prezentuje się następująco:

 

DSC1823-c_wnhaxes.jpg

 

DSC1819-c_wnhaxwh.jpg

 

DSC1822-c_wnhaxwx.jpg

 

DSC1828JP_wnhaxwn.jpg

 

DSC1829-c_wnhaxwa.jpg

 

DSC1833JP_wnhaxwq.jpg

 

DSC1839JP_wnhaxsr.jpg

 

DSC1835JP_wnhaxse.jpg

 

DSC1843JP_wnhaxsw.jpg

 

DSC1848JP_wnhanhp.jpg

 

DSC1830JP_wnhaxas.jpg

 

DSC1827-c_wnhannh.jpg

 

DSC1842JP_wnhaxqs.jpg

 

DSC1844JP_wnhanpr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej taki właśnie kolor chciałem osiągnąć, jak mniemam jest dosyć daleki od oryginału

 

Kolor to Olive Drab Shine AK137 przyciemniony washem Dark Brown AK 045.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem gąsienice wiszą bardzo fajnie, tylko bardziej zaznaczyłbym wytarcia na nich po kołach. I faktycznie na jednym kole jakiś zielony obcy się pojawił.

 

A czołg jako całość bardzo mi się podoba, fajny brudas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetny efekt artystyczny. zwisy za duże, gwiazdy by warto trochę styrać bo za nowe i za ładne na tle tego pancerza. ogólnie bardzo ładny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo Panowie za miłe opinie

 

Co do ciała obcego na kole to jeżeli dobrze zrozumiałem o co wam chodzi to już go nie ma ;)

 

Natomiast co do zwisów to moją jedyną obroną może być to, że gdy zabierałem jedno ogniwo to zwis stawał się już prawie niewidoczny. Także taki zwis był według mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem a mniej więcej taki efekt chciałem osiągnąć więc osobiście ze zwisu jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Podoba mi się i aż żal, że nie stoi na podstawce (kawałku terenu). To wartościowy model a odrobina gruntu jeszcze go wyeksponuje. Pomyśl o zmatowieniu kalki z gwiazdą i lekkim złamaniu jej filtrem lub zadrapaniu. To nieco realizmu bo tak to jest 'świeżo malowana'. No chyba, że tak ma być. Gratuluję bardzo udanej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie znasz z warsztatu

merytorycznie totalna buba czyli 3w1 gdybyś zrobił go z pudła nie dodając abera byłoby lepiej ,szczególnie rzuca się w oczy brak instalacji paliwowej

 

 

 

jedyną obroną może być to, że gdy zabierałem jedno ogniwo to zwis stawał się już prawie niewidoczny. Także taki zwis był według mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem a mniej więcej taki efekt chciałem osiągnąć więc osobiście ze zwisu jestem zadowolony

 

tak nie do końca masz rację, faktem jest że na jednej stronie wypada jedno ogniwko mniej

efekty eksploatacji fajne ale kolor bardziej taki pod egipskiego 3M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością z instalacją paliwową prezentowałby się lepiej, nie twierdzę, że nie, jednak tak jak pisałem w warsztacie - napsuła ona mi jedynie zdrowia. Próbowałem, nie wychodziła i w efekcie tego jej nie ma.

 

Egipskie zawsze mi się kojarzyły bardziej z bielą ale skoro niemal każdy uważa, że taki właśnie kolor posiadają/posiadały to tak pewnie jest - ja z koloru jak i ze zwisów jestem zadowolony a to podobno najważniejsze bo to ja muszę na niego codzienne patrzeć : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.