Skocz do zawartości

Panzerkampfagen V Panther - 1:35 Tamiya + Edek


Daz

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem Panther od Tamyia + blachy od Edka (zimeryt i osłony kół)

 

mut8fp.jpg

 

9me4qf.jpg

 

dpk8og.jpg

 

nl0hiz.jpg

 

6sfrn1.jpg

 

x1bp7c.jpg

 

td2bwu.jpg

 

x05wsb.jpg

 

phyfgw.jpg

 

5su396.jpg

 

frj7zh.jpg

 

x2u6wk.jpg

 

exqa3u.jpg

 

18fe09.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Edka jest cały zimerit, czyli panele na wierzy, osłona działa, płyty czołowe pojazdu, płyty boczne i tylne, oraz drugi zestaw to były te blachy wiszące po bokach jako osłony gąsienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna Pantera tylko mi jakoś te obcierki nie pasują wydają się ciut przesadzone i ja niestety też mam taką tendencję do przesadyzmu w obiciach. Kamuflaż według mnie świetny ale ja chyba skusiłbym się zostawić górny pancerz bez kamuflażu ewentualnie nie pokrywać nim osłony silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz patrzę na zdjęcia to tez jestem zdania ze troche za bardzo go poobijalem ;) następny bedzie mniej styrany Gasienice to zestawowe gumiaki Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pantera wyszła elegancka.

Mam dwa ale do zimeritu, był szaro-żółty, kremowy, ciemno-żółty. Następne ale, zimmerit był rodzajem szpachli wiec na załamaniach i na obiciach powinien się kruszyć.

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo ładny model ale schurzeny są zbyt skatowane. płyta o grubości 5 mm jednak nie jest taka delikatna, pewnie raczej została by wyłamana z mocowań. co nie zmienia faktu że całosć jest bardzo przyjemna dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od niemieckiej broni pancernej, więc merytorycznie nie będę się wypowiadał. Natomiast modelarsko bardzo ładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, prawie nikt się nie czepia Ja się czepnę- lufa km nawiercona? Rury wydechowe chyba na wylotach dośc poszarpane.... nawiercaniem?

 

Eeeeeeeee tam, co tam, mi się podoba Całośc. Malowanie, zwłaszcza detali. Kanister już zaczynam podrabiać

Słuchaj, czy tylko ja wskutek upałów nie mogę znaleźć warsztatu, czy też nie zamieszczałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Bardzo ładny model, super wykonanie.

Właśnie przymierzam się do rozpoczęcia budowy bardzo podobnego zestawu

Panther A TAMIYA + zimmerit Eduard - tylko umiejętności jeszcze nawet nie w 10% takie :( jak tu się brać za projekt jak się takie coś zobaczyło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu niezły potencjał

Niezłe brudzenie i modne ostatnio ślady (na oko 5 letniej- bez remontu) eksploatacji.

 

Póki co, popracuj nad poprawnością klejenia- proponuję wspierać się zdjęciami oryginału i przestudiowaniu instrukcji. Myślę tu o blaszkach fototrawionych (zimmerit)- szczególnie widać szpary na jarzmie armaty i osłonach bocznych układu jezdnego.

Dlaczego zimmerit jest obecny na zasobnikach na tyle kadłuba a nieobecny na tylnej płycie pomiędzy nimi? Nie było tej części w zestawie Eduarda?

Zamiast zimmeritu właściwsze byłoby zastosowanie zestawu blaszek Eduarda zawierającego klamry na narzędzia czy siatki nad wloty powietrza do silnika i chłodnic.

Zadbaj też o poprawność nakładania kalkomanii (zdjęcie 2 dokumentuje "srebrzenie" się jej na wieży). Wiem, że to niełatwe- położyć kalkomanię na zimmerit- nawet fototrawiony.

Pewne elementy (np. lampę Bosch) należałoby jeszcze przepracować lub wymienić np. na dragonowską. Nota bene lampa jest nieprawidłowo wklejona.

Ucha lin zbyt sztywno sterczą- w oryginale to najcięższa ich część- powinny zwieszać się pod własnym ciężarem.

Podnośnik nie jest zamocowany brak jakichkolwiek mocowań. O układzie wydechowym pisano.

 

Nie komentuję spraw merytorycznych- wierności z oryginałem.

Podkreślam- widać duży potencjał!

Zachęcam do dalszych prób modelarskich!

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.