Skocz do zawartości

Pz II L Luchs - Modelltrans 1/72


ams

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów.

Oto gotowy... prawie... (po zrobieniu fotek została dodana jeszcze antena "gwiazdka") model Pz II L Luchs. Model to leciwa już żywica firmy Modelltrans.

O modelu... sam modelik nawet niezły, ale ma kilka wad merytorycznych. nie będę się o tym rozpisywał, bo większość z nich jest trudne (szczególnie w modelu z żywicy) do poprawy. Największa wada do spaprany układ jezdny (gąski Z Pz III lub IV). W miarę mozliwości starałem się to poprawić, przez zmianę koła napędowego i dodanie wystających szpilek na krawędzi gąsienic.

 

Figurasy to zestaw z żywicy od Warrior'a

Pozdrawiam

 

keulp3.jpg

 

6zn953.jpg

 

2iuut0w.jpg

 

af8ods.jpg

 

313kvm8.jpg

 

2eamjv5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Możesz ode mnie napisać do firmy która zrobiła figury żeby się za stanowili na drugi raz co robi. Panzerfaust Klein nie trzyma skali w długości, kurtki maskujące SS z tego co wiem nie były robione z kapturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie. Możesz ode mnie napisać do firmy która zrobiła figury żeby się za stanowili na drugi raz co robi. Panzerfaust Klein nie trzyma skali w długości, kurtki maskujące SS z tego co wiem nie były robione z kapturem.

może sam napiszesz... Podałem nazwę firmy. To skala 1/72 i z pewnością wiele innych elementów jest nie w skali, np. lufy broni... Idąc tą drogą można powiedzieć, że splot tkanin mundurów figurek 12-calowych też nie jest w skali

A co do kapturów... to znalazłem coś takiego... Choć nie twierdzę, że jest to zgodne z prawdą historyczną.

 

219qdmx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że to co maja na sobie figury to kurtki maskujące a to co pokazalaes to kurtka zimowa. Próbuj dalej udowodnić mi że nie mam racji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer fajny, podstawka bardzo ładna ale figurki jak na "72" prezentują się super (z kapturami lub bez)

Całość bardzo mi się podoba - może jakieś nieścisłości mundurowe są ale malowanie pozorantów/figurantów extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zwracam honor. Figury maja faktycznie kurtki zimowe... W lecie... Intendentura zaspala, nie wycofała na wiosnę do prania i magazynów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen, chyba za bardzo się przejmujesz . Nie mam zamiaru niczego ci udowadniać. Po prostu jestem w szoku że tak pięknie rozpoznałeś w tej skali jakie kurtki mają figurasy. A swoją drogą, jeśli wyobrazimy sobie, że to niezbyt późna wiosna i jeszcze nie jest zbyt ciepło to może łatwiej Ci będzie zaakceptować zimowe kurtki u żołnierzyków

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, Twoja praca. Jak powiedział młody Szawello w slawetnym serialu- "...nie ładnie niechcacemu się napraszać..." przeto żadnych uwag więcej z mojej strony. Co do powiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa to kwestia co dla kogo jest ważne. Poczekam, popatrze, poczytam komentarze i się prxypomne.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Czołem

Nie moja skala ale... figsy miodzio nie jednemu w 35 takie nie wychodzą a i ukłony dla rzeźbiarza bo jak na tę skalę to chyba najładniejsze manekiny jakie widziałem... w 1/72, co do czołgu sam podałeś co i jak ale ogólnie scenka na 5+ a... obecne 6 ja starej daty jestem ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No żeby nie było... Od tego powinienem był zacząć, całość naprawdę ładna a dopiero w czasie dyskusji zorientowałem się że to 1/72. Byłem świecie przekonany że 1/35 więc co by nie dyskutować to wykonanie w tej skali mistrzowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze i dyskusję.

... a dopiero w czasie dyskusji zorientowałem się że to 1/72. Byłem świecie przekonany że 1/35 ...

Jurgen - trudno o lepszy komplement

 

Zrobiłem kilka chyba trochę lepszych fotek w zaimprowizowanym namiocie bezcieniowym

 

2uot3yc.jpg

 

34rwpbp.jpg

 

2l92m3l.jpg

 

4vio3t.jpg

 

Domyślam się jakie to musi być małe.

Bazylms nie musisz już się domyślać

 

2e31jjl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja i tyle. Gratulacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.