Skocz do zawartości

M26 1:35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Tamiya 1:35

Bez większych waloryzacji(wymienione gąsienice)

Pierwszy "USA`ńczyk" w moim wykonaniu.

Osłona kaemu, samoróbka, dywan pochłonął część, nie wyszło..choć chciałem by było lepiej, cóż.

Malowanie na "oko"-farbki mieszane

Próba przed modelem, który już do mnie "jedzie" i ..się doczekać nie mogę :(

Z jednej strony za dużo o jedno ogniwko, zobaczyłem dopiero podczas zdjęć, które (niestety) robiłem sam.

KM był niezdatny do zamontowania,lufa przypominała literkę S, zostawiłem na koniec nie oglądając...hm

Model:

P6176720.jpg

ResizeofP6176721.jpg

ResizeofP6176726.jpg

ResizeofP6176719.jpg

ResizeofP6176718.jpg

ResizeofP6176711.jpg

ResizeofP6176710.jpg

ResizeofP6176709.jpg

 

 

A tu razem z młodszym bratem, Szermanem

P6176722.jpg

 

I jak to bywa, młodszy zaczyna(czysty, nieruszony) a starszy musi się prać-efekty widać.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie na "oko"-farbki mieszane

Wszystkie pojazdy USA-ńskie z okresu II WŚ były malowane kolorem oliwkowym a konkretniej olive drab. Mniejsza o to, gdybyś nie napisał nikt by się nie skapnął.

 

Z jednej strony za dużo o jedno ogniwko

To chyba ta strona.

resizeofp6176710hp1.jpg

 

Między sworznie gąsienicy zawiasowej a ucha ogniw dostaje się piasek i ziemia tworząc z wodą pastę ścierną. Prowadzi t do szybkiego zużywania się tych połączeń. W efekcie czego gąsienica się wydłuża, co pogarsza jej zazębianie się z kołem napędowym i zmusza załogę do częstej regulacji napięcia wstępnego oraz niekiedy do wymiany zepsutych ogniw.

 

Załoga twojego czołgu mogła zapomnieć o tej czynności, albo im się nie chciało

 

 

Model wykonany przepięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny Panie, oj piękny.

Ale kalka na prawym błotniku ma widoczny film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba ta strona.

 

Dokładnie

 

kolekcje pudelek chyba tworze Smile

Nietylko TY ;)

widoczny film Very Happy

Pewnie że tak, propagandowy z lat 40stych:D

Ugotowałem kalki chemią,za mało sido na nie poszło i minimalnie pigmenty je zaciemniły.

Widać dopiero po wpatrywaniu się w fotki

 

jakeś je uczynił Very Happy

Pigmentami i pędzlem

 

PS2. nie wiem czemu mam tylko wrazenie ze lewa /od frontu patrzac

Standardowo, kółka są na tulejkach gumowych, kręciłem modelem i...

 

z 2 wojny światowej czy z Korei?

II WŚ-kalki z 45`Niemcy

 

 

trochę hollywoodzki

Przecież jeden z przednich aktorów teatru wojny ;)

Subgrafik to odpowiednio opisał, a i światło żarowe zrobiło swoje,nie rozproszyłem odpowiednio.

 

 

Dzięki za opinie i sugestie

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mamy inwazję Ameryki na forum... ładny model, tylko nie widziałem w żadnym atlasie uzbrojenia... te szczypce to naprawdę niezły kaliber... a tak poważnie to bardzo ładnie pobrudzony i tym razem nie wjechał w czarnoziem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wykonany moim zdaniem super. Co do kolorów. Panowie mówi wam to zawodowy czołgista. Farba nawet w warunkach pokojowych zmienia zabarwienie-odcień, więc nie ma co za bardzo walczyć o ideał. No chyba że nasz czołg wyjechał przed chwilą z fabryki. Co do wiszącej gąsienicy. Niekoniecznie jest to efekt wyciągnięcia eksploatacyjnego traków. Tak naprawdę układa sie gąska w czasie pracy koła napędzającego. Kolego modelarzu. Gratulacje za ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Co do kolorów. Panowie mówi wam to zawodowy czołgista. Farba nawet w warunkach pokojowych zmienia zabarwienie-odcień, więc nie ma co za bardzo walczyć o ideał. No chyba że nasz czołg wyjechał przed chwilą z fabryki.

 

Proroku ! Nareszcie ktoś mający na żywo (i zakładam często) styczność z pojazdami + pogodą potwierdził moją obśmiewaną gadaninę. Najśmieszniejsze jest tylko to, że są modelarze dzielą najpierw na czworo włos pt farba bazowa modelu (np odcień piaskowego) bo przecież musi być idealny (w rzeczywistości była taki tylko w fabryce). Potem młotkują i obdzierają pojazd na potęgę - żeby był "frontowy". A pierwszą rzeczą ulegającą zmianie po kilku dobrych dniach słońca, deszczu, mrozu, wilgoci był kolor farby Efektem tego jest pokiereszowany model (najczęściej bardzo ładnie) z idealnym (czasem lekko przykurzonym) kolorkiem pancerza Ot taki mały błąd logiczny. Nie zmienia to faktu, że ładnie pokiereszowany model prezentuje się zgrabnie i widowiskowo.

Panzer - dzięki

 

Rafale - powyższe nie tyczy się Twego modelu - tu jak zwykle klasa i głęboki ukłon. Oglądam z nieskrywaną zazdrością i spoglądam kuso na moje "wytwory".

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak prawdziwy, drogi Rafale.Chciało bu się napsać american dream. Fotografie też niczego sobie. Zrezygnuj z usług kolegi w tym zakresie ( fotografowania), po co mu płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie, że się podoba-jeszcze raz dzięki.

Zrezygnuj z usług kolegi w tym zakresie ( fotografowania), po co mu płacić Laughing

Mierzu, jak to????

W życiu bym sobie "pogawędek" o modelu i po modelu nie odmówił...

A okraszane...hyh...na wstępie zupka chmielowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Jego ekscelencja Biskup dopiero teraz raczył nawiedzić swoją osobą to zacne miejsce. I musi przyznać, że to jeden z najlepiej pomalowanych czołgów jaki ostatnio widział. A ten drugi "pojazd" również wielce uradował oblicze jego ekscelencji. Genialna robota. Mistrzostwo świata!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.