Skocz do zawartości

Ardelt Waffentrager mit 8,8 cm PAK 43 auf Praga Wanne


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

Pykałem sobie radośnie w World of Tanks do września 2013 roku. Zrobiłem sobie przerwę do lutego 2014 roku, odpalam grę a tam coś jednym strzałem rozwala mi mój wypasiony ISU 152. Okazało się, że to jeden z nowo wprowadzonych pojazdu o pięknej nazwie Waffentrager, czyli pisząc po polsku ( według tłumaczenia google) wymiennik broni.

 

Czym prędzej nabyłem zatem model rosyjskiej firmy Alan w skali 1:35, który będę składał w tym wątku warsztatowym.

Daleki jestem od deklaracji jakie będzie miał kamo i czy w ogóle mi wyjdzie, ale....

 

Krótki in Box:

P4260326_zpsb6fb7f1e.jpg

 

P4260331_zpsde4160ca.jpg

 

P4260327_zps5f743748.jpg

 

P4260329_zpsa8c35a68.jpg

 

Model nie będzie należał do maluczkich. Zdjęcia poglądowe kadłuba i lufy z piękną zapalniczką.

 

P4260328_zps7d2bfa08.jpg

 

P4260330_zps9568a091.jpg

 

Pobieżne oględziny wyprasek wskazują na niewielkie przesunięcia form, ślady po wypychaczach ( łatwe do usunięcia, w miejscach niewidocznych) oraz kilka jamek skurczowych. Boję się o ogniwkowe gąsienice ( czy nie będzie problemu z ich odłamywaniem się podczas wycinania). Zestawowa lufa prawdopodobnie zostanie wymieniona na produkt firmy RB, ale nie obiecuję.

 

 

 

Instrukcja rozpisana w sposób w miarę przejrzysty, nie mniej jednak zdarzą się zapewne sytuacje w których instrukcja będzie odsyłała do nieistniejących otworów technologicznych etc.

 

P4260335_zps97a1167e.jpg

 

P4260333_zpsadaf0d33.jpg

 

No i "schematy" malowania kamuflażu. Tym "bogactwem" akurat się nie zmartwiłem, bo pojazd tajemniczy to i kamo może być sf.

 

P4260336_zps595ed5ce.jpg

 

Do tego arkusik kalkomanii i blaszek z elementami fototrawionymi.

 

P4260332_zps77da2352.jpg

 

 

Zastanawiam się nad zakupem amunicji do działa , jednakże nie jestem pewien, czy dostanę w skali 1:35 coś do tego działa.

 

PS: Przepraszam za jakość zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pykałem sobie radośnie w World of Tanks do września 2013 roku. Zrobiłem sobie przerwę do lutego 2014 roku, odpalam grę a tam coś jednym strzałem rozwala mi mój wypasiony ISU 152. Okazało się, że to jeden z nowo wprowadzonych pojazdu o pięknej nazwie Waffentrager, czyli pisząc po polsku ( według tłumaczenia google) wymiennik broni.

..dzięki temu ,że te nowe niszczyciele mają działa o pare tierów wyższe niż tier pojazdu .

Btw. Podglądam warsztacik , też sobie musze coś Wotowego złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ciekawy. A w WOT pykam na Xbox i się tak kurde zastanawiam jak to jest, bo jak miałem M4A3E2 to zawsze znalazł się jakiś T-29 i mi tyłek skopał. Sam mam teraz T-29 i znowu znajdzie się ktoś z lepszą maszyną. Czy w tej grze jest kiedyś taki moment że to ja będę miał najlepszy czołg, he, he?

 

Mam nadzieję że warsztat nie będzie trwał długo, bo ciekaw jak Ci wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ciekawy. A w WOT pykam na Xbox i się tak kurde zastanawiam jak to jest, bo jak miałem M4A3E2 to zawsze znalazł się jakiś T-29 i mi tyłek skopał. Sam mam teraz T-29 i znowu znajdzie się ktoś z lepszą maszyną. Czy w tej grze jest kiedyś taki moment że to ja będę miał najlepszy czołg, he, he?

 

Mam nadzieję że warsztat nie będzie trwał długo, bo ciekaw jak Ci wyjdzie.

Krzysiu T-29 jest świetny, chowaj kadłub i kopułę dowódcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! trzeba nim kontować. Wracając do warsztatu. Rozpocząłem prace nad "wanną z Pragi" a ściślej rzecz ujmując nad jej wnętrzem. Właściwie na tym etapie mogę odpowiedzieć, że prace skończyłem. Całość i tak zakryje górna część kadłuba, zatem wnętrze tryśnięte zostanie czernią. Wiem, wiem puryści mnie zabiją, ale co tam.

P4270337_zps4966b05e.jpg

 

 

Ponowię moje pytanie: czy dostępna na rynku modelarskim amunicja do "osiemdziesiątekósemek" nada się do tego działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze wiecej kolegów sobie pogrywa Z tych zabawek to chyba trumpek ma cos na składzie

 

Pojazd ciekawy. A w WOT pykam na Xbox i się tak kurde zastanawiam jak to jest, bo jak miałem M4A3E2 to zawsze znalazł się jakiś T-29 i mi tyłek skopał. Sam mam teraz T-29 i znowu znajdzie się ktoś z lepszą maszyną. Czy w tej grze jest kiedyś taki moment że to ja będę miał najlepszy czołg, he, he?

 

Mam nadzieję że warsztat nie będzie trwał długo, bo ciekaw jak Ci wyjdzie.

 

Zrób linie ruskich niszczycieli do Objecta 704 i nic ci nie będzie straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link. Postęp w pracach.

 

Jak wyrokowałem na początku, tak się stało. W instrukcji większe elementy nie są w ogóle ponumerowane ( nie wspominając o oznaczeniu kolejnych ramek), ale to akurat nie problem. Dopasowując dół wanny do jej góry natrafiłem na problem, który usunąłem za pomocą skalpela, ta aby dół wanny pasował do góry.

 

P5010347_zps672f8aa5.jpg

 

Dzięki temu obie połówki dopasowały się.

 

P5010349_zps139af2ee.jpg

 

złożone " na sucho":

 

P5010355_zps9f342928.jpg

 

zrobiłem też "żaluzje" z przodu:

 

P5010356_zps83b6fee7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie! trzeba nim kontować.

 

Poprawię sam siebie. Oczywiście trzeba kątować pojazdem w WOT, a nie kontować. Za oczywisty błont....błąd, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy.

Złączyłem wannę z górą. Pojawiła się szpara z przodu, którą należało zaszpachlować. Jako narzędzia do szpachlowania używam szpatułki dentystycznej.

P5030348_zps4649a806.jpg

 

Tak to wygląda po zaszpachlowaniu.

P5030349_zps53a27abe.jpg

 

 

Jako szpachli używam doskonałego produktu Tamiya. Nie mniej jednak nie dam powiedzieć złego słowa o szpachli Wamodu.

 

Gdy szpachla schła, "dokończyłem" wnętrze za pomocą czarnej farby i aerografu. Jak wspomniałem na początku relacji, nie będę skupiał mojej uwagi na wnętrzu, bo nie będzie ono widoczne.

P5040353_zps77cb6342.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam do Was pytanie: powoli będę zabierał się za układ jezdny i tutaj mam dylemat. Czy koła w waffentragerze miały bandaże czy tez były całe stalowe?Dysponuje ktoś z Was namiarami na jakąś monografię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Marcin!

Niestety te zestawowe nie mają po nich śladu. Ze zdjęć można wnioskować, że bandaże były nakładane na obręcze kół. Zamontowane koła na pojeździe "na sucho".

P5160360_zps1e9345e2.jpg

 

Od użytkownika GrześkaW ( z tego forum) zakupiłem zrobioną przez niego zaginarkę do elementów fototrawionych. Co prawda w powyższym modelu elementów tych jak na lekarstwo, nie mniej jednak użyłem zaginarki i muszę powiedzieć, że zaginanie nabrało sensu! Próbowałem kiedyś zaginać elementy za pomocą pensety, itp, ale różnica niebywała!

P5020347_zpse3d238fc.jpg

Wklejona blaszka:

P5160361_zpsd88dfbd9.jpg

 

Miałem robić gąski, ale klej mi się skończył, zatem zanim klej przywiezie Listonosz Pat, zacznę bawić się z działem ( rzecz jasna tym w modelu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem jedną ( jak ktoś ma inne to proszę o info) monografię dotyczącą Waffentragera, a właściwie kilka stron o nim poświęconych, w wydawnictwie "Das Waffen Arsenal" nr 66 z 1980 roku. Niestety nie znam na tyle niemieckiego,aby dokładnie odczytać co tam "szprechają" ale znalazłem tam nic o kołach z Panzer 38(t).No chyba, że ktoś umie mi to odczytać.

Doc1-page-2_zps0cf20998.jpg

 

Doc1-page-0_zpsd7b49296.jpg

 

Doc1-page-1_zpsc83ab3fb.jpg

 

Zdjęcia umieszczone wyłącznie na potrzeby forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Odgrzewam starego kotleta. Warsztat porzuciłem, bo musiałem przeprowadzić się do nowego lokum ( czytaj mieszkania). Powiązane to było z kilkumiesięcznym "warsztatem" tzw. wynajętej ekipy remontowej. Ekipa ta zastosowała w moim mieszkaniu szereg nowych innowacyjnych technik modelarskich. Po usunięciu niedoróbek mogę wreszcie poświęcić się modelarstwu.

Zatem zadam pytanie ( może ktoś mnie oświeci). W zestawie mam ogniwkowe gąski, ale właściwie nie wiem ile ich powinno być po jednej stronie pojazdu. Pytam ze zwykłego lenistwa. Nie chce mi się wszystkich wycinać z ramek, po to aby na końcu okazało się, że mam ich po prostu za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety trafiły mi się wyjątkowe łamliwe gąski, w rezultacie nawet nie zaczynam składać gąsek. Pobierzne obliczenia prowadzą do wniosku, że na końcu będę ku...ł, bo mi zabrakło. Jest ktoś, kto ma może na zbyciu takie gąski, albo odlałby mi je w żywicy? Jeżeli oczywiście technologicznie jest to możliwe.

PS: Chyba, że pokuszę się o zrobienie z jednej części pojazdu zerwanych gąsek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Monologu ciąg dalszy. Zmontowałem z dwóch połówek elementy działa. Szpary usuwałem klejem Tamiyi i następnie szpachlą.

P3250028a_zpswu0k0xvs.jpg

 

Złożone działo "na sucho" bez osłony.

 

P3310046a_zpshtsv8gc1.jpg

 

Po konsultacji i obejrzeniu dostępnych zdjęć, stwierdzam, że koła jednak będą stalowe, bez gumowych bandaży.

Z jednej strony zrobiłem zerwaną gąskę.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.