Skocz do zawartości

Musashi 1:350 TAMIYA


Drozdek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie i na samym początku przed zdjęciami mam pytanie, jak zamontować takie stojaki jak na poniższym zdjęciu? Chciałbym takie zmontować w owym modelu bo bardzo mi się podobają i wydaje mi się, że najlepiej przed sklejeniem pokładu należałoby zamontować.

 

212FAD3F50DC6A7B16F410

 

A to już moje małe niedokończone postępy przy budowie:

06c9b27025527686gen.jpg

59684db9408e3ee3gen.jpg

 

Nie ma czym się chwalić ale to dopiero początek. Zdecydowałem również, że model będzie statyczny mimo możliwości zamontowania silnika i baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 127
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Księcia Walii w 350 zostawiam na później bo nie mam weny do malowania (może do końca września pomaluję) a w 700 za mało cierpliwości na chwilę obecną, ale będą skończone prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w sklepie mini Castoramie i po dłuższych poszukiwaniach wybrałem uchwyty, które posłużyły za podstawkę za model. Jak na pierwszą własnoręcznie skomponowaną podstawkę chyba nie wyszło tak źle ;) Teraz mogę już sklejać pokład i zacząć coś więcej dłubać bo przy poniższych zdjęciach to tylko przymiarki na sucho

 

f96245be09489f97gen.jpg

1ddce09d63724858gen.jpg

51c9a117344a8953gen.jpg

a408de38878b5063gen.jpg

46279f7e3b84da30gen.jpg

 

Wybaczcie jakość zdjęć ale za około tydzień będą kolejne zdjęcia lepszej jakości z następnymi dodatkami przyklejonymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Wallace zajrzy I doda cos od siebie na temat tego zestawu bo juz drugiego robi ;)
Ale co ?? Musashiego czy potomka ...

 

Jasne ze chodzilo mi o Musashiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wybaczcie że od 10 dni nic nie umieszczam ale to wszystko z braku czasu. Na chwilę obecną Musashi ma zaszpachlowane dziury miedzy burtami a kadłubem i dzisiaj/jutro zeszlifuję i zacznę coś więcej dłubać więc wtedy umieszczę zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę podłubałem, kilka części zaszpachlowanych, wyszlifowanych oraz przyklejonych. Jutro więcej szczegółów oraz zdjęcia. Jeśli chodzi o jakieś dodatki do waloryzacji to na chwilę obecną będą tylko relingi niestety :( Jeśli chodzi o blaszki to nie czuję się pewnie w tej dziedzinie więc nie chce narazie brać się za to bo ostatni semestr studiów i przede mną i czas na pisanie pracy inżynierskiej. Może kiedyś będzie mnie stać to również się pojawią w moich modelach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plastikowych lufach zrobiłem otwory wylotowe by poprawić wygląd. Myślę, że zabawę z blaszkami zacznę po obronie inżyniera, wtedy będzie więcej czasu i mniej stresu studiami ;)

 

Poniżej kilka zdjęć postępów. Działa, nadbudówki, dźwig przymocowane "na sucho". Jutro lub w przyszłym tygodniu zacznę malowanie (przy okazji Księcia Walii również pomaluję trochę)

 

055735f98c3c0ef5gen.jpg

985468516b36e470gen.jpg

c7e6c36f63daed82gen.jpg

4695c8b2cc0ae7d2gen.jpg

132111c3a9f9b6d2gen.jpg

2d827c63d3bba601gen.jpg

91ea338dd8af9724gen.jpg

11ac060c68d2ca45gen.jpg

0dbebbc8f54300c2gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, kadłub - część podwodna pomalowana, farba była mieszana (ognisty czerwony + czarny) i troszkę ciemna wyszła ale zostawię już bo musiałbym dokupić farby a najbliższy sklep 40km niestety. Ostatnio nie kupiłem jednej farby i zastanawiam się czy można jakoś zastąpić inną bo do malowania będzie kadłub, pokład oraz nadbudówka, mianowicie w instrukcji jest zastosowana farba Tamiya XF-53, w gazecie z zamiennikami pokazało że może być Pactra A39, niestety w domu mam tylko Pactre A36 i zastanawiam się czy będzie to pasowało, doradzicie jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... Jeśli malujesz po to aby pomalować to pasuje tak samo dobrze jak np jasna zieleń lub ciemny wrzosowy....

 

jeśli malujesz aby podjąć próbę odtworzenia rzeczywistego koloru to już nie bardzo.

Mushashi był pomalowany IJN Kure Grey. Szukaj odpowiednikow tego koloru.

 

ale na pewno nie była to niebieskawa Pactra A36...

 

część podwodna powinna być w kolorze Tamyia X-9 [cocoa brown]. To nie bardzo jest czerwony z czarnym... bardziej czerwony z brązowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ipmsswamp.com/files/VallejoWWIINavalColorEquivalents.pdf

 

Tak po prawdzie to chyba nigdy nie będzie sie pewny jakie były to kolory w rzeczywistości. Szaroniebieski.. bardziej szary czy bardziej niebieski? Najważniejsze, jak sądzę, jest powtarzalność kolorów w danym modelu. Trzymać się jednego producenta i jednej numeracji wtedy mając kilka modeli z różnych stoczni po kolorze będziemy wiedzieć z jakiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odpowiadając na wcześniejsze wiadomości:

-maluję aby w miarę odtworzyć realistyczne kolory itp

-poniżej kilka zdjęć kadłuba z kolorem jaki wyszedł (są dwa różne kolory przez lampę błyskową)

-z odcieniem części nadwodnej poczekam i kupię odpowiednią

 

A poniżej krótka relacja ze zdjęciami z postępami prac. Wybaczcie jakość zdjęć, robione przy bardzo słabym świetle by zdążyć jeszcze przed wyjazdem podzielić się z postępami. Wszystkie części na zdjęciach są już przyklejone.

 

47250cfefdd77d01gen.jpg

798b11bc076ebf46gen.jpg

951a34f3d1fe1943gen.jpg

ee772ed70ff7bea1gen.jpg

c8bcc20dbb4cf264gen.jpg

d25308c95cafa205gen.jpg

3fc0323fddd39a4egen.jpg

z racji na brak waloryzacji postanowiłem zaimprowizować i spróbować "nakręcić" drucik, ale to w niedalekiej przyszłości dopiero

a39567f94bb0374dgen.jpg

f228fea6774e4ac1gen.jpg

e43096d95e9da9acgen.jpg

edeeed363528c2c6gen.jpg

4c40d9b3be6dfaaagen.jpg

4e32839753a75b52gen.jpg

b2b158c21d13ceccgen.jpg

2d040d9725766ab4gen.jpg

c8017f8eee3c9cb7gen.jpg

98da8f78e32b224egen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.