Skocz do zawartości

F-16 Mastercraft 1/72


cruenzo

Rekomendowane odpowiedzi

Pisz poprawnie.

Droga wycieczko.

 

Czy ktoś z was miał do czynienia z modelem samolotu jak w temacie?

Wiem generalnie że jest to wyrób "efo_podobny" lecz mi nie chodzi o jego rzeczywistą bryłę czy poprawność wymiarową a o sklejalność? Czy trzeba do tego zestawu podchodzic z dużą ilościa szpachli i papieru sciernego czy raczej wszystko jest dobrze spasowane?

Pytam w imieniu kolegi, który nie zajmuje się modelarstwem a chce sobie skleić taki model jednak nie ma kasy na hasegawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cztery modele F-16 tej firmy w poczekalni i z miłą chęcią dowiem się o nich coś więcej, zanim zacznę sklejać. Bo tak na oko, to wygląda NATO, że aż tak dużo szpachli nie będzie trzeba... Doświadczenie jednak weryfikuje przewidywania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziś właśnie do mnie przyszedł z Allegro model F-16 Jastrząb. Rewelki nie ma, a jak będę miał chwilę to go z planami porównam, po przymierzam części i powiem co i jak. Na razie powiem tylko,z e model daje sopre pole do popisu dla miłośników waloryzacji ;)

 

ps. kalki wyglądają porządnie, dla polskich efów są dostępne 4 numery seryjne, dwa dla wersji C i dwa dla D (choć części w ramkach są tylko dla C) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem w rękach F-16 w skali 1:48 Mastercraftu. Na moje oko to model Italeri i faktycznie ma bardzo ładne kalki do polskiej wersji. W pudełku znajduje się również model w skali 1:72; formy również Italeri.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te wypraski italeri w skali 1/48 to nie jest troche starsza wersja (block 30/40?) niż polskie f-16??

 

W skali 1:72 wypraski są do wersji F-16 A i Mastercraftowi nie chciało się nawet tego usunąć z formy, więc żeby z tego zrobić F-16C Block 52+ roboty na kilka wieczorów będzie, i tak sobie myslę, że (prawdopodobnie) taki sam patent będzie w skali 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś przyszła paczka z F-16 1:48 Mastercraftu.

O samym modelu w 1:48 więcej w in-box'ie, który znajduje się w tym wątku: IN-BOX F-16C 1:48 (a najlepsze są w modelu "czterdziestkiósemki" bogate kalki do polskich "Jastrzębi"), w tym temacie tylko zdjęcia z gratisu w postaci F-16 w skali 1:72, który znajduje się pudełku swojego "większego" brata.

 

Sam model wg instrukcji to F-16C block 30, jednak na wypraskach jest napis: F-16A/B.

 

Instrukcja jest dość porządna i szczegółowa:

 

pic1_resize.jpg

 

Osłona kabiny gruba, nieprzezroczysta:

 

pic3_resize.jpg

 

Arkusik kalkomanii ubogi, bez stencili, umożliwiający zrobienie tylko jednej wersji malowania:

 

pic2_resize.jpg

 

Do kompletu cztery wypraski z szarego tworzywa, w sumie przyzwoitej jakości (aczkolwiek do F-16C block 50/52 Revella sporo brakuje):

 

pic4_resize.jpg pic5_resize.jpg pic6_resize.jpg pic7_resize.jpg

 

Pozdrawiam

sokol

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w moim pudełku F-16 z Krzesin ( które są zresztą blisko mnie ) też brakowało jednej ramki i ta osłona kabiny fatalna. Kupiłem teraz AH-1G "Marines" i jest tak samo kiepski jakościowo jak F-16. Ale nie ma co za wiele wymagać od naszej rodzimej firmy. Ważne, że obydwa były w granicach 11 zł i to mnie skusiło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A ja zapodam takim czymś:

 

729144610f556bd1.jpg

f69e1a0f026be825.jpg

8179dff24fd5dcd2.jpg

81f774463cbd4ed2.jpg

bcfb8bdfc214f19f.jpg

8f4d6edf1c5218d0.jpg

1db8d80b78a19c34.jpg

cd246b14f36954d9.jpg

 

 

Od tego wyrobu Krzesinowego różni się tylko kalkami (te są z okazji 79 rocznicy American Tigermeet).

 

Większość błędów opisał RAV, jednak trzeba dodać, że skrzydła są także za bardzo do przodu. Jeśli chodzi o mój egzemplarz tego eFa krzesinowego, to dostałem aż 4 fotele (dwie ramki na których także jest masa uzbrojenia).

 

Na zdjęciach pokazałem także fragmenty instrukcji według których mamy przykleić kalki na rakiety oraz na kokpit. Wzrok mam dobry, a na załączonym zdjęciu widać, że takich kalek tam po prostu nie ma. Tak samo jest z wieloma częściami samego samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach pokazałem także fragmenty instrukcji według których mamy przykleić kalki na rakiety oraz na kokpit. Wzrok mam dobry, a na załączonym zdjęciu widać, że takich kalek tam po prostu nie ma. Tak samo jest z wieloma częściami samego samolotu.
Generalnie Mastercraft wyznaje taką zasadę, że jeśli model zostaje nabyty przez doświadczonego modelarza, to on z pewnością pokusi się o mail / telefon / list do producenta z prośbą o brakujące części zestawu i Mastercraft wtedy odsyła to, co brakuje (tak było w moim przypadku - brakowało części uzbrojenia i arkusza mniejszych kalek; napisałem do nich maila, to oni przysłali mi za free cały kompletny model - wszystkie wypraski, wszystkie arkusze kalki i instrukcję - brakowało tylko pudełka ;) ). Wnioskuję więc, że oni wolą wypuścić na rynek model dla początkujących, dla których brakujące kalki i tak zwykle są zbyt małe / delikatne, żeby ich użyć i w ten sposób producent oszczędza, co widać po cenach modeli.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Mastercraft wyznaje taką zasadę, że jeśli model zostaje nabyty przez doświadczonego modelarza, to on z pewnością pokusi się o mail / telefon / list do producenta z prośbą o brakujące części zestawu i Mastercraft wtedy odsyła to, co brakuje (tak było w moim przypadku - brakowało części uzbrojenia i arkusza mniejszych kalek; napisałem do nich maila, to oni przysłali mi za free cały kompletny model - wszystkie wypraski, wszystkie arkusze kalki i instrukcję - brakowało tylko pudełka ;) )

O mogę zapytać się na jaki mail pisałeś? Bo swego czasu też pisałem w związku z brakiem filmu z zegarami i napisów eksploatacyjnych do dwóch samolotów. Jednak nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurde tak przeczytałem w instrukcji

 

Sprawdzone jeszcze raz i dalej widzę to samo

EDIT: Już chyba wiem o co chodzi... Popierniczyło im się 79th FS (Domniemam, że chodzi o Flying Squadron) z Tiger Meet. Bo ta rocznica pewnie dotyczy dywizji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Mastercraft wyznaje taką zasadę, że jeśli model zostaje nabyty przez doświadczonego modelarza, to on z pewnością pokusi się o mail / telefon / list do producenta z prośbą o brakujące części zestawu i Mastercraft wtedy odsyła to, co brakuje (tak było w moim przypadku - brakowało części uzbrojenia i arkusza mniejszych kalek; napisałem do nich maila, to oni przysłali mi za free cały kompletny model - wszystkie wypraski, wszystkie arkusze kalki i instrukcję - brakowało tylko pudełka ;) )

O mogę zapytać się na jaki mail pisałeś? Bo swego czasu też pisałem w związku z brakiem filmu z zegarami i napisów eksploatacyjnych do dwóch samolotów. Jednak nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Już teraz nie pamiętam, czy napisałem do nich maila na mastercraft@o2.pl czy korzystałem z formularza kontaktowego z tej strony. Najlepiej wykorzystać obie opcje.

Jak będę teraz prosił ich o brakujące kalki to w ogóle chyba zadzwonię.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

ja mam taki sam model co jest pokazany na zdjęciach powyzej. Ale u mnie to nie dali 1 in-boxa. Z bombami;/ Ale trzeba szpachle i papier ścierny bo naprawde są duże luki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to firma ma naprawdę dobre podejście do klienta. Mam Su-17 i z czystej ciekawości napisałem maila na mastercraft@o2.pl z prośbą o dodatkową kalkę. Odpowiedź dostałem po dwóch godzinach, a była sobota wieczór. Teraz grzecznie czekam na kalki, zobaczymy kiedy przyjdą. IMHO jak na modele, które można kupić za naprawdę małe pieniądze (Suczka w sklepie kosztowała mnie 11.50) to nie można narzekać. No i na pewno więcej frajdy będzie, jak się złoży F-16 Mastercraftu niż Hasegawy

Przy okazji - mają nową stronę www i jest nawet katalog Ale co ciekawe, w katalogu ani słowa na temat F-16 w skali 1:48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam dosyć Jak do tej pory to popełniłem Mig-21 - szpachli trochę poszło, najlepszy numer miałem, jak sklejałem kadłub. Wklejałem obciążnik na dziobie, postanowiłem zalać go większą ilością kleju. Skleiłem kadłub, obwiązałem gumką (od majtek ) - jak mądre książki głoszą, odstawiłem na 24h i jak odwinąłem gumę, to ... załamka. Część dziobowa, przed kabiną była ładnie wklęśnięta do środka po obu stronach Klej zmiękczył plastik, a guma zrobiła resztę. Trochę miałem roboty, aby to wyprostować na szpachli, ale efekt końcowy jest nienajgorszy, a frajda nieziemska . W planach mam Su-17, a wczoraj widziałem u mnie w kiosku Ah-1G za całe 9zł i mam ochotę go kupić, a być może nawet wystartować nim w konkursie Byłby to chyba najtańszy model startujący w tym konkursie

 

Żeby nie było tak całkiem OT, to tam, gdzie kupiłem Su-17 na półce leży też F-16 (D-21 F-16A-10"323 SQ. 'DIANA"), i też za 11.50 ...

 

Dodano: 22.01.2007

Dzisiaj dotarły do mnie kalki. O dziwo oprócz napisów do Su (wg mnie całkiem niezłych) jako bonus dostałem arkusz kalkomanii z napisami eksploatacyjnymi i godłami do ... FW-190 i to w skali 1/48 Jeszcze bardziej dziwny jest fakt, że Mastercraft (sądząc po ich stronie www i katalogu) nie robi FW-190 w 1/48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
obecnie w sieci mozna kupic F-16 z wysylka - Italeri od 10$, Revell - 17$, Hasegawa - 13$, Tamiya (Italeri) - 12$.

Przy obecnym kursie USD szkoda czasu na walke z Mastercraftem i podobnymi wynalazkami.

Popieram. Modele mastercrafta to doskonały poligon do testów, są tanie więc jak coś nie wyjdzie to mały ból. F-16 w 1/72 też kupiłem z tej firmy głównie dla kalek, reszta poszła na magazyn części zapasowych.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.