Skocz do zawartości

Dekalog malowania pędzlem.


Shaqi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytanie czy do malowania pędzlem trzeba kłaść podkład to jest jednak dodatkowa warstwa ???
To nałożysz ze 2 dodatkowe warstwy aby równomiernie pokryć plastik.

Poza tym musisz zadać sobie pytanie, czy należysz do tej grupy 3% utalentowanych modelarzy którzy bez podkładu potrafią wykryć

wszystkie wady wykonywanego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy do malowania pędzlem trzeba kłaść podkład to jest jednak dodatkowa warstwa ???

Nie trzeba ale warto

Np. to:

https://exito.sklep.pl/pl/p/MR.HOBBY-B515-Mr.-Surfacer-1200-w-sprayu/4879

https://exito.sklep.pl/pl/p/TAMIYA-87064-Fine-Surface-Primer-L-Light-Gray-w-sprayu/11265

https://exito.sklep.pl/pl/p/GW-62-02-80-Citadel-Hobby-Chaos-Black-Spray-NEurope/32038

lub bardziej "budżetowo" jakiś samochodowy podkład (może być do zderzaków) Motip, Duplicolor itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Dobry wieczór Wszystkim!

Nic nowego. Kolejny nawrócony po ponad 20 latach sklejacz modeli plastikowych zwraca się do Was z prośbą o pomoc. Temat dawno nie ruszany jak widzę ale jeszcze nie przysechł, więc pozwolę sobie na odświeżenie go.

Zapytam wprost – jakie obecnie farby akrylowe do malowanie pędzlem polecacie? Oraz jakie konkretnie pędzle (producent, rodzaj, rozmiary) polecacie? Dodam, że chodzi o malowanie modeli pojazdów pancernych. Jakich konkretnie oraz w jakiej skali (1/72, 1/35) tego sam jeszcze nie wiem. Póki co robię rekonesans. Narzędzia oraz podstawową chemię – zgodnie z tym co piszą w internecie – mam już chyba skompletowaną. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc w zakupach.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jako, że Testors/Model Master poszedł w niebyt szukam najbliższego odpowiednika tego rozcieńczalnika

 

Model Master 50496 universal Acrylic Thinner

bardzo dobrze mi się sprawdzał do wszelkich błotnych farb. A może gdzieś jest karta techniczna i można samemu namieszać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Smokepsv napisał:

Jako, że Testors/Model Master poszedł w niebyt szukam najbliższego odpowiednika tego rozcieńczalnika

 

Model Master 50496 universal Acrylic Thinner

bardzo dobrze mi się sprawdzał do wszelkich błotnych farb. A może gdzieś jest karta techniczna i można samemu namieszać?

To używaj ego rozcieńczalnika od Pactry.Dział tak samo.Na akryle Model Mastera.To to samo.Mam używam i sobie chwalę.image.thumb.png.d6a590732325f79b3de653c2a071a21c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Szybkie pytanko. Najczęściej używam Hataki seria B z dodatkiem thinnera od AK. Zauważyłem że ta kombinacja daje mi bardzo dobre efekty. Maluję czasem pare mniejszych elementów jednym kolorem i z czasem dorobiona farba (mała ilość bardzo) powoli gęstnieje co powoduje że może być widoczny pędzel na modelu. Jak sobie z tym radzicie. Na chłopski rozum dodanie znów thinnera spowoduje że może zmienić się lekko kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.