Skocz do zawartości

Sherman czyli zmagania z nudnym czołgiem


cooper69

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam wontek seryjny czyli moje ulubione wujowe (według niektórych) siermany.

 

Zacznę od łaciatego Bohuna czyli ostatniego nabytku urodzinowego.

 

Celem jest wymiana informacji nt. tych dziwnych i nudnych czołżków ze znawcami tematu co by trudniej/łatwiej było.

 

Wygląda to tak na pudle:

 

652e846cda05f9a702b83b0469cc8ac7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest bez zmian czyli bez blaszki.

 

Zdjęcia tzw. refki Bohuna mam 2

 

40450050844_6a78fc1449_b.jpg

 

40450051534_7fbce5fd12_b.jpg

 

Z pierwszego widać, że zestawowe "łyse" gąski nie pasują i muszę mieć T54E1 - muszę kupić moje ulubione (tak wiem, że to masochizm) składające się z ok. 1000 elementów gąski Bronco.

Co prawda tu najlepiej sprawowały by się metalowe ale Friule i Sherman to średni pomysł z tego co się orientowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepszej jakości zdjęcie "BOHUNA".

Nr na boku pancerza T 145685

 

JdNWXNkl.jpg

 

Czyli ma być mniej więcej w takiej konfiguracji.

 

Vg2LMhgl.jpg

 

aqr9AK6l.jpg

 

Z chęcią popatrzę, bo sam niedawno wyciągnąłem swoje Tascowe Shermany: M4A4-75 i FF V.c

Celem sprawdzenia, jak pasuje do nich dedykowane wnętrze.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacku

 

Wygląda ok.

Mam już casting numbers Archera więc dokleję brakujące.

Mam kupiony silnik (multibank) do V, Vc ale brakuje mi bocznych ścianek.

Mam taką koncepcję żeby jednego z nich zrobić w czasie wymiany silnika za pomocą Scammelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam i oglądam bo zawsze ciekawi mnie klejenie i malowanie polskich pojazdów oraz znajdywanie różnic . Zastanawia mnie tylko jedno jeśli jakiś pojazd to gówno to poco pomoc znawców tematu , przecież złożony z pudła nadal jest takim samym gównem jak i poprawiony od taka zagwozdka pozdrawiam OLO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam i oglądam bo zawsze ciekawi mnie klejenie i malowanie polskich pojazdów oraz znajdywanie różnic . Zastanawia mnie tylko jedno jeśli jakiś pojazd to gówno to poco pomoc znawców tematu , przecież złożony z pudła nadal jest takim samym gównem jak i poprawiony od taka zagwozdka pozdrawiam OLO.

 

Właśnie po to.

Jest silna opcja uważająca, że Sherman vel Ronson vel opiekacz Amerykanów to gówniany czołg.

Przecież niemieckie i ruskie były najlepsze!

A trochę rozluźnienia się tu niektórym by przydało - szczególnie tym co nie jak OLO piszą po męsku wprost tylko piszą skargi do administracji.

 

Pytanie z mojej strony jest proste.

Jak Wam tu Panowie nie pasuję to zamykam wątek i znikam na stałe.

 

Usunąłem niepotrzebne wpisy, aby w miarę klarownie kontynuować temat - Marcin Rogoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda ok.

Mam już casting numbers Archera więc dokleję brakujące.

 

Trochę casting numbers będziesz potrzebował.

 

Kilka przykładów casting numbers z M4A2, znajdującego się w zbiorach Le Musée des Blindés de Saumur.

 

ZqzZPQ4l.jpg

 

Ay7DFVbl.jpg

 

lgl40YHl.jpg

 

Hk0GKXBl.jpg

 

KlXHcqAl.jpg

 

UEISY4Rl.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zdjęcia Jacku.

Pooglądam czołżki i coś tam pewnie pouzupełniam - w końcu po to tego Archera kupiłem

O dziwo są znaki na trójdzielnej osłonie transmisji.

 

Shadocki Piotrze znam i korzystam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo są znaki na trójdzielnej osłonie transmisji.

 

Może będą pomocne w szukaniu inspiracji

Znaki na trójdzielnej osłonie w V.c

 

covOhAbh.jpg

 

yye04N9h.jpg

 

Oraz Sexton i M.31

 

 

halSbL6h.jpg

 

KuQDCZYh.jpg

 

JPcGxhAh.jpg

 

Przy okazji, osłona armaty

 

dMEFYvIh.jpg

 

84Hw2qOh.jpg

 

Oraz wizjery kierowcy i strzelca, niestety w wersji zaspawanej.

 

CXAPaYDh.jpg

 

NRBWsT5h.jpg

 

vIfvbQ9h.jpg

 

 

YfIqGeBh.jpg

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę u Szanownego Kolegi pierwsze objawy pewnej choroby. To shermanoholizm. Choroba jest zdradziecka, atakuje znienacka i strasznie demoluje umysł. Wiem to po sobie...

 

Podrzucam ci link: http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/index.html

 

i wyjątki z tej strony http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/data/sherman_SN.html

 

http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/data/Sherman_Foundry_Symbols_and_Trademarks.pdf

 

http://the.shadock.free.fr/sherman_minutia/data/Sherman_Manufacturing_Data_Locations.pdf

 

 

Jeśli nie znasz tej strony, to bardzo ci polecam. Jest tam wszystko co potrzebujesz.

 

 

I tyle...

 

 

Napisz mi na PW swój mail to podeślę ci coś fajnego. Mam prawie całą dokumentację techniczną do M4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mariuszu - shadocka oczywiście zna.

 

"Choroba" już rozwinięta (zakupiona nawet Son of Sherman) i pielęgnowana

Niestety z polskimi Shermanami (tylko takie robię) jest problem bo zdjęć mało i takie sobie plus nasi dostawali takie ulepy części z różnych wersji, że strach.

 

Do rzeczonego "Bohuna" są znane mi tylko 2 zdjęcia, a mam już trochę literatury min. Śladami polskich gąsienic, Polskie Shermany vol 1 i 2, Pułk 4 Pancerny "Skorpion" itd.

I koło napędowe (typ) wybrałem na podstawie podobnych M4A2 DV eksploatowanych w PSZ bo na zdjęciach nie widać. Za tylnymi uszami wkleję też standardowe dla M4A2 zaślepki "peryskopów", a czy sobie chłopaki czołg zmodyfikowali to ze zdjęć nie poznasz.

Pewnie jeszcze trochę zonków będzie.

 

Po "Bohunie" będzie luzacki "Gdańsk" z plutonu dowodzenia 4 Pułku Pancernego "Skorpion" bo wiadomo, że był ale zdjęć brak (choć dowiedziałem się, że jest dość szczegółowy opis) więc moją interpretację wyprodukuję na podstawie tego zestawu

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie Shermany to niestety temat dla mnie nieznany. Zgłębiam bardziej "amerykany", "IDFy" itp. Ale będę straszliwie kibicował, tak po cichu za węgła z przyczajki.

 

Wysłałem ci wiadomość na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zdecydowałem, że zrobię wersję z Włoch (czyli drugie zdjęcie) bez fartuchów przeciwkurzowych.

Coś muszę jeszcze wykombinować z bambetlami na przedniej płycie bo z tyłu to widzę krzyneczkę na burcie i zapasowe koło wózka na tylnej płycie.

No i znowu nie ma mojego "ulubionego" celownika typu sekstans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.