Skocz do zawartości

Consolidated PBY-5 Catalina. Academy, 1/72


Erolek

Rekomendowane odpowiedzi

Rzutem na taśmę (jutro rano lecę na urlop) ukończony model.

Inboxa ani warsztatu nie prowadziłem - w tym celu odsyłam do wątku konkursowego Marti_neza. Nie chciałem dublować, tym bardziej, że ja nie wykorzystywałem żadnych blach - model prosto z pudła (robiony na prezent urodzinowy, więc miałem deadline przed oczami).

 

Model jak na moje możliwości zmontowany w tempie super-ekspres (około 2 tygodni). Kilka rzeczy to był mój "pierwszy raz". Pierwszy raz malowałem cały model metalizerem i pierwszy raz rzuciłem się na wykonanie wody. Nie wyszło do końca idealnie, ale może następnym razem będzie lepiej.

 

Podglądając walkę, jaką stoczył Marti_nez z kalkami Academy - pokusiłem się o namalowanie wszystkich pasków. Z kalkomanii wykorzystałem tylko napisy i gwiazdy.

 

Tak więc do rzeczy:

Consolidated PBY-5 Catalina. Dywizjon US Navy VP-14, Hawaje 1941r.

g1.jpg

g2.jpg

g4.jpg

g5.jpg

g6.jpg

g6.jpg

g8.jpg

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłę słowa. Malowany Alcladem "Polished Aluminium". Jako podkład "Chaos Black" z palety Citadel i na to bezbarwny błyszczący Tamiya X-22. Zdjęcie gwiazdy najwcześniej za tydzień, bo aparat już spakowany w czeluściach bagażu. Po trzykrotnym potraktowaniu zestawem Set/Sol udało się jako tako kalkę ułożyć, ale miałem wrażenie, że drukowane są na folii do laminowania.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twoja Catalinka wygląda dość dobrze. Metalizer pięknie się błyszczy. Podstawka też niczego sobie. Okopcenia również robią dobre wrażenie.

 

To co natomiast pasuje nieco cały efekt to:

 

1. Nie dość dobrze zaszpachlowane i wykończony skrawek łączenia połówek kadłuba przed wieżyczką przedniego strzelca;

2. Kalkomanie nie weszły w nity i linie podziału. Tutaj jesteś rozgrzeszony, bo te kalki są w starej Academy iście okropnym ustrojstwem

3.Biała rama podstawki niezbyt mi się widzi.

 

Jak na pierwszy raz z metalizerem (i to Alcladem) to wyszło to wszystko całkiem do rzeczy. Mam nadzieję, że wkrótce pokusisz się o kolejne żelaźniaki

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ładny ale nie widze sensu wstawiania galerii ponieważ wszystkie galerie i warsztaty po zakończeniu wszystkich formalności związanych z konkursem zostaną przeniesione do odpowiednich działów naszego forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rewelacja. Świetny pomysl na podstawke i swietna realizacja tegoż pomysłu. Sam modelik elegancki.

Kurcze modele malowane metalizerami Alcada wygladaja zawsze bardzo dobrze. Mówi się jednak, że trzeba umieć nimi malować. Cena tych farbek jest jak dla mnie porażająca.

A myślałeś może, żeby zamiast polished aluminium użyć jakiegoś zwykłego aluminium. Jestem przekonany, że oryginał się tak nie błyszczał jednak (chociaż taki połysk wygląda efektownie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik ładny ale nie widze sensu wstawiania galerii ponieważ wszystkie galerie i warsztaty po zakończeniu wszystkich formalności związanych z konkursem zostaną przeniesione do odpowiednich działów naszego forum.

Pozdrawiam

 

Zwroc, prosze uwage, ze nie jest to ten sam model co w galreii konkursowej. W dodatku zrobiony przez kogos zupelnie innego. Nie wystawialem go w konkursie, co gorsza zaczalem go robic po zakonczeniu konkursu.

 

Wiem, ze model sie blyszczy, ale na stanie mialem tylko "polished aluminium", "steel" i "dull aluminium". Dull bylo moim zdaniem zbyt matowe, a czas mnie troche gonil, wiec zdecydowalem sie na polerowany.

 

Woda to taki amerykancki specyfik "woda w plynie" - jak wroce do domu, to cykne fotke. Kolor wody, to mieczy wylanymi warstwami prysnalem lekko aerografem przezroczysta farbka Tamiyi zmieszany "clear blue" i "clear green".

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.