Skocz do zawartości

Mayflower Heller 1:150


ryszardb

Rekomendowane odpowiedzi

Tym razem uzupełniłem sztagi : forstensztag ( Pierwszy na bukszprycie ) i grotstensztag ( Górny między fokmasztem a grotmasztem )

 

IMG_5350.JPG

IMG_5355.JPG

 

Zamocowanie forstensztagu i forsztagu

IMG_5352.JPG

 

Talia grotstensztagu

IMG_5356.JPG

 

Teraz czeka mnie dłuższa dłubanina - czyli wiązanie wyblinek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 247
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak mi teraz przyszło na myśl, czy nie powinieneś zmienić nici na nylonowe? Bo te Twoje takie kosmate są? Zwłaszcza na białych to widać.

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużych zbliżeniach widać włoski , w rzeczywistości są mało widoczne. Wszystkie linki mam nawoskowane i przeciągnięte nad świeczką. W niektórych przypadkach jak to nie pomaga nasączam je Vikolem i nitki siadają. Chciałem robić je z nylonu, ale mam jeden problem słabo mi się wiążą i trzeba je zabezpieczać superglutem, a tak mogę je nawet zostawić tylko zawiązane i jak przyjdzie potrzeba zmienić naciąg, lub wymienić. I jeszcze jedno w niciach stylonowych nie ma takiego wyboru grubości i kolorów. Bawełnę można zafarbować w herbacie , a spróbuj to zrobić ze stylonem. Te linki w taliach po skończeniu wiązania zaprawię Vikolem i wąsiki powinny zniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz czeka mnie dłuższa dłubanina - czyli wiązanie wyblinek

 

Powodzenia !!! Ja właśnie wiążę do Pourqoi i Occidenta co sprawia że już totalnie bzikuje. Chyba jednak użyję tych magicznych ramek do nawijania, pokleję to i jakoś zasymuluje węzły... yhhh piękna robota

 

Pozdrawiam

przechodzący modelarską depresję Piter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter nie łam się - jak to kiedyś się mówiło " Piłsudzki był z gipsu i się nie łamał a TY ?"

Marcin M - wymieniłem już talię na forsztagu , nitki nie chciały mi się schować więc nożyczki poszły w ruch i tak wygląda po wymianie

 

IMG_5363.JPGIMG_5358.JPG

 

Piter , ja już poczyniłem pierwsze kroki

 

IMG_5366.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dalej niż dwa lata temu:

Jestem amatorem i robiłem to tylko dla przyjemności.Oglądając Wasze prace to jeszcze jestem "cienki Bolek".

a dziś.......

Patrząc na Twój model mam straszny ból serca że nie mam możliwości wzięcia urlopu (tak ze trzy lata....) mam dwie łajby do wykończenia i jedną w pudełku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę dalej niż dwa lata temu:
Jestem amatorem i robiłem to tylko dla przyjemności.Oglądając Wasze prace to jeszcze jestem "cienki Bolek".

a dziś.......

Patrząc na Twój model mam straszny ból serca że nie mam możliwości wzięcia urlopu (tak ze trzy lata....) mam dwie łajby do wykończenia i jedną w pudełku.

Dzięki za przypomnienie. Czyli z tego widać że się staram i idę do przodu. Jakis postęp jest , a to za zasługą poniższego forum. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, tęsknota za ukochanym hobby za serce ściska, jak patrzę na twoje poczynania Trzeba będzie odkurzyć Victory i wziąć się w końcu do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydawało że już nikt tego nie czyta . Bierzcie się za modele może i ja zacznę Was podglądać.

Pełno tu tego "żelastwa" a pięknych rwących "koni" brak. Do lin Panowie i wciągać żagle na reje. Żelastwo jak się przetopi będzie czym do sklepiku po części i farbki pojechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełno tu tego "żelastwa" a pięknych rwących "koni" brak

Tyz prowda

No nic, trza się ruszyć skoro zew taki silny a i słowa zachęty mocne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok szklanka wody na łyżeczkę Wikolu. Wystarczy to aby związać włoski do nici a nić będzie jeszcze w miarę elastyczna że da się wiązać. Jak dasz za dużo Wikolu nić zrobi się sztywna i nie da się wiązać. Proporcje szybko złapiesz sam, jak za sztywno lej wodę . Tylko kupuj dobry Wikol , aby po wyschnięciu był przezroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z ciekawości - jak tam wyblinki? Ja zakończyłem na 868 węzłach i w chwili obecnej widzę już w znacznie większej ilości wymiarów niż 3:) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostały mi wanty na stengach na prawej burcie. Jak skończę (chyba dziś) załączę fotkę. Sznurki już mi się same w oczach wiążą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem wiązanie wyblinek, Jestem troszkę gorszy bo zawiązałem tylko 829 supełków chyba że jeszcze dodam na brzegach wiązane półsztykiem końcówki . Tak to wygląda w chwili obecnej na zdjęciu

 

IMG_5371.JPG

IMG_5372.JPG

IMG_5373.JPG

IMG_5374.JPG

IMG_5375.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brnę dalej. Zrobiłem dziś taklę do podnoszenia ciężarów . Mam tylko jeden problem nie znam nazwy polskiej . Po angielsku nazywa się to - garnet takla - w słowniku tłumaczą to jako " podwójna gejtawa " ale to chyba nie jest właściwe określenie ???

Wygląda to tak :

IMG_5381.JPG

IMG_5382.JPG

IMG_5383.JPG

IMG_5384.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem na warsztat poszły baksztagi. Długo szukałem sposobu ich prowadzenia, w końcu najbardziej mi spasowało zdjęcie z f-my Model Shipways

IMG_5385.JPG

IMG_5388.JPG

IMG_5389.JPG

IMG_5390.JPG

IMG_5391.JPG

IMG_5392.JPG

 

I to by było na tyle i dalej do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to znów coś dołożę ( ale ja cały czas się jeszcze uczę ).

Teraz założyłem bezan reję z pełnym uzbrojeniem. Na początek pogrzebałem w rupieciach wędkarskich i znalazłem malutkie koraliki do spławików wyczynowych . Pomajstrowałem i zrobiłem do nich klepki dzielące je., a wszystko po to aby zrobić gardę rei bezana. Na zdjęciu to widać

IMG_5395.JPG

Garda

IMG_5396.JPG

Tak to będzie wyglądać na bezan maszcie po którym ta garda ma się ślizgać

IMG_5397.JPGIMG_5398.JPG

Troszkę sznurków i parę bloczków, no i trzeba było jeszcze dorobić brakującą knagę na stendze bezan masztu. I już gotowe

IMG_5400.JPGIMG_5401.JPG

Tak wygląda garda już na maszcie z zamocowaną reią

IMG_5402.JPG

Talia bezan rei

IMG_5403.JPG

Mocowanie noku bezan rei

IMG_5404.JPG

Bezanhals ( w wersji uproszczonej )

IMG_5405.JPG

Wygląd z lotu ptaka

IMG_5407.JPG

No i na razie tyle tego na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.