Skocz do zawartości

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

Cos jednak sie dzieje. Powoli ale uparcie idziemy do przodu

i o to właśnie chodzi

grunt, że prace posuwają się do przodu, tak trzymaj

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jędruś prponuję nakleić na nadbudówkę kawałki ścin, potem je podszpachlujesz i powinno być ok. Myślę, że ja tak właśnie bym to zrobił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrus tez o tym myslalem ale w koncu dalem sobie spokoj. Szkoda mi bylo okien, wypalak mial juz inny ksztalt i musialbym robic nowy itp. itp. .... wszystko razem czytaj lenistwo Wyszlo zalamanie widoczne wyraznie na fotkach. W rzeczywistosci juz mniej. Same okna wyszly jak wyszly. Caly czas je poprawiam i dlugo jeszcze poprawiac bede. . Nastepnym razem o ile taki bedzie chyba zastosuje paski kalkomani. Co tam gadka czas pokazac ile sie zmienilo w modelu. Dostal kolorki, ktore na nadbudowce musze nanosic pedzlem. Pisze musze bo caly czas sa jakies poprawki a nanosic biala farbe bardzo nie lubie Wyrownanie granic kolorow nastapi po montazu relingow. Powiekszen nie pokazuje bo szkoda gadac. Zacieki, zadrapania, niedomalowania itp.

 

d58d45da49a6f696.jpg

7a40390c2414e90e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po paru dniach

 

Od pewnego okresu budowy nie dawalo mi to spokoju i w koncu sie za to zabralem. Chodzi mi o wysokosc kadluba. Byla zbyt niska aby postawic okrecik wsrod fal a na dodatek juz na fotkach orginalu zawsze widac troche czesci podwodnej. Caly kadlub podkleilem 2 x 0,75 czyli podniosl sie o 1,5 mm. Bylo troche pracy ze szpachlowaniem i szlifowaniem calosci oraz wyprofilowaniem na nowo rufy i dziobu ale pomimo duzego wkladu pracy w ta operacje jestem zadowolony z wyniku. No to lukamy wpierw na dziobek:

 

7c61677b4200a092.jpg

 

tu na wiekszosc kadluba wsrod odpadow i narzedzi

 

ff7a8254a8142a97.jpg

 

Na koniec i to juz dzisiaj wykonalem wstepne prace nad pewnym elementem, ktory powstal jak widac z dwoch rurek, plytek oraz cienkich patyczkow. Pytanie dla fanow: nad jakim elementem teraz pracuje Z racji wielkiej znajomosci tematu Jedrka wykluczam z udzialu

 

cf857e7bff23e1b3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek nie za bardzo się znam na statkach i tankowcach ale ten modelik to bajer super wyszedł jak to zrobiłeś wspaniale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly kadlub podkleilem 2 x 0,75 czyli podniosl sie o 1,5 mm. Bylo troche pracy ze szpachlowaniem i szlifowaniem calosci oraz wyprofilowaniem na nowo rufy i dziobu ale pomimo duzego wkladu pracy w ta operacje jestem zadowolony z wyniku.

jestem pełen podziwu, na tym etapie już by mi się nie chciało...

Pytanie dla fanow: nad jakim elementem teraz pracuje Z racji wielkiej znajomosci tematu Jedrka wykluczam z udzialu

zapomniałeś wykluczyć też Grzegorza

swoją drogą całkiem fajnie wyszedł ten element tylko od rufy zrób większe łuki (masz na to jeszcze zapas materiału )

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec i to juz dzisiaj wykonalem wstepne prace nad pewnym elementem, ktory powstal jak widac z dwoch rurek, plytek oraz cienkich patyczkow. Pytanie dla fanow: nad jakim elementem teraz pracuje Z racji wielkiej znajomosci tematu Jedrka wykluczam z udzialu

 

cf857e7bff23e1b3.jpg

 

Od samego poczatku sledze ta relacje - jestem pod wrazeniem.

A co do zdjatka - ktos juz wczesniej udzielil poprawnej odpowiedzi, a moje pytanie teraz - bedziesz na nich stawial "harmaty" ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego tam nie widać Chyba że to jest podstawa pod zórawie

 

No wlasnie - przegladajac caly watek nie znalazlem fotki z dzialami ... Moze bylo to gdzie indziej - ale daje glowe (i tak szybko prosze nie scinac jej), ze to miejsce jest przygotowane pod montaz 2 armat x 2 po 57 mm - te same armaty co na Ropuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nic takiego tam nie ma i na dostepnych fotkach Dniestru tam nie widac. Specyfikacja okretu mowi o 2x2 57 mm AK-725. Byc moze tylko okresowo je tam stawiano, byly przykrywane albo nie wszystkie okrety je otrzymaly

 

http://dizainas.serveriai.lt/kursis/kursis_lt/images/galery/ak725_2.jpg

 

Jako przyklady fotki z tematu o dioramie.

 

428f6512e747f7ad.jpg

ff012fc5084b4448.jpg

7b5519f8ba1e2081.jpg

10da008b10147568.jpg

a36e8b91b5356793.jpg

bf324098bf5996ef.jpg

1c03d96b199401eb.jpg

 

PS.Jedek o Grzegorzu zapomnialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja

Dwa kolka, dwa szesciokaty i pare patyczkow i mamy juz druga strone. Relingi doskocza w pozniejszym terminie. Dla przymiarki tylko juz na swoim miejscu z obu stron oraz......... wersja z surowym uzbrojeniem , ktorego nie bedzie

 

d99eb564510d73dd.jpg

82fd2a250c35ce7e.jpg

03fa62c7b4c03903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko od rufy zrób większe łuki (masz na to jeszcze zapas materiału )

halo, halo tam jest krzywizna mniej więcej taka sama jak okrągła podstawa pod same armaty, dwa ruchy pilniczkiem i będziesz bliżej rzeczywistości (zaokrąglenia "w rogach" od dziobu i rufy nie są takie same)

 

a tak w ogóle to miodzio

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu ja

Dwa kolka, dwa szesciokaty i pare patyczkow i mamy juz druga strone

 

Hej.

Chyba trochę za późno się odzywam bo podstawy już pomalowane i przyklejone ale...

...ale czy one nie są trochę za wysokie ?

Przynajmniej tak mi wychodzi z proporcji średnica/wysokość na zdjęciu oryginału i modelu.

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Zazdroszczę Ci okoniu tego modelu.

 

 

Czesc Wojtek Jak widzisz staram sie ale zazdroscic nie ma jeszcze czego

 

 

halo, halo tam jest krzywizna mniej więcej taka sama jak okrągła podstawa pod same armaty, dwa ruchy pilniczkiem i będziesz bliżej rzeczywistości (zaokrąglenia "w rogach" od dziobu i rufy nie są takie same)

 

oraz

 

 

...ale czy one nie są trochę za wysokie ?

Przynajmniej tak mi wychodzi z proporcji średnica/wysokość na zdjęciu oryginału i modelu.

 

Wlasnie zmusiliscie mnie panowie do zamocowania relingow. Tylko z nimi widoczna bedzie odpowiedz na Wasze uwagi.

 

Jedrek zaokraglenia sa OK. Wszystkiemu winne sa moje fotki. Nie do konca widac na nich co i jak oraz malowanie pokladu tej wysepki, ktore znieksztalcilo troche rzeczywisty wyglad czesci.

 

10ddf971786b9f53.jpg

a45060731647c792.jpg

 

 

ZzB masz racje co do proporcji. Tak mi wyszly za trzecim razem i nie mialem juz ochoty robic kolejnych. Calosc jednak nie jest wyzsza od relingow tak jak w orginale

 

58a937b87d59519f.jpg

9c8a6af325ab57a7.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrek jesteś gicior .

 

A tak na poważnie, to strasznie mi się podoba Twój model.

 

Natomiast nadal nie mogę się nadziwić, że tankowiec, czyli jakby nie patrzeć okręt handlowy posiada działa dość dużego kalibru Jeszcze się z tym nie spotkałem, ale pewnie jeszcze wszystko przede mną

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Natomiast nadal nie mogę się nadziwić, że tankowiec, czyli jakby nie patrzeć okręt handlowy posiada działa dość dużego kalibru Jeszcze się z tym nie spotkałem, ale pewnie jeszcze wszystko przede mną

 

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

Bo to jest Tankowiec zaopatrzenia FLOTY...

W marynarce ZSRR dopuszczano, a nawet wymagano (ze względu na sposób użycia...) dużej samodzielności od okrętów wspomagających ich marynarkę wojenną.

Stąd uzbrojenie tankowca („fizycznie” przypisanego na stałe do Marynarki Wojennej...) w broń do samoobrony...

Nasuwa się pytanie, dlaczego zatem pływały w zasadzie bez uzbrojenia. Ponieważ chciano uniknąć nieporozumień ( w czasie pokoju...)i zadrażnień mogących mieć miejsce np. w trakcie przepływania przez obce wody terytorialne,...W trakcie zwijania do baz przeładunkowych (cywilnych...) Itp....

Nie ma uzbrojenia...Statek handlowym – Tankowiec...

Ma uzbrojenie...Okręt zaopatrzenia floty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

 

Chyba faktycznie powody czysto polityczne wpłynęły na to, że działa praktycznie zawsze były schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.