Skocz do zawartości

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czesc.

Przedstawiam efekt dzisiejszych zajec z Nanotechnologi

 

efbbfb92b655af7c.jpg

 

Ja pierniczę. Jakie to wszystko małe. Niezła robota

 

A tak z pytań to jestem bardzo ciekawy z jakich materiałów powstały te wszystkie miniaturowe słupki do lin.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

Materialy to plytki 0,25mm na podstawy oraz patyczki z ramek rozciagane nad ogniem do roznych srednic. Podobne widoczne w tle fotki. Reszte zrobilo juz malowanie. Jak narazie widac duzo polysku ale za jakis czas to zmienimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Wlasnie pracuje nad druga wysepka, na ktorej to zamocowane zostana takie dziwadla. Wykonane z wykalaczek, resztek ( ramek ) czesci fototrawionych oraz plastikowych precikow i plytek. Okna kabin wypalone lutownica tak aby zaglebic tam farbe. Nie sa perfekcyjne ale chyba ciekawsze od orginalnych z niektorych zestawow

 

d0e609d9744a1f0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

Rano dzwigi zostaly pomalowane i po wyschnieciu umiescilem je na wczesniej wykonanej drugiej wysepce. Prace nad nia nie pokazywalem bo nie bylo zbytnio czego. Na jej pokladzie 4-ry odbijacze, wlasnorecznie wydziargana szalupa pod brezentem, jakies tam wywietrzniki no i moze przybeda jeszcze jakies beczki. Liny dzwigow montowane beda jakos pod koniec budowy. Bomy i dzwigi normalnie powinny byc biale ale spotkalem sie tez z fotka, gdzie na Dniestrze byly tez kremowe lub trz nawet zolte. Ja zmieszalem oba kolory w stosunku 2:1. Chyba te kolorki troche urozmaica sam model jak i pozniej diorame

 

f5085cb60d2b1602.jpg

fad72597c3cb06e5.jpg

 

Stan calosci na dzien dzisiejszy

 

47c7ed7c14b479bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się popatrzy na zbliżeniowe fotki, to wygląda jakby kolejny 1/350 budował, a tu kurde taaakie maleństwo !!! Mój podziw dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pelen podziwy dla Ciebie ... Juz nadbodowka to majstersztyk, a teraz poklad ... Jako fan dzwigow jestem pod ich wrazeniem - pomysl materialowy i wykonania. Chyle czola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonek ładne cacko, rzeczywiście robota mistrza nie ma to tamto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Okonku,

 

eee ... yyy ... model zrywa kask z głowy razem z włosami i cebulkami.

Świetna robota!!!

Powala ... jedno pytanko ... jak zrobiłeś ten model groszówki, świetne ślady ekspolatacji itp. ?? ;-)

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tu dopisać skoro i tak inni już to napisali.

 

Fotki z grosikiem mówią same za siebie.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dzieki

 

Kolejny element czyli druga wysepka po tygodniu prac gotowa. Powstala podobnie jak glowna nadbudowka. Dwa osobne pieterka z plytek 0,75x5 oklejonych 0,25-ka. Problematyczne bylo tu doslownie wszystko: wielkosc, ksztalt, malowanie oraz relingi. Aby dojsc do poprawnego prawie wygladu musialem ja sobie rozrysowac w paru rzutach. Daje dwie fotki surowki bo biel plytek strasznie przeszkadzala w robieniu fotek:

 

d0ad140768491d54.jpg

50ff3da628c16b50.jpg

 

Mysle, ze na tej drugiej widac troche wiecej

Potem nastapilo malowanie i mocowanie relingow. Na koniec okna tu wykonane z czarnej kalkomani. Traktuje ten model troche jako poligon i dlatego wybralem taki sposob ich wykonania. Pozostalo poprawic farba laczenie relingow ze soba oraz reszta aby zaslepic szpary. Zrobie to jednak jutro bo juz normalnie oczy odmawiaja posluszenstwa.

 

873005cc8b6740b8.jpg

099d21a05849969b.jpg

 

Jak widac tutaj nawet to moje krasnale odwalily fuche. Pocieszajace jest jednak, ze pozniej nikt juz nie bedzie ogladal tego w takich powiekszeniach. No to na koniec wysepka na pokladzie oraz widok na calosc

 

5d3f387bd2e57e76.jpg

e0555f086a9435f0.jpg

 

PS. Przewiduje przerwe w relacji z powodu braku relingow w magazynie stoczniowym. Po dostawie relacja ruszy ponownie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Okonku,

 

Świetna robota. Drabinki ekstra!! Długą chwilę zastanawiałem się dlaczego relingi są przerwane ... a tam jest drabina na pokład niżej ... ech ta skala ...

Okna wyglądają fajowo.

Gratuluję pomysłów Czekam na ciąg dalszy ...

 

Jedno pytanie, fotki robiłeś przy mokrej farbie? (czy mi się tylko wydaje, że się relingi odbijają w zielonym pokładzie wysepki?)

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.