Skocz do zawartości

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Okonku to jest poprostu piękne

Przyznam Ci się że rozbraja mnie głównie skala tego modelu - ta nadbudówka jest wielkości jednej wieży Missouri w 1/200. Pikna robota jak to mawiają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po poprawce sterowki.

zuch chłopak

pięknie zaczyna to wyglądać a..

Tak za ciosem dorobilem z kliszy fotograficznej wiatrochron na przodzie ( nie wszystkie okrety tego typu go maja ), ktory posiada nawet zeberka z cienkich patyczkow. Przybyl tez sztywny reling na gorze wraz z jego ozebrowaniem ale juz z plytek tak jak wczesniej na pokladzie dziobowym

miodzio

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czesc po dlugim czasie

 

Wracam z gotowym kominem i reszta na jego pokladzie plus male nadbudowki na sterowce. Jeszcze nie wszystko do konca dopracowane ale czas cos pokazac.

 

4187b932549e642b.jpg

3dcdc542df09f65b.jpg

 

 

PS. Na kominie powinien byc okap ale nie wiem czy uda mi sie go zrobic Do tego komin troche nieforemny i przyduzy ale to juz trzeci produkt i kolejnego niebedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komin ok

 

na fotkach nie mogę dojrzeć, więc zapytam o tylną ściankę nadbudówki obejmującej komin od rufy, powinna być lekko nachylona nie pionowa, jest?

i jeszcze to maleństwo pomiędzy kominem a sterówką, ku lewej burcie zdecydowanie skośne... (całość nie sześcianik)

 

za wytrwałość

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na fotkach nie mogę dojrzeć, więc zapytam o tylną ściankę nadbudówki obejmującej komin od rufy, powinna być lekko nachylona nie pionowa, jest?

 

Niestety nie. Umknelo mi ale dzieki Twojej spostrzegawczosci poprawimy

 

.... i jeszcze to maleństwo pomiędzy kominem a sterówką, ku lewej burcie zdecydowanie skośne... (całość nie sześcianik)

 

Chodzi Ci o ta psia bude

 

13df917cda3eccc1.jpg

6a36d5c1b0a7d77b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o ta psia bude

bingo foto jest odpowiedzią na moje pytanie

Trzeba sie po prostu przyzwyczaic do tego, co wyprawia Okonek.

a docenią Ci co choć raz próbowali dorobić na wymiar choćby zwykły sześcianik z plastiku

 

Jędrek, wierny widz i fan serialu Dniestr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze i podziwiam, bo nie jestem w stanie słowa wydusić.
Taak... To normalna reakcja... Trzeba sie po prostu przyzwyczaic do tego, co wyprawia Okonek.

 

 

... i spytać się co bierze

To musi być dobry towar

 

Też bym taki chciał

 

Pozdrawiam

sokol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaa..... Okonek może i chce ale mało czasu ma ostatnio dzięki za pochwały. Trochę mobilizują mnie one do dalszej pracy. Fajnie jest cos robić dla siebie wiedząc, ze kogoś to ciekawi. Model cały czas traktuje jako poligon doświadczalny. Nigdy tego nie robiłem, wiec każda rada czy uwaga z waszej strony są na wagę złota. Kolejne prace dają dużo do myślenia nad sposobem ich wykonania, kolejnymi czynnościami czy tez doborem właściwych narzędzi. Tak tez było i tym razem przed wykonaniem prostokątnych okien w całej nadbudówce. Zdecydowałem sie na narzędzia widoczne na fotce, które musiałem sam przygotować. Użyłem do tego lutownicy ze specjalnie wykonanym grotem oraz stempel do poprawek.

 

013164d1f76bed68.jpg

fbc613b669a9adb6.jpg

 

Lutownica przy sprawdzaniu ciepłoty grota na kawałku odpadów leciutko wypalałem okno. Potem powstające wyoblenia odcinałem skalpelem i szlifowałem papierkiem ściernym. Na koniec wyciskałem to miejsce raz jeszcze stemplem , kolejny raz szlifowałem i na koniec przy użyciu powietrza z aerografu wydmuchiwałem pyl. Nie we wszystkich miejscach udało sie zachować równość czy tez ilość okien

Jako przykład pierwsze pięterko z gotowymi oknami oraz juz z zapuszczaną farbą aby były lepiej widoczne na fotkach.

 

8178160a8e6e9f7c.jpg

7e8c54b87524190a.jpg

 

Po wykonaniu juz wszystkich w model wstąpiło trochę życia. Nie wszystkie miejsca są widoczne na dostępnych fotkach i niektóre powstały na skutek przypuszczenia, ze cos w tym miejscu sie znajduje. Rozmieszczenia zgodne na jakieś 98% do tego nierówności wykonania i umiejscowienia ale wszystko razem cieszy oko. Dla okien sterówki musiałem przerobić narzędzia. No to parę fotek dla fanów tej relacji.

 

377c988d3d0d139e.jpg

c0348f671cef18ef.jpg

ad69abab5fe5f511.jpg

db794bd8305895a4.jpg

 

Oraz widok na całość wykonanych do tej pory prac

 

40d7c5a735720085.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem. Zrób teraz fotkę z groszówką.

Jak widzę to porównanie to normalnie szok.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak skończę ten model to sam sie nim publicznie ogłoszę

 

Dzisiaj niedziela wiec wykorzystaniem ja do końca. Myślałem trochę nad okapem komina i stwierdziłem, ze orginalny kształt w tej wielkości i przy narzędziach jakie posiadam jest raczej nie do wykonania. Pusty komin wygląda trochę dziwnie wiec postanowiłem jednak spróbować. Wykonałem szablon górnej części pomniejszony o grubość materiału z jakiego chciałem wykonać okap. Na nim to uformowałem cos co miało go przypominać. Taki materiał i to w takiej formie wygina sie na wszystkie strony i niewiele można z nim zrobić. Udało sie jednak przeszlifować dol aby dokleić do reszty i uformować jakoś gore ale tu jednak nie wyszło. przewody kominowe powstały z izolacji jakiegoś kabelka. No nic zostawię jak jest i wzbogacę trochę później o kolejne elementy albo i też uda mi sie oszukać oko malowaniem

 

6c293db91538fcbd.jpg

889fc610265fe1d3.jpg

a5ed38b5b3da3d60.jpg

315393367e13f85b.jpg

c9c6671f7493c809.jpg

 

Dodaje fotkę z grosikiem dla Samika.

 

c2992cbed05705df.jpg

 

Na koniec nie wytrzymałem i musiałem zobaczyć jak to kiedyś będzie wyglądało np. ze Slavą u boku. Jak widać pomalowałem wstępnie pokład ale kolor wyszedł za jasny i będzie jeszcze poprawiany. Sama sprawa malowania pokładów jest zagadkowa ale o tym później

 

a12269d69d5616da.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezłe cacko... gdyby nie świadomość ile to ma się jeszcze na pokładzie zmieścić to można by sądzić, że już bliżej niż dalej końca roboty

kominem się nie przejmuj - jest OK, zwłaszcza w porównaniu co w tej skali proponują niektórzy producenci

 

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje fotkę z grosikiem dla Samika.

 

c2992cbed05705df.jpg

 

 

 

 

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Napisano (edytowane)

Czesc.

Minely prawie dwa tygodnie a postepow w pracy prawie zero. Notoryczny brak czasu Cos jednak sie dzieje. Powoli ale uparcie idziemy do przodu : przybyly podpory gornego pokladu oraz wykonane w podobny sposob jak na dziobie nadburcia tylnego pokladu razem w przejsciem w nadbudowke. Tu wlasnie pojawil sie problem, ktorego sie caly czas obawialem. Szerokosc nadbudowki nie do konca odpowiada szerokosci kadluba i po doklejeniu do niej przejsc pojawia sie male skosy. Byc moze uda mi sie to miejsce troche przyszpachlowac i skosy zretuszowac ale jak to wyjdzie zobaczymy

 

85eb4350b29921a0.jpg

2872d9506438ad97.jpg

aa1869c1d1ee195a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.