Skocz do zawartości

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

O rany, aż się gęba mi raduje, jak widzę takie cudeńko.

Ciekawe, jakby fotkę z dwoma okrętami puścić gdzieś w świat, na inne fora, ile byłoby pytań, jak firma wydała model Dniestra i dla czego nigdzie nie można tego kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie

 

Pomimo, ze mialem dzisiaj ostatni dzien urlopu to jednak postanowilem troche pomodelowac. Nie chce narazie dodawac ostatniej wysepki oraz bramy bo potem mialbym strasznie utrudnione dojscie do pewnych miejsc. Dlatego tez postanowilem wpierw dokonczyc przednia czesc pokladu. Wybor padl dzisiaj na trampy i relingi po lewej stronie pokladu. Fajnie byloby wykonac je z fototrawek ale takowe juz mi sie skonczyly. Postanowilem wiec wyprubowac pomysl, ktory rok temu na wakacjach podsunal mi Saab z uzyciem do tego celu sciagaczy do kabli ( chyba tak to sie nazywa w Polsce ). Praktycznie trapy mamy ju gotowe , wystarczy odpowiednio dociac i dodac porecze z relingow skosnych

 

1b376e1cfc04d231.jpg

79446e3236302798.jpg

 

Wykonalem dwa takie trapy i umiescilem je na swoich miejscach. Dodatkowo idac za ciosem dodalem reling na prawie calym lewym pokladzie i na koniec cos mi odbilo aby dodac jeszcze oslony przewodow na drugiej ramie.

 

38dc4250551bbfe1.jpg

 

Z relingami lewy przod prezentuje sie teraz tak:

 

ba87535d96118857.jpg

 

Na koniec kazdego etapu fotka calosci z dedykacja dla Wojtka.

 

1f8b37dd19ec8a75.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się bawić w grę "Kto znajdzie dany element" Ja te trapy wypatrzyłem dopiero po chwili. Widzę, że Okonek też nocny dłubacz, jak ja Też na warsztacie pływadło - dziurawię kajak SBS-om z Dragona, bo mi się zaczepy nie podobały Ale to 1:35. Biję pokłony, my Master

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie

 

Czekajac na relacje z budowy jakiegos plywadla kolegi Ja sam dzialam dalej. Przybyly juz wszystkie relingi na gornym pokladzie, bomy i ich czesciowe olinowanie na drugiej ramie, pozostale trapy, druga oslona przewodow tankujacych oraz ostatnia juz wysepka na pokladzie. Ta malutka na koncu powstala juz duzo wczesniej ale nie byla opisywana. Widoczna byla juz jednak na paru wczesniejszych fotkach. Obie sa jeszcze do malych poprawek. Same detale wydaja mi sie przeskalowane. Trudno utrzymac odpowiednie odleglosci co sprawia, ze nie do konca wyglada to tak jak na fotkach orginalu. Relingi sprawiaja wrazenie wielgasnego plotu. Winny jest tutaj chyba ich kolor. W szarej wersji na innych modelach tak sie nie prezentuja. Szczesliwy jestem, ze postanowilem uzyc 3-ek zamiast 4-ek. Dopiero bylyby ploty

 

Koniec gadania - trzy fotki pokladu

 

14e9c4d7a72c32fe.jpg

fb7683d856a57725.jpg

3ea7ae52716b9220.jpg

 

oraz jak zwykle jedna calosci ( anteny na pierwszej ramie poodpadaly w czasie prac ale w calosci i czekaja na montaz w pozniejszym etapie budowy )

 

 

07dcd2711fb65d97.jpg

 

cdn.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.