Skocz do zawartości

[PG] Tankowiec Dniestr pr.1559V ( Okonek- 1/700 )


okonek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 276
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No, no, jako sporadyczny "zdrajca" dziedziny pancerno-lotniczej stwierdzam, ze tutaj tez jest na co popatrzec. Szczegolnie misterne relingi w skali 1:700 mocno przemawiaja do mojego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... i termin wodowania Dniestra relingami zamydla...

 

Juz sa i ja tez po dlugim czasie

 

Jedziemy dalej. Kolejny element czyli maszt ramowy ( bom ) czy jak to sie tam nazywa

Ciezka konstrukcja do odwzorowania w tej skali wiec poszedlem na latwizne i wykonalem go z profilu w ksztalcie U(2).

Nie posiadajac takowego wykonalem go z profilu w ksztalcie H.(1)

Przeswity a raczej ich konce wywiercilem frezem stozkowym a reszte wypilowalem (3 i 4).

 

b7802c4d15655f53.jpg

 

Po wycieciu niepotrzebnego materialu sciany zostaly doszlifowane papierkiem.

 

1e463996b7f7f88f.jpg

089c85342e73724c.jpg

 

Gotowe elementy glowne polaczylem na zakladke.

 

cb45a0aa0e84bfef.jpg

 

Pozostalo wykonac luki na laczeniach od wewnatrz. Dokleilem w te miejsca troche materialu i dofrezowalem. Niestety w tym miejscu popelnilem blad, gdyz z jednej strony sa one wieksze. Pomylily mi sie strony i wykonalem je odwrotnie Nie pozostalo nic innego jak wykonac je od nowa. Problem w tym, ze kosztowalo to mnie tyle pracy, ze postanowilem je wyrownac. Wyszlo wiec nie tak jak powinno ale i tak malo widac.

 

c2ddd91060f2db03.jpg

 

Gotowe luki widac na kolejnej fotografi razem z dodatkowymi pomostami i drabinkami. Te gorne, wystajace wykonalem doklejajac przedluzenia pokladu oraz dodalem podpory wykonane podobnie jak wewnetrzne luki.

 

d5173872af7e56e9.jpg

 

W dalszej czesci nastapilo malowanie calosci, pomostow, dodanie relingow, lin , masztu i kiepskich anten ale tu to juz nie ma czego opisywac.

 

249d1c615468fb0d.jpg

 

Tu juz calosc na pokladzie.

 

5ee0e60c4484471d.jpg

75151151155287e2.jpg

8fee688f9a6cc017.jpg

 

W czasie prac kontrolowal mnie nasz kolega Irek (IMT), ktory mnie ostatnio odwiedzil

 

0bf7ff795712a914.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze duzy/wysoki jest w stosunku do innych elementow okretu ?

 

I tu masz racje bo i mi sie tak wydaje. Dokladnie bedzie to widoczne po ukonczeniu modelu porownujac do innych brakujacych detali oraz calosci. Wysokosciowo jest OK wiec i resza pewnie tez. Tak to jest jak sie robi cos z takich planikow Jesli masz na mysli konkretna wielkosc elementu to akurat na Dniestrze ta brama jest wieksza niz na pozostalych okretach ( tu juz po zmianie nazwy w pozniejszym okresie )

 

f454bece3c43b777.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrazenie ze duzy/wysoki jest w stosunku do innych elementow okretu ?

Mozliwe jednak, że to wina fotek ale też mam wrażenie jak by maszt był ciut za wysoki Po za tym wszystko pięknie i super

 

Edit:

Po zapoznaniu się z pokazanym przez Ciebie zdjęciem zwracam honor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziemy dalej.

 

robótka pierwsza klasa

jako adwokat diabła w tym temacie nie mam przekonania do niższego pomostu na lewym ramieniu patrząc od dziobu, jak już doszukiwałbym się czegoś po wewnętrznej stronie bramy

 

Jędrek

ps. okręt wojenny statkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie pasuje Irek do modelu - on jest taki wieeeeelki

 

Obłędna, jak da mnie robota, nie mogę się napatrzeć na te maleństwo. Szalejesz okoń niesamowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....nie mam przekonania do niższego pomostu na lewym ramieniu patrząc od dziobu

 

No to zrobilem babola Tylko skad mi sie to wzielo

 

____________________

 

Edit: Chyba kierowalem sie tymi fotkami i jak widac walnalem sie w wysokosci jego pozycji

 

2a202b442a14d0b2.jpg

1bffa3ed397c1bec.jpg

 

Wczesniej pokazalem Pawlowi fotke Dniestra po zmianie nazwy na Sergey Osipov i myslalem wpierw, ze dokonano pozniej jakis zmian ale i pod pierwotna nazwa wystepuje ten pomost wiec tylko jak pisalem wczesniej nie ta wysokosc. Teraz jeszcze dolukalem sie paru ciekawostek od tylu ale nic juz nie zmieniam ani nie dodaje bo nigdy go nie skoncze

 

a7b5edd5fa27a49c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez stresu, firmy modelarskie popełniają większe babole a ludziska składają modele i wcale się tym nie przejmują

to jest taka drobnostka, że prawie nie zauważalna i nie wpływa na całość dobrej roboty jaką robisz... w dodatku od podstaw

 

pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy

Jędrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cały czas jestem w szoku. Jednak zdjęcia z żywymi osobami lepiej oddają całą miniaturyzację niż jakieś monety groszowe. Jak pokazałem fotki żonce to również była w lekkim szoku.

 

Pozdrawiam

Samik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi nie pasuje Irek do modelu - on jest taki wieeeeelki

.

 

Nie, to nie ja jestem taki wielki tylko model taki mały.

Faktycznie robota Okonka powala na kolana. Ten dźwig na zdjęciu to wygląda na całkiem "normalny" i w zasadzie wydaje się że da się go skleić bez większych problemów. W rzeczywistości to takie maleństwo, że można mieć wątpliwości czy da się to skleić z gotowych elementów, a tu Andrzej wykonał wszystko od 0. I takie modelarstwo najbardziej lubię.

 

PS. Okonek przy pracy nad modelem

 

c06690eef2f38ddf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okonku full respect styren zatańczył tak jak mu zagrałeś ..piekny modelik od podstaw...detale zapierające dech w piersiach ...jakby niebyło...Kingsajz jak nic wcześniejsze komentarze na temat nowego działu scratch builtingowania...kto wie może moderatorom sie spodoba pomysł ja bym chętnie zaglądał w ten dział..sam czasem lubie cos popełnić z niczego..daje to tyle zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcześniejsze komentarze na temat nowego działu scratch builtingowania...kto wie może moderatorom sie spodoba pomysł ja bym chętnie zaglądał w ten dział..sam czasem lubie cos popełnić z niczego..daje to tyle zabawy...

temat był kiedyś rozważany, jednak za mało jest modeli a jeszcze mniej budujących. Jednak do tematu można by wrócić o ile będzie takie zapotrzebowanie. Sam chętnie zaglądałbym do takiego działu niezależnie od tematyki modelarskiej.

 

Swoją drogą to pragnąłbym zwrócić uwagę że w relacji pojawiła się pewna nowość. Pokaz wraz z wyjaśnieniem budowy elementu - krok po kroku. To zbyt często w relacjach się nie pojawia. Może warto by niektóre fragmenty powycinać i wkleić do działu "Jak zrobić".

 

PS

Andrzej sorki że tak ciut obok tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powycinam

 

Jak juz Irek napisal staram sie nie tylko przy masztach i bomach pokazac jak je robilem ale i w calej relacji mozecie doszukac sie kilku informacji co do materialow i techniki wykonania. Pewne sprawy pomijam, gdyz sa identyczne lub podobne do juz wczesniej opisanych.

 

Druga rama w kolejnosci powstala w ciagu dwoch dni. Do wykonania uzylem plytek 0,25 oraz wykalaczek. GLowna poprzeczka to sklejone dwie 0,75-ki. Pomosty wykonalem jako pudelka bez denek. (wyszly troche przydlugie )

 

90a3cdd1fb67c8a4.jpg

 

Pomalowalem calosc, potem poklady, dodalem relingi, drabinki oraz cos co imituje bloczki. Na koniec nastapila korektura malowania i laczen relingow z reszta.

 

bdf688ef07576c41.jpg

 

Rama juz gotowa do zamontowania wiec na boku z cienkiego drucika zrobilem zwoje wezy dodatkowo je zwiazujac cieniutka nitka powstala z odpadow czarnej ramki poprzez rozciagniecie nad swieczka. Tak to wygladalo przed malowaniem.

 

550eab1ee3ed8492.jpg

 

Rame umiescilem na swoim miejscu i dopiero teraz dokleilem weze. Pozostalo dodac jeszcze pare dup.... na pokladzie, windy ladunkowe oraz liny i dwa male bomy mocowane do ramy ale nastapi to w pozniejszym etapie budowy. Teraz pare widoczkow na zamocowany element.

 

8a0ab1852230add7.jpg

073b881397394fbe.jpg

cfeba4a8d6f6cdcb.jpg

 

Dwa ujecia calosci.

 

b34f65ac417352ce.jpg

dc63dc249b238155.jpg

 

Oraz u boku niecierpliwego Ustinowa, ktory juz chcial uzupelnic paliwo i prowiant

 

b424b655c71c553b.jpg

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.