Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Panowie, nie róbcie problemu z tak prostym graficznie numerem, wykonanie najprostrzego szablonu naprawdę nie jest trudny. Ja to robię w taki sposób:

zdjcie0091.jpg

 

kalkuję obrys numeru na taśmę, przyklejam ją na szybę i wycinam co mi jest potrzebne. Wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XXI wieku mordować się z pędzielkiem . Można pomalować kamo z reki aero ale w 1/72 bedą za bardzo rozmyte przejścia. Wałeczki z masy mocującej rozwiazują problem.

Malowanie z ręki:

P2020033.jpg

W 1/48 małym cisnieniem mozna załatwić sprawę ale w 1/72 to juz trzeba sie nagimnastykować z maskowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Pomyślałem, że dobrze było by mieć na forum zbiorczy temat, analogicznie do tego o MiG-21, o drugiej najliczniejszej rodzinie szybkich w powojennym lotnictwie polskim. Żeby nie rozbijać się na części stworzyłem temat zarówno o stałopłacie Su-7 jak i o Su-20/22 zezmienną geometrią płata.

 

Parę ciekawostek, które znalezłaem w necie:

 

Link z sąsiedniego forum "Lotnictwo.net" (chyba najleszy zbiór informacji o samolotach uzywanych w Polsce w rodzimym języku):

 

http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/64-spis_statkow_powietrznych_wojska_polskiego/74-su_7/6256-dyskusja_o_samolocie_su_7_a.html

 

Kolejny link z internetu:

 

Skany z instrukcji do BKŁ

 

http://92.60.138.60/~apacz/smf/index.php?topic=10787.135

 

Walkaround Su-7BKŁ z muzeum w Monino:

 

http://svsm.org/gallery/su7bklsz?page=1

 

 

I na koniec pytanie, czy ktoś z Was dysponuje zdjęciem tylnej półki w kabinie pilota Su-7BKŁ, bo w modelu Kopro panuje straszna susza w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na koniec pytanie, czy ktoś z Was dysponuje zdjęciem tylnej półki w kabinie pilota Su-7BKŁ, bo w modelu Kopro panuje straszna susza w tym temacie Laughing

 

 

Patrz Su-15 lub LzSZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem, popatrzyłem tu i tam i trzeba będzie w modelu robić od podstaw, bo w zestawie kopro odstawiło "radosną twórczość".

 

I tak w ramach ciekawostki: Kiedyś w jednym temacie z budowy Su-22M4 tu na forum rzuciłem zdjęcie kokpitu zmodernizowanej angolskiej suki. Wkleję też tu, żeby ni zgineło ;)

 

wzl2.jpg

wzl5.jpg

 

Polska robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle paraliż decyzyjny nastąpił. W SP rządzili najpierw ci po 21-ch- skasowali 21-e i przy okazji 23-e, rządzą teraz po sukach i co? Ano Suki powoli kończą pod płotem. Szykuje się zmiana tych po efach, a więc jako ciągłość stylu, pewnie w "połowie życia" nie będzie life update (MLU):-))))

 

Dwa zdjęcia Su-20- Oleśnica, data jak na zdjęciach. Podczas przejść linie luków pociągnięto pistoletem szarą farbą.

 

su-20-1.jpg

 

su-20-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.