Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Dla miłośników Suczek, a także zainteresowanych rosyjskim uzbrojeniem lotniczym podsyłam plik zawierający około 150 zdjęć, z festynu w Mirosławcu i Świdwinie. Są tam detale większości typów broni przenoszonej przez te samoloty czyli m.in. bomby 100-250-500kg, S-24, S-25, UB-32, B-8, B-13, rakiety H-25 i H-29 różnych odmian, SPPU, KMGU, R-60 itp. dodatkowo także zasobnik SPS-141MGWE. Link poniżej:

http://www.megaupload.com/?d=UDJEOSTU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne fotki, dzięki.

Babciu, może jakąś ściągę napiszesz?

Akurat po Suczkach jestem tylko amatorem, i oreintuje sie raczej co jest czym po napisach na korpusach podwieszeń Ale może jak sie zmobilizuje to spakuję i wrzucę opisy bomb i rakiet stosowanych i na Su i 21 ,Mam parę instrukcji i wydawnictw , gdzie co nieco można podejrzec .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wrzucam to co mam odnośnie uzbrojenia na Suczkach.W poniższym linku jest folder " Podwieszenia SU-22 ",pozwoliłem sobie powrzucać i opisac zdjęcia z fotorelacji younga.Nie odważe się opisać indywidualnie bomb i rakiet kierowanych z folderu younga. W linku ponizej są skany " rakiet , bomb " jak kto ma ochotę sie pobawic w dopasowywanie do konkretnych typów na zdjęciach younga [ tu bym liczył na SAWICZA-Autoryteta w dziedzinie Suczek ] to z chęcią bym też skorzystał.

 

http://www.megaupload.com/?d=FFT0MFZ0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część z uzbrojenia z wystawki, to chyba tylko w magazynach leżała i albo od wielkiego święta, tak jak na zdjęciach, pokazywana była czy wieszana pod samolotami, co? S-13 już kiedyś ktoś zdjęcie wrzucał na forum (wyrzutnie swoją droga, a gdzie pociski? ) ale takie S-25 to mnie kompletnie zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem wszystko o Suczkach na Lotnictwie [ tzn .tam akurat niewiele ], ale np . w końcu fachowiec Sawicz pisze że praktycznie podwieszali bomby tylko 250 , a co niektóre egzemplarze wydają się ciut większe Zresztą z tymi podwieszeniami musi już być bardzo kiepsko, przecież po tylu latach eksploatacji to tak naprawdę chyba niewiele zostało .A sąsiad to chyba niesprzedaje ? Za dużo tu tego "chybania " Odnośnie zasobnika B-13 to ktoś właśnie z Fachowców pokazywał zdjęcie Su-22 z podwieszonym zasobnikiem , jednoczesnie zadając pytanie retoryczne

" A rakiety to gdzie są ?"
Young jakbyś mógł wrzucić opisy bomb i rakiet kierowanych .Mam co prawda zdjęcia z lotów na poligon którejś z eskadr, ale narobiłeś tyle ujęć , że boję się dopasowywać do swoich bo wyjdzie mi jakiś "babol " Znalazłem jescze jeden z rodzajów uzbrojenia , aż się zdziwiłem że mielismy coś takiego i to podobno używane u Nas.

Polska bomba kasetowa ZK-300 KISAJNO

 

zk300kisajnopolskabomba.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Zasobnik z subamunicją ZR-8, -4 od lewej , też podobno latały na Naszych Suczkach tyle że z Rosjanami

zr84odlewej.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

zr8zasobniksubamunicjid.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

To też podobno było stosowane na Su-22- zasobnik strzelecki UPK-23-250 , tym razem z nieruchomymi lufami .Też nie widziałem , nawet na zdjeciu

 

zasobnikstrzelupk23250.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

young -teraz już chyba będziemy znali znaczenie kolorów pasków na bombach.Na ostatniej stronie "Uzbrojenia lot. -Wschód " jak byk jest tabelka , a ja szukałem jak wśród słowa pisanego na wszystkich stronach .To prawda ze pod latarnią najciemniej . A jednak trafiłem z rodzajem bomby

paskinabombach.png

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też podobno było stosowane na Su-22- zasobnik strzelecki UPK-23-250 , tym razem z nieruchomymi lufami .Też nie widziałem , nawet na zdjeciu

 

zasobnikstrzelupk23250.png

 

Uploaded with ImageShack.us

UPK-23-250 były stosowane na Su-20, nie znalazłem takiej podwieszki dla su-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPK-23-250 były stosowane na Su-20, nie znalazłem takiej podwieszki dla su-22.

 

Tylko na Su-20 do 4 sztuk ,dwie podkadłubowe oraz dwie na zewnetrznych belkach podskrzydłowych. Ale zdjęć polskich Su-20 z czterema podwieszonymi UPK ami jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beki: czy hamulce aerodynamiczne Su-7 i Su-22 miały taką samą wielkość?

 

Kwestia wynika stąd, czy do Su-7 można zastosować blaszki z Su-22 z tym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt mają podobny, ale z miarką wokół Su-7 nigdy nie latałem, więc z całkowitą pewnością się nie będe wypowiadał. Ale sądzę, że powinne być jeśli nie takie same, to bardzo zbliżone. A co do blaszek - na pewno będą wyglądać lepiej niż to, co KP wytłoczyło na swoim modelu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z UPK-23-250 było jak się nie mylę robione w Powidzu w roku 1991 z okazji wizyty oficjeli. Pułk wtedy używał Su-20 i Su-22. Pewnie uzbrojeńcy wynieśli co mieli w bomboskładach. Taki arsenał pewnie robił niezły "impreszyn".

 

Kółka pasują, przednia goleń pasuje, hamulce pasują i zobacz Grzesiu ile tym obskoczysz - od Su-7 przez Su-20 do Su-22:).

Podobno jeszcze na Su-20 używano zbiorników "sześćsetek" z Su-7 ale zdjęć nie znalazłem.

Zresztą, wszystkie te zbiorniki: 600, 800, 1150 wyglądają bardzo podejrzanie podobnie. Tyle tylko, że środkowe sekcje mają różnej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka pasują, przednia goleń pasuje, hamulce pasują i zobacz Grzesiu ile tym obskoczysz - od Su-7 przez Su-20 do Su-22:).

 

Oj nie tak łatwo. Na pewno Su-7 BM i Su-7 U miały inne przednie kółko . Nie tylko że hamowane to jeszcze o mniejszych wymiarach.

Moje zastrzezenia do samego wyrobu ResinArt, to wąskawe przednie kółko oraz zbyt wystajace dekle w Mlg.

 

Tak że trzeba niestety kombinować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

331r.jpg

331tyl.jpg

ham331.jpg

hamj.jpg

 

No i hamulce aerodynamiczne róznia sie mocowaniem.A także panelem w miejscu mocowania . Na Su-7 pokrycie w tym miejscu jest jednorodne.

Trzy pierwsze zdjęcia Su-7U, ostatnie Su-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.