Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...
Informuje kolegów, że ukazała sie ta książka - Plany wszystlich podstawowych wersji używanych w Czechosłowacji - BM, BKL, U w 1:72 ze schematem nitowania i przekrojami na łącznie 10 stronach!!!, wykonanae przez R.V. Resin.

 

W najnowszym numerze Aviaja i Wremia w rubryce monografia- Su-7 plus wkladka z planami . Czy to to samo?

 

su756.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jak podwieszony był sam zasobnik. Czy na belce tak, jak KKR-1 czy może przylegał ściśle do kadłuba. Co na wewnętrznych belkach skrzydłowych, czy R-60 podwieszone, czy nie. Kolorystyka, wszystko, co się przyda przy budowie modelu. No i przede wszystkim, w malowaniu którego PLM-B wykonać model w takiej konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylegał do kadłuba. Kolorystyka zasobnika taka jak spodnia część kadłuba Su-22 w kamuflazu fabrycznym.

 

U nas z Wjugą nigdy nie latano w połączeniu z uzbrojeniem. Mam zdjęcia samolotu 3.esk. 7.plbr z samą Wjugą z lotów, 3005 z 8.elt z samą Wjugą (pokazowo), 8818 z 40.plmb z samym zasobnikiem i bodajże 8207 z 8.elt (rakietowe podwieszenia i SPS do tego, też w ramach wystawki).

 

Przykładowo: http://www.natotigers.org/images/units/6elt/img_03.jpg

Foto: Robert Nowicki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś wrzucić zdjęcia 8207 z rakietami i SPS? Jakbym wykonał model w takiej konfiguracji w malowaniu 3101 z Mirosławca ze starym godłem, z dzikiem jeszce na tle tarczy na stateczniku pionowym to by było duze S-F?

 

 

I pytanie z innej bajki, skoro speca mam na linii ;) Polskie Su-22M4 latały w konfiguracji na bombardowanie z 4 poswieszeniami pod kadłubem? Jeśli tak, to z jakimi bombami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, oryginału fotki nie odnalazłem, jest za to słabej jakości taka:

8207rakietysps.th.jpg

3101 mogła mieć takie podwieszenia i nie będzie to SF.

 

Co do 4 podkadłubowych belek to można na nie wieszać każdy rodzaj używanej u nas bomby. Jeśli miałbym ustalać z czym najczęściej latano to z P-50 i różnej maści "setkami". Jednak to było 20 lat wstecz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H-29 zawsze były przenoszone pojedynczo, na lewej podkadłubowej (podejrzewam, że może być to kwestia gabarytów), czy też bywały warianty cięzkie, z dwoma pociskami pod kadłubem?

 

Co do moich pytań - planuję budowę 4 modeli bojowych suk, po jednej na PLM-B, w w miarę możliwości zróżnicowanych konfiguracjach, od KKR (KKR-1, 2xPBT-800, SPS), poprzez bomby i npr (4x250kg pod kadłub i 4xUB-32) po "dziką łasicę" na przełamanie obrony (właśnie z H-29, SPS i S-13) i wariant z 4 H-25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pda0001.jpg

Zdjęcie z drugiej storny tematu, wydgrzebałem je gdzieś w internecie jakiś czas temu. Podejrzewam, że były w magazynach "w razie W", a że półka z modelami wszystko przyjmie więc nie widze przeciwskazań. Szkoda, że na rozpoznanie latano tylko z dodatkowymi zbiornikami, z SPS i UB-32 wyglądałoby to zacnie moim zdaniem. Toż nawet Su-20 zdarzało się latać z R-3 na wewnętrznych skrzydłowych na loty na rozpoznanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już czysto modelarskie pytanie - czy ktoś robi ten zasobnik, czy trzeba by go dorabiać od podstaw?

W jakiej skali?

w 1:48 jest. Professional Model z Czech. Kupiłem jakieś 10 lat temu w komplecie są też 2 szt Ch-58- mam nadzieję, że nazwy rakiety nie pomyliłem.

Na razie bedę budował w 1:72, na skalę 1:48 planuję przesiąść się za jakiś czas.

 

@Sawicz - dzięki za odpowiedź. Tak czy inaczej, podwieszenie wyrzutni pod model błędem merytorycznym nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Panowie, którzy jakiś już czas temu wrzucali różne ciekawostki na strony z hostingiem mogliby powtórzyć swoje uploady? Niestety linki powygasały do tego czasu. Byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

W styczniowym numerze Skrzydlatej Polski, w pierwszym artykule, jest fotografia przedstawiająca Su-22, pod którą jest napisane, iż nasze Suki mają być zmodernizowane, a ich resursy lotów przedłużone o 10 lat. Czy może ktoś wie coś więcej na ten temat?

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu chodzą słuchy o modernizacji, m.in. Glass Cockpit itd. Mają powstać 3 demonstratory wzorowane na modernizacji Angolskiej.

 

Jak zobaczę, to uwierzę, choć to prawie na cud zakrawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demonstrator istnieje już od ładnych kilku lat, w WZL-2 co roku na Air Fair jest wystawiany, z resztą na jego bazie powstała przecież modernizacja dla Angoli.

 

I tak w ramach ciekawostki: Kiedyś w jednym temacie z budowy Su-22M4 tu na forum rzuciłem zdjęcie kokpitu zmodernizowanej angolskiej suki. Wkleję też tu, żeby ni zgineło ;)

 

wzl2.jpg

wzl5.jpg

 

Polska robota.

 

Z pierwszej strony w temacie.

 

Przeglądałem wszystkie swoje zdjęcia i nigdzie nie mogę znaleźć numeru burtowego tej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.