Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Mikele, chodzi mi o docelowe maszyny, a nie pomielenie ozorem, poszczytowanie się nad tymi 3-ma sztukami przez decydentów i odstawienie nielotów pod płot.

 

Innymi słowy- docelowy produkt finalny w bazach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikele, chodzi mi o docelowe maszyny, a nie pomielenie ozorem, poszczytowanie się nad tymi 3-ma sztukami przez decydentów i odstawienie nielotów pod płot.

 

Innymi słowy- docelowy produkt finalny w bazach.

 

No to chyba dość oczywiste, denonstratorów w Polsce było już sporo, najczęściej kończy się to na kilku oficjalnych, nic nie znaczących przemówieniach i projekt leci na półkę. Mówię tylko, że nie jest to żaden nowy temat, tylko nasi decyzyjni obudzili się z ręką w nocniku, nie pierwszy raz, że to już 2012 rok i że jak się nie zrobi z sukami nic, to za kilka lat zostaniemy z 5 eskadrami na 29tych i 16tych.

 

Demonstartor "izraelski" ma numer boczny 9305 (żółty - choć nigdy w tej kolorystyce nie latał).

 

Dzięki za informacje, łatwiej było znaleźć ;)

 

http://lotnictwo.net/foto.php?id=133676

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

W ekran IT-23M są/były wyposażone Su-22M4K od 30 serii produkcyjnej wzwyż, czyli samoloty:

 

3201

3202

3203

3304

3305

3306

3407

3508

3509

3612

3710

3713

3714

3715

3811

3812

3816

3817

3818

3819

3920

8101 (3101)

 

Mam nadzieję, że żadnego nie pominąłem ;) Początkowo samoloty serii 30, 37 i 38 były eksploatowane przez 7.plbr w Powidzu i 8.plmb w Mirosławcu. Posiadanie ekranu IT-23M umożliwia odpalanie rakiet H-29T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim kolorem malowane były wnętrza polskich Su-22M4?

 

Wg. moich wiadomości to samoloty pomalowane w 1 i 2 schemat malowania miały kabinę koloru Humbrol 147, w 3 i 4(aktualnym-NATOwskim) - Humbrol 145.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Czy SPS-a można było podwiesić pod każdym naszym SU-22? W połączeniu z jakim uzbrojeniem (oprócz wymienionych wcześniej wyrzutni npr i H-29) jest sens pokazywać ten zasobnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przygotowuję się do budowy Su-7 (polak, nr. boczny 807) i parę kwestii mam niejasnych. Mam nadzieję, że pomożecie

 

Zacznijmy od kolorów:

 

- interesuje mnie w zasadzie wszystko: kokpit, wnęki podwozia, stożek i cała reszta. Jeśli chodzi o polskie Su-7 to internet nie wiele pomaga i nie wiem jakie kolory będą odpowiednie

- całość planuję pokryć Alcladem; który będzie najlepszy - "alumiunium", "dull aluminium" czy może jakiś inny ? Chodzi mi o uzyskanie zbliżonego efektu jak tu :

 

su7_01.jpg

 

 

Kolejna kwestia, co mogę podwiesić:

 

- mam na stanie (cytując z instrukcji Eduarda): SPRD x2, S24 x2, RS2US x2, R3S x2, R13 x2, R3R x2, FAB 100 x 8 i FAB 250 x2 ; coś z tego nadaję się do polskiego Su-7 ?

 

 

Dodatkowo, jeśli ktoś posiada zdjęcia (wiem, że w 65 numerze MiniRepliki są jakieś zamieszczone):

 

- kokpitu

- wnęk podwozia

- dyszy

 

Przyjmę wszystko !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może niewiele pomoże i zapewne znasz ale może...

 

Akurat tej monografii nie znałem.

Przejrzałem na szybko - wiele ciekawych zdjęć i informacji. Kwestia uzbrojenia chyba wyjaśniona, FAB 100 i 250 ruskie podwieszali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowuję ten sam temat, kopro+big edek,

podeślij mi na pw adres @ to wyślę Ci zestawik z tym co znalazłem w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, nie udało mi się przesłać mailem paczki.

Jeżeli będziesz potrzebował konkretnych elementów będę podmieniał zawartość foldera.

Na początek kabina (fotki z sieci więc usunę za jakiś czas jak ściągniesz):

 

https://picasaweb.google.com/104268739253362616530/Su7BKL807Krakow

 

A także 815 w całości:

 

https://picasaweb.google.com/104268739253362616530/Su7BKL815Warszawa?authkey=Gv1sRgCIfD_vTxrIyepwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia SUPER ! Oba zestawy (kabina i "815 w całości") pięknie prezentują każdy element samolotu (w zasadzie to tylko wnętrze dyszy jest zasłonięte). Gdyby coś jednak umknęło, to tak jak piszesz - dam znać wielkie dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.