Skocz do zawartości

Su-7/20/22


KRYSTEK

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko to są plotki i czyjeś opinie. Rzecznik MON już parokrotnie zaprzeczał czemuś co miało miejsce w SZ.

Takich informacji pojawi się jeszcze cała masa (przypominam niekończącą się historię pod tytułem samolot szkolny), a tu mamy wątek o konstrukcji lotniczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie w tym modelu jest schemat malowania w instrukcji, jeśli Cię to interesuje mogę go zeskanować
Dzięki, ale instrukcję mam... Z tym, że schematom z instrukcji z reguły nie ufam, także wolałbym podkładkę zdjęciową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro Mi-8/17 się chce zastępować maszynami klasyu niżej

 

Z tego co wiem to tylko Mi-8, Mi -17 będą latać dalej. A porównanie UH-60 z Mi-8 nie wygląda tak źle.

 

A wracając do poprzedniego tematu, moim zdaniem dość istotnego, bo na bierząco wyjaśnia się kwestia obronności na najbliższych kilka dekad:

 

http://dziennikzbrojny.pl/aktualnosci/news,1,2162,aktualnosci-z-polski,odpowiedz-mon-w-sprawie-tarczy-i-f-16

 

Odpowiedź z samego źródła, czyli MON. Smutna odpowiedź...

 

Na forum lotnictwo.net pojawiła się informacja od osoby służące w PSP że palowane jest zastąpienie jednej eskadry Su-22 używanymi F-16 i w związku z tym trwają już jakieś wstępne roszady personelu. Ale może to tylko takie plotki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum lotnictwo.net pojawiła się informacja od osoby służące w PSP że palowane jest zastąpienie jednej eskadry Su-22 używanymi F-16 i w związku z tym trwają już jakieś wstępne roszady personelu. Ale może to tylko takie plotki ?

 

To tym właśnie plotkom zaprzeczył już rzecznik Ministra ON.

 

Innymi słowy: Żadnych złudzen, Panowie. Zostajemy z 48 samolotami o realnej wartości bojowej na wiele następnych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez panki w tym kraju żaden długoterminowy plan się nie utrzymał . To ze dzisiaj coś tam mówią nie znaczy że nie zmienia zdania z a tydzień, miesiąc czy rok potem zmienią to zdanie jeszcze parę razy i w końcu coś tam kupią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Leszek za zdjęcie. Wbrew pozorom jest bardzo pomocne! Oczywiście jakby ktoś wyszperał jeszcze inne ujęcie "3101", to będę bardzo wdzięczny. Model trafia na mój warsztat i będzie na 99% w tym malowaniu.

 

A co do rzecznika MON to nie bądzmy naiwni. W swoim czasie np wielokrotnie dementował "plotki" o wyborze F-16, które to dziś u nas latają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe zdjęcia Krystek, dzięki. Pokazują 3101 prawdopodobnie w najwcześniejszym, jeszcze "posowieckim" kamo (przynajmniej to ostatnie). Brakuje ciemnobrazowych plam, także łat "agresywnej" zieleni. Stożek na nosie nie był jeszcze malowany, domyślam się że alumunium, choć może był biały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kamo prezentowany na fotkach był oryginalnym fabrycznym w jakim został dostarczony do Polski. Taka ciekawostka, jedyny samolot z 38 serii jaki był dostarczony do PL. Obecnie lata pod numerem 8101.

 

26287_mid.jpg

 

Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie numery jakie były i są w użyciu:

 

http://lotnictwo.net.pl/10-lotnictwo_wojskowe/64-spis_statkow_powietrznych_wojska_polskiego/73-su_22/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
331cpr.jpg

 

Gdyby ktoś budował wersje szkolno-bojowa ;) to może podejrzeć ten dziwny wiatrochron...

 

Wiem że ten post był bardzo dawno temu, ale gdyby dało się obfocić te kabiny i zamieścić na forum byłbym ogromnie wdzięczny (oraz na pewno wielu innych ). Dla zachęty mogę napisać że prawdopodobnie byłby to pierwszy taki kabinowy walkaround Su-7U w internecie. Także sława jest do wzięcia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.