Skocz do zawartości

moje 144-ki


Jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zainteresowałem się skalą 1:144 głównie (ale nie tylko) pod kątem samolotów pasażerskich. Jako, że udzielam się w tematach związanych z tą tematyką poniżej przedstawiam dotychczasowy plon tych zainteresowań. W tej skali interesują mnie głównie "czyste" modele. Następne "w drodze" i mam nadzieję, że ta prezentacja będzie się powiększać o kolejne

 

1. An-74 Aeroflot (RA-74004), model: A-model, kalkomania z zestawu

An74z7.jpg

 

2. Boeing 757-200 NASA (N577NA), model: Minicraft, kalkomania z zestawu

757NASA7.jpg

 

3. Boeing 707 Flying Tiger Line (N322F), model: Minicraft, kalkomania z zestawu

B707FTL1.jpg

 

4. DC-9-32 DHL (N909AX), model: Fly, kalkomania z zestawu

DHL2.jpg

 

5. Concorde Air France (F-WTSB), model: Revell, kalkomania F-decal

ConcordeAF1.jpg

 

6. Concorde British Airways (G-BOAD), model: Revell, kalkomania z zestawu + "oszklenie" Draw Decal

ConcordeBA1.jpg

 

7. Dornier Do X model: Revell, kalkomania z zestawu

DoX1.jpg

 

8. Tu-154M 36 SPLT (101), model: Zvezda, kalkomania: Polish Decal Team

1011.jpg

 

9. Tu-154M 36 SPLT (862), model: Zvezda, kalkomania: Polish Decal Team

8621.jpg

 

10. Vickers Viscount 800 Aer Lingus (EI-AOE), model: TwoSix Models (przepak S&M Models), kalkomania z zestawu

VisAL01.jpg

 

11. Vickers Viscount 800 LOT (SP-LVA), model: S&M Models, kalkomania: S&M Decals

VisLo01.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna kolekcja!

 

Ja również niedawno zachorowałem na "pasażery". To taki trochę niszowy temat - wciągnął mnie, podobnie jak kilka lat temu "cywile".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za pochlebne opinie, właśnie utknąłem przy kolejnym, chyba pójdzie w odstawkę dopóki nie dojdzie potrzebna kalkomania

wrażenie robi umiejętność obchodzenia się z metalizerami. Możesz zdradzić sekret?

ekhm... nazwałbym to raczej nieumiejętnością są tu na forum o wiele lepsi fachowcy od tego typu kolorów

choć u mnie to żadna tajemnica, pomaga w malowaniu metalicznym kolorami aerograf i tam gdzie z niczym nie kombinowałem jest ok, natomiast tam gdzie robiłem jakieś eksperymenty, poprawki lub popełniłem błędy ok nie jest

trzeba tylko pamiętać, że metaliczne kolory lubią dłużej schnąć... sam się na tym przejechałem gdy na metalik za szybko położyłem lakier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm... nazwałbym to raczej nieumiejętnością są tu na forum o wiele lepsi fachowcy od tego typu kolorów

choć u mnie to żadna tajemnica, pomaga w malowaniu metalicznym kolorami aerograf i tam gdzie z niczym nie kombinowałem jest ok,

 

Ech i sekret poznany :P tak naprawdę wiem, że to jest dość proste, tylko sam jeszcze do tego nie doszedłem, ale dopiero raczkuje w modelarstwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowa znakomity i pochodnych bym nie używał ale niemniej dziękuję za dobre słowa

postanowiłem jednak nie kupować dodatkowej kalkomanii i domalowałem to co było mi potrzebne więc dziś przybył kolejny do kolekcji

 

12. MD-83 Aero Lloyd (D-ALLE), model: Minicraft, kalkomania: Brasil Decals + Scaleliners

MD83AL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

dzięki

przybyło pięć kolejnych (Firebird II wykonany po raz drugi)

 

13. DC-9-32 UN (ZS-GAT), model: Fly, kalkomania z zestawu

DC9ONZ.jpg

 

14. DC-9-33F NASA (N932A), model: Fly, kalkomania z zestawu

DC9NASA.jpg

 

15. DC-9-32 Playboy Enterprises (N950PB), model: Fly, kalkomania: IGD

DC9PB.jpg

 

16. DC-9-31 Firebird II US Navy (N932ML), model: Fly, kalkomania z zestawu

FirebirdII.jpg

 

17. Airbus A300B4-608ST Super Transporter Airbus Industrie (F-GSTC), model: Revell, kalkomania: TwoSix Decals

Beluga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo łaaadne są... o dziwo najbardziej przypasowało mi to malowanie UNHAS, z kolei kto na erbasie wmusił obok tej "Wolności wiodącej lud etc etc" napis 3 czcionkam, do obrazu pasujący jak pięść do oka?! Powinni mu obciąć kciuki

Świetna robota, cieszy mnie, że benek poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Panowie

 

Az sie prosi zeby obok N950PB postawic czarna F-14 ze znaczkiem Playboya

tyle, że Hugh Hefner pewnie nim nie latał

z kolei kto na erbasie wmusił obok tej "Wolności wiodącej lud etc etc" napis 3 czcionkam, do obrazu pasujący jak pięść do oka?!

raczej malunek był okolicznościowy gdyż napis "The Super Transporter" był stałym elementem wczesnego malowania, poniżej ilustracja z instrukcji TwoSix Decals pokazująca rzeczone malowanie i okolicznościowe jego warianty

 

th_Beluga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam, oglądam i zaczyna mnie coraz bardziej zaciekawiać ten temat. Mam już Revellową Connie na składzie ale "męczy" mnie temat MD-8x. Konkretnie w malowaniu American Airlines. Trochę pogrzebałem po sieci i jakoś nie mogę znaleźć żadnych "aftermarketowych" kalkomanii do MD-8x AA w skali 1:144. Właśnie kupiłem na eBayu zestaw MD-82 Minicraftu w malowaniu AA (14470) ale boję się że kalki mogą być stare i marnej jakości. Czy wiadomo Ci o jakimś zestawie kalek AA dla MD-8x?

 

Czy spotkałeś się już może z laserowymi kalkami twosix decals? Zainteresował mnie jeden temat - DC-8 tym razem - i zastanawiam się jak laserowo drukowane kalki mają się do tradycyjnych, wytwarzanych techniką sitodruku. Chodzi mi o dokładność wydruku, grubość medium, współpracę z płynami.

 

Jeżeli mogę mieć jeszcze jedno pytanie - czy spotkałeś się z produktami tych firm?:

http://www.hannants.co.uk/product/FC44038

http://www.aviationmegastore.com/md80-windows-44-dc9-2-draw-decals-44-dc9-2-airliner-decals/product/?shopid=LM4df0eb7417bd564ef72aee52db&action=prodinfo&parent_id=0&art=34077

 

napis "The Super Transporter" był stałym elementem wczesnego malowania

Wiem, że de gustibus... ale ten napis faktycznie wygląda zupełnie od czapy, zwłaszcza w porównaniu do oryginalnej czcionki Airbusa.

 

707-ka Flying Tigers Line zdecydowanie daje radę!

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oho, Marku jak bierzesz się za "pasażera" to pewnie wkrótce zobaczymy jakieś cacko w Twoim wykonaniu w przeciwieństwie do moich modeli gdyż w temacie pasażerów lubię sobie po prostu posklejać i postawić kolejny model na półce, stąd moje modele nie są dopieszczone czy modelarsko wypasione ale i tak cieszą me oczy

 

odpowiadając na Twoje pytania - wśród sporej ilości modeli Minicrafta nie zauważyłem by nagminnie działy się jakieś złe rzeczy z ich kalkomaniami, w przeciwieństwie do Revella gdzie edycje z 2000r. potrafią mieć całkowicie zżółknięte kalkomanie;

te które wykorzystałem dobrze się kładły, inną kwestią jest ich merytoryka i dopasowanie do modelu, w tym temacie nie bywa różowo (np. za długie elementy, drzwi nie trafiają w rysunek na kadłubie itp.)

 

z kalkomanii do MD-8x AA do głowy przychodzi mi Liveries Unlimited

http://www.airlinercafe.com/photo_4941.details.large

http://www.airlinercafe.com/photo_235.details.large

trzeba szukać i polować na nie na ebay, nie mam własnego doświadczenia co do ich użycia ale opinie poznałem dobre na ich temat, z wyglądu też sprawiają wrażenie porządnych (tu mogę powiedzieć coś więcej, jak chcesz to podeślę jakieś przykłady ), pewnie w "najbliższym" czasie coś przetestuję

 

w MD-8x Minicrafta (we wszystkich pudłach jest to samo) przy sklejaniu połówek kadłuba zwróć uwagę na pochylenie ogona, poza tym dziwne są osłony podwozia głównego, nie rozgryzłem jeszcze o co z nimi chodzi ale wizualnie na gotowym modelu są za długie choć wielkościowo odpowiadają wycięciom w kadłubie (następnym razem zrobię małe oszustwo i trochę je skrócę)

 

TwoSix decals cieszą się dobrą opinią, mi się dobrze z nimi pracuje choć oczywiście jak w przypadku innych producentów będących dłużej na rynku jest różnica pomiędzy starszymi kalkomaniami a tymi najnowszymi (zarówno w filmie jak i jakości druku), najlepszym przykładem jest chociażby podlinkowany Draw decal, niektóre stare kalkomanie miały podkład jak z blachy i ciężko się układały, nowe mają cieniutki film i kładą się bardzo dobrze, z TwoSix też mam takie, które wyglądają na co najmniej średnio wydrukowane oraz inne wydrukowane pierwsza klasa

Flying Colors w łapkach wyglądają bardzo dobrze i to wszystkie, tu mi się nie trafił żaden nawet odrobinę gorszy (ale mam tylko kilka ich produktów)

 

generalizując wszystkie nowe produkty są dobrej jakości, z tego grona trzeba wykluczyć rosyjskich producentów (choć też są oznaki poprawy) czy np. pointerdog7 gdzie trafienie na dobrą kalkomanię jest loterią; nowe mają przeważnie bardzo cienki film i trzeba uważać by się nie zawinął przy nakładaniu, wtedy to kaplica... sam nie korzystam przy pozycjonowaniu z płynów a kładę na wodę tak by swobodnie przesuwała się po modelu, dopiero jak kalkomania jest na swoim miejscu używam płynów microscale

 

DC-8 w pudle wygląda wyśmienicie, to jeden z ładniejszych modeli jakie mam w pudłach (i niezły kawał modelu), gdyby Cię interesowała zawartość, którejś konkretnie edycji to pisz maila lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.