Skocz do zawartości

Mini projekt grupowy F4U Corsair


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ale kiedyś trzeba się nauczyć waloryzacji własnymi środkami. Zawiozłem się i dzisiaj zrobiłem kolejne cztery jutro je pomaluje i zobaczymy czy pod farba wyjdą jakieś poważniejsze niedoskonałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tofik sam wykonałes te rakiety? Świetnie wyszły, naprawdę, duzo lepiej niz te z zestawu HB, które ja mam... Napisz może jak je wykonałeś, przyda się na przyszłość taka wiedza.

 

Przy okazji może tutaj spytam, bo ten wątek zapewne odwiedza więcej osób, co oznaczały i jakim kolorem były malowane te prostokąty widoczne na przedniej klapie podwozia?

 

7Rj8P.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rakiety to są przerobione zestawowe z Italeri. Odciąłem stateczniki bo były krzywe i grube oraz zeszlifowałem na gładko bo obręcze były w złych miejscach i za grube.Stateczniki dorobiłem z puszki po napoju. Jak pomaluje to z foli aluminiowej albo z puszki dorobię srebrne obręcze uchwytów. Te rakiety z HB nie wyglądają aż tak źle, gdyby w italeri były takie stateczniki jak w HB to pewnie bym tego nie ruszał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznaczały i jakim kolorem były malowane te prostokąty widoczne na przedniej klapie podwozia?

Nie zauważyłem aby było coś tam malowane oprócz ewentualnych numerów bocznych... Może to fragment większego napisu na dolnej powierzchni, np US NAVY albo US MARINES?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych maszynach było, na niektórych nie, nie jest to część napisów podskrzydłowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półmat, z czasem matowiejący. Gratulacje przyokazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot powinien być wykończony na wysoki połysk, coś w tym rodzaju:

 

 

Chyba, że robisz egzemplarz bardzo podniszczony, to można w ostateczności dać werniks połmatowy.

 

Jeśli idzie o matowe wykończenie, to późne Corsair czasem miały pas antyodblaskowy przed kabiną w takim samym kolorze, ale matowy.

 

A tutaj fajne porówanie wykończenia wcześniejszego trójbarwnego (półmatowego) i późniejszego (błyszczącego) Corsaira:

9. Na forum Modelwork.pl użytkownicy w postach wstawiają widoczne zdjęcia (o maksymalnym rozmiarze w poziomie 1024 pikseli) lub miniatury do zdjęć umieszczonych na stronach komercyjnych lub prywatnych. Fotografie nie spełniające tego wymogu, mogą być usunięte z forum bez ostrzeżenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1020322m.jpg

p1020325e.jpg

Półmatowy czarny podkład nałożony

 

p1020326u.jpg

Zamaskowane pod malowanie komór podwozia IG.

 

p1020327w.jpg

Celownik oraz panele sterujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Sea właśnie taki jest. Zależy w jakim świetle go robisz czasem właśnie prawie "czarny" wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półmatowy czarny podkład nałożony

 

Muszę większe światło dawać pomiędzy zdjęciami

 

I wyrazy uznania, że chce ci się maskować wnęki. Ja to zazwyczaj "załatwiam" pędzelkiem.

 

Nie ma opcji na pędzelkowanie, Interior Greena mam Vallejo Air :( (właśnie może zna ktoś dobrą emalię w tym kolorze?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K^%*%*&%&!!!!!!!!!

 

Przy Birddogu kupowałem farby, pierwszy raz Tamiye akrylowe, m.in czarną (oczywiście nie patrzyłem na etykietę). Do Corsaira kupiłem też tamiye XF-17. Wcześniejszy czarny okazał się farbą Sea Blue, który nie jest niebieski tylko KURDE czarny. Więc mam dwa niebieskie będące tak naprawdę czarnym. A żeby to wszystko..... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam model pomalowany dziś być możę nałożę kalki i w piąek byłaby galeria ale nie wiem. Z malowania nie dokońca jestem zadowolony gdy maluję farbami vallejo to powierzchnia jest zawszę płaska tu natomiast widać małe ślady. Zdjęcia robione wczoraj.

 

img1015b.jpg

 

img1020k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.