Skocz do zawartości

Mini projekt grupowy F4U Corsair


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popełniłem ten sam błąd Ale Greatgonzo pisał o tym wcześniej. Poza tym grafika ta przedstawia kabinkę wcześniejszych wersji (F4U-1) które nie miały podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki Aeromaster i z modelu Tamiya:

th_PICT5241.jpg

 

 

Kalki Aeromaster

th_PICT5244.jpg

 

Kalki z publikacji Kagero:

th_PICT5243.jpg

 

I jeszcze z Modelmanii o F4U.

 

Kalki dla uczestników projektu w prezencie. Jedyny warunek: wykonanie modelu w ramach projektu.

Aeromaster i Tamiya 1/48

Z publikacji - różne skale. Chyba wyciąłem już komuś oznaczenia do trójki Straiga z VF-17, więc w razie zapotrzebowania sugeruję zapytać tu lub PW.

 

Powyższe malowanie kabiny jest OK dla wersji do F4U-1A włącznie. Być może pierwsze -1D też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dorzucę kalki pudełkowe Academy do F4U-4B VF-53 Sierra 302 z Korei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie czy tylko ja tu coś robię?

 

p1020094u.jpg

Dupki rakiet mi kompletnie nie pasowały. Najpierw pilnik, później skalpel, jakoś to teraz wygląda.

 

p1020095h.jpg

Pryśnięte podkładem

 

p1020096e.jpg

Niestety foto robione przy oświetleniu pokojowym + photoshop, opiszę więc co i jak

HVARy otrzymały warstwę białego H22, golenie podwozia szary H147 (Greatgonzo wiem co robię ), bombki oliwkowy H155

 

p1020098s.jpg

Wloty powietrza wymagają jeszcze jednego psiknięcia czarnym (trochę za rzadka farba mi wyszła)

 

I teraz taka kwestia, ma ktoś na zbyciu pylony do podwieszenia HVARów używane w wersjach U-1 - U-4 takie jak na zdjęciu poniżej?

lineup_0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie "pylony" szybko i bez problemu dorobisz z kawałka ramki albo płytki tworzywa...

 

Nie no panowie czy tylko ja tu coś robię?

Spokojnie! Budowa modelu to nie wyścigi!

 

Jesteś pewien, że HVARy bywały malowane na biało?

 

hvar.jpg%3Fw%3D840

 

5hvar_3.jpg

 

5hvar_2.jpg

 

Moim zdaniem szary korpus, oliwkowa głowica, aluminium zapalnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera nie sprawdziłem tego :/ spoko poprawi się

 

Spokojnie! Budowa modelu to nie wyścigi!

Nie no oczywiście, tylko czuję się samotny w grupie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera nie sprawdziłem tego :/ spoko poprawi się

 

 

To dobrze. Są zdjęcia samolotów z VMF-312 z rakietami malowanymi w układzie szary korpus, głowica OD, okolice zapalnika NMF. Zresztą U-4 z innych jednostek też.

 

Szarego koloru na goleniach podwozia Korsarzy nie sposób wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby Moses nie czuł się tak osamotniony to sie wepcham ze swoim już mocno napoczętym modelem. Od jakiegoś czasu dłubie sobie przy F4U-4B w sakli 1/72 z Italeri. Żeby go upodobnić do F4U-4B musiałem troszkę poprzerabiać bo zestaw to mieszanina kilku wersji.

 

Model będzie w barwach VMA-332

pudelko.jpg

 

Jest już pomalowany i pokryty siodluksem ale czeka mnie szlifierka i polerka bo poprzyczepiało się co nieco jakichś tajemniczych paprochów. Przerobiłem te klapki za silnikiem bodajże od chłodzenia, bo te zestawowe były bliższe wersji F4U-5

caly.jpg

 

Przerobiłem też pylony do rakiet , zestawowe to bardziej pasowały do AU-1. Nawierciłem też osłony działek.

 

pylony.jpg

 

Zrobiłem światła na końcach skrzydeł.

 

swiatlo.jpg

 

Na żywo nie jest taki ciemny tylko to raczej wina oświetlenia. Niestety z powodu remontu jak i dobrej pogody prace utknęły . Może dzisiaj coś podłubie ale pewnie się zaraz rodzina zwali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofik proszę o kilka rzeczy:

1. Podanie farbki którą był malowany

2. wykonaniu luf działek

3. powiększenie otworów wyrzutnika łusek

4. podanie metody wykonania świateł.

 

Hehe się obrodzi w maszyny USMC po tym projekcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 olejny Model Master 1717 Dark Sea Blue FS15042

 

2 Działka prawdopodobnie spróbuje zrobić z igły od strzykawek. Tylko najpierw muszę odpowiednie zdobyć.

 

3 Wyrzutnik łusek to przydało by się nie tylko pogłębić ale i przesunąć ale zostawiłem jak jest bo gdy będzie sobie stał na półeczce nie będzie mi się to rzucało w oczy Wiem ze to nieco pójście na łatwiznę ale ten zastaw ma tyle błedów ze poprawiłem tylko te najbardziej bijące po oczach. Mam w "magazynku" F4U-1 z tamiya i przy tamtym poświecę więcej czasu na detale, tego traktuje nieco luźniej.

 

4 Światła wykonałem według pomysłu znalezionego na tym forum ale nie pamiętam kto i gzie to opisał. Zrobiłem je z kawałka przezroczystej ramki wtryskowej w którym nawierciłem otwór i zapuściłem farbą. po przyklejeniu do modelu zeszlifowałem i wypolerowałem do odpowiedniego wymiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p1020155c.jpg

Poprawiłem kolorystykę na burtach

 

p1020156d.jpg

I pomalowałem iskrownik jak być powinien

 

Do końca tygodnia powinienem zamknąć kadłub

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zdjęcia na których widać coś

Po szpachluj łączenia połówek kadłuba, lewe skrzydło na krawędzi spływu wymaga oszlifowania, nadlewka została

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest złożony na sucho

 

Ach! Znaczy można oddychać spokojnie? ;)

 

Chyba tak

 

A to tak przy okazji, w telegraficznym skrócie,na wszystko poszedł łosz. na moje oko (i oko mojej kobitki ;) ) wygląda ok. teraz tylko sido, zakup mieszadełka do farb i ostatnie podejście do lakierowania humbrolami. No i oczywiście przecierki. przy dobrych wiatrach odezwę się w weekend, w najgorszym w przyszłym tygodniu. Przekazuję pałeczkę szanownym kolegom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Corsairy też się posuneły małe conieco, ale już nie dam rady udokumentować, bo jutro wylatuję do słonecznej Italii na zasłużony wypoczynek...

 

Mam nadzieję, że jak wrócę to będę mógł oglądać galerię waszych pięknych, gotowych Korsarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Machnąłem jednak kilka fotek...

 

Na początek prac wziąłem się na Smera/Hellera. Mimo mniejszej ilości części wymaga więcej pracy. Ponieważ użyję rezerwowego kółka ogonowego z hakiem od Tamaji, to musiałem usunąć zaślepienie wnęki podwozia, inaczej element by nie pasował. Tutaj robota połowicznie zrobiona:

f4u_inwork_1.jpg

 

Dla ciekawości zmierzyłem jaka jest różnica średnicy osłony silnika. Smer ma mniejszą prawie 2 mm - sporo! Jest to w praktyce nienaprawialne.

f4u_inwork_2.jpg

 

Smer. Podział technologiczny skrzydeł... Niby można je zrobić złożone, ale kiepsko to wygląda. Góra i dół nie schodzą się na równo. Poza tym pozostają spore szpary w różnych miejscach. Czeka mnie niezbyt przyjemne szpachlowanie. Jedno skrzydło będzie zrobione jako złożone.

 

f4u_inwork_3.jpg

 

f4u_inwork_5.jpg

 

f4u_inwork_6.jpg

 

f4u_inwork_7.jpg

 

Acha, i koniec końców Smer będzie zrobiony jako F4U-1D. Od kolegi pilexa (wielkie dzięki!!!) otrzymałem w prezencie kalki od Academy, z samolotem DeLonga (oznaczenie boczne F-107, jednostka szkolna w Cherry Point). Zrobiłem już dziury do mocowania rakiet, które wezmę od Tamaji oczywiście.

 

Porównanie skrzydeł Smera i Tamaji. Smer wygląda jakby miał troszkę większą rozpiętość.

 

f4u_inwork_8.jpg

 

Model nabiera już kształtów hehe:

 

f4u_inwork_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.