Skocz do zawartości

Mini projekt grupowy F4U Corsair


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

SMER/HELLER

 

Malowanie Dark Sea Blue odbyło się bez problemów, choć wydaje mi się, że emalia Model Mastera jest nieco zbyt ciemna... Byłem pełen obaw co do kalek Academy, ale okazało się że były cienkie i dość dobrze się połozyły. Oczywiście przy wsparciu płynów Gunze.

 

Ale żebym się za bardzo nie nachwalił Academy, to numer F-107 jest zbyt duży! Implikuje to także ułożenie gwiazdy i oznaczeń zwycięstw na kadłubie. Starałem się tak ułożyć kalki, żeby jak najmniej było widać ten błąd, ale jak się porówna ze zdjęciem oryginału, wtedy jest to niestety widoczne...

 

f4u_inwork_22.jpg

 

f4u_inwork_23.jpg

 

f4u_inwork_24.jpg

 

Pozostało złożyć samolot do "kupy" , bo wszystkie cześci są już praktycznie pomalowane. Lubię ten etap, bo przypomina składanie klocków Lego. Praca idzie szybko i widać od razu efekt. Nie wykluczone, że kolejne fotki będą już w galerii. Tym bardziej że zainteresowanie relacją znikome...

 

Tamiya teraz nieco leżakuje, ale wkrótce postaram się co nieco prace podciągnąć i wtedy pokazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Paranoid to jest prawdopodobnie F4U-1D.

Ja czekam na części więc zajmuję się czym innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym to wnosisz Moses? Ja bym raczej obstawiał F4U-1A, ze względu na brak zaczepów do rakiet i osłonę kabiny z ramkami, ale nie rozstrzygają te detale ostatecznie. W oparciu o taki rysunek nie jest możliwe jednoznaczne określenie wersji. Masz może Paranoid zdjęcia tego egzemplarza? Robienie modelu w oparciu o profil to dość ryzykowne zajęcie, ale oczywiście zapraszamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mój drogi, nie byłem tego pewien więc napisałem prawdopodobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunek jest z wings palette

 

Wygrzebane w czeluściach netu:

Corsair_japan.jpg

 

oraz galeria modelu ( wiem, że na modelu nie powinno się opierać )

Galeria

 

Do Niemca:

http://allaircraftsimulations.com/forum/viewtopic.php?f=94&t=5156

http://forums.ubi.com/eve/forums/a/tpc/f/45410763/m/1801037066

 

Wprawdzie to skiny do Iłka, ale na czymś je oparli? Chyba ?

 

i jeszcze to

http://www.ww2aircraft.net/forum/old-threads/germany-capture-f4u-1a-145.html

 

czyli wiadomo chociaż, że był to F4U-1A, ale tu z kolei takie pytanko ( bowiem, na F4U nie znam się ni w ząb ) Czy te Brytolskie nie miały być jakichś różnic w kabinie ( chodzi mi o te Mk.ileśtam co do Anglii szły )

 

Ostatecznie 2 Corsairy przechwycili Japończycy ( Jeden miał być z Nowozelandczyk, drugi Amerykanin ) oraz kilka? Niemcy. Chyba będzie Niemiec, ciekawsze malowanie ( Ale to normalne, nie jakieś a'la malowanie okolicznościowe ) Chyba, że inni mają lepsze dane, z wielką ochotą bym je sobie obejrzał )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Brytolskie nie miały być jakichś różnic w kabinie ( chodzi mi o te Mk.ileśtam co do Anglii szły)
Dlaczego akurat w kabinie? To dość mało istotny detal przy tym jak chcesz odtwarzać samolot w opraciu o takie materiały jak to zdjęcie, na którym niewiele widać... Z istotnych różnic miały skrócone końcówki skrzydeł, bo brytyjskie hangary były niższe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeżo po werniksie (błyszczący Model Master). Model prawie gotowy, zostało przymontowanie skrzydła i oszklenia. Mimo, że wnętrze biedniutkie byc może zostawię osłonę w pozycji otwartej - fajnie to się komponuje w samolocie z podniesionym skrzydłem. Śmigiełko jest jak w modelu Tamiya - na gumkę... Nie będzie sie kręcić od "dmucha"! ;o)

 

f4u_inwork_25.jpg

 

f4u_inwork_26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no właśnie co do rycia, na moim modelu wygląda to różnie niektóre linie wyglądają ładnie jak fabryczne a inne strasznie poszarpane i wtedy muszę zaszpachlować, cała robota od nowa. Linie podziału ryję igłą staram się żeby to było pod kątem 90 stopni. Macie może jakieś porady?

PS. Sorry za offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dawno nie pokazywałem jak wygląda Tamiya...

 

Obecnie prace malarskie w wiekszości zakończone, położony pierwszy werniks i samolot czeka na kalki.

 

f4u_inwork_27.jpg

 

f4u_inwork_28.jpg

 

f4u_inwork_29.jpg

 

Do rozpaczy doprowadzała mnie biała emalia Humbrola... Całe szczęście, że jako Dark Sea i Intermediate Blue użyłem Model Mastery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okrąg pod owiewką jest fabryczny, tylko w miejsu klejenia poprawiony, także nic nie było tu rzeźbione...

 

Wałeczki z Blu-tack'a zrobiłem na oko, średnica może ze 3 mm, ale nie mierzyłem. Nie chciałem, aby przejścia były zbyt szerokie, bo wygladałoby to nienaturalnie w 1/72. Ala przypomnienia: 1 mm na modelu to ponad 7 cm na samolocie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.