Skocz do zawartości

Mini projekt grupowy F4U Corsair


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Rozpoczynamy mini projekt grupowy którego bohaterem jest amerykański samolot myśliwski F4U Corsair (w różnych wersjach i skalach). Zapraszam uczestników projektu aby na początku zaprezentować inbox wybranego modelu, powiedzieć kilka słów na temat wrażeń dotyczących zestawu, jakość wyprasek, kalkomanie, wybrane malowanie itp. Mini projekt nie ma ram czasowych i każdy chętny może do niego dołączyć.

 

To już nasz drugi "oddolny" mini projekt grupowy. Pierwszy był poświęcony FW-190: viewtopic.php?f=86&t=26154 .

 

Życzę powodzenia i udanych modeli!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 234
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam ja robię wersje po wojenną w malowaniu U.S Marines Avn.- VMF (N) 513 Wonsan, Korea 1950. Jest to model firmy Italeri w 1/72 z zestawem farbek , wypraski są bardzo dobre również kalki. Teraz zdjęcia:

img0863px.jpg

 

img0864wk.jpg

 

img0865vs.jpg

 

img0866oy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja kolej:)

Ja się wziąłem za F4U-4B firmy Academy w skali 1/48. Model na dzień dzisiejszy będzie dodatkowo wzbogacony o żywiczny kokpit firmy True Details, oraz jako że kalkomanie Aca:

1. nie przedstawiają maszyny w barwach USMC

2. nie ufam wierności schematów malowania w starszych modelach tej firmy

3. kalki Aca mają renomę paskudnych w użyciu;

użyję kalkomanii Super Scale Decal no 48-500 "F4U-4, F4U-5 & F4U-5N Corsairs".

 

Model który mam zamiar wykonać będzie przedstawiał F4U-4 Asa myśliwskiego USMC znad pacyfiku Kapitana Phill'a DeLonga. Drugą wojnę światową DeLong zakończył z 13 zestrzelonymi maszynami japońskimi, podczas wojny w Korei, powiększył tą liczbę do 15 zestrzeliwując 2 komunistyczne Jaki. Podczas tego konfliktu DeLong latał w dywizjonie VMF-312 "Checkerboards" stacjonującego na lotniskowcu USS Bataan.

 

delong.jpg

Capt. Phill DeLong po 22000 szczęśliwym lądowaniu na lotniskowcu USS Bataan 25.04.1951.

źródło: Squadron Signal No 145 - F4U Corsair in Action

 

Inbox:

Posłużę się zdjęciami z www.mojehobby.pl

1190_2_aca2124_1.jpg

1190_2_aca2124_2.jpg

1190_1_aca2124_1.jpg

1190_1_aca2124_2.jpg

1190_1_aca2124_3.jpg

1190_1_aca2124_4.jpg

 

Model wykonany jest poprawnie, linie delikatnie wgłębnie, powierzchnie poryte płótnem, mają inną fakturę. Kabina nie jest wybitnie z detalowana. Ogólnie szykuję się w miarę miłe składanie wszystkiego do kupy.

 

Coś zacząłem już dłubać, niestety chwilowo nie mam aparatu, więc pewnie będę trochę opóźniał się z klejeniem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U.S Marines Avn.- VMF (N) 513 Wonsan, Korea 1950.

 

Nawet nie wierzę że to piszę. Pomyśl nad malowanie drugim, tj, Dywizjonu Marynarki VC-3, gdyż te niebieskie litery bardzo ładnie się prezentują, i model zyskuję co nieco oryginalności

F4U.korea.01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Będę gorąco kibicował waszym pracom. W temacie Focke Wulfów nie bardzo mogłem się wypowiadać , ale tutaj będę niecierpliwie czekał na kolejne aktualizacje.

 

Życzę Wszystkim Kolegom "Korsarzom" Powodzenia !!!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek pierwsze primo, na drugim zdjęciu nic nie widać z kabinki oprócz kadłuba. Drugie primo, czemu się spieszysz? Bo już mi się wydaję że w kabinie jest kilka baboli, ale to potwierdzę jak zobaczymy zdjęcia porządne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącz w aparacie Makro, jak Ci nie łapie ostrości to oddal aparat od obiektu. Pamiętaj aby było oświetlone (rób na parapecie lub na stole przy oknie etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem z oddaleniem na parapecie a co do pośpiechu to mi się nie spieszy tylko się denerwuje bo jutro są wyniki egazminu a jak się tym "bawie" to nie myślę o tym, oczywiście byle jak tego nie robię tylko jak nalerzy. Teraz foty

img0923d.jpg

 

img0925hw.jpg

 

img0926an.jpg

 

img0927s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pora na mnie aby coś zaprezentować

f1c727b88d.jpg

Silnik

 

d678ce128e.jpg

Elementy kokpitu

 

8a29a21181.jpg

52966514a8.jpg

 

Kokpit na sucho złożony

 

c6701f43b4.jpg

I całość na sucho

 

Części są jeszcze przed washem

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest pomalowany wg zdjęcia z Sguadron Signal In Detail & Scale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest pomalowany wg zdjęcia z Sguadron Signal In Detail & Scale.

 

Mam taką prośbę - jako noga w corsarzach i amerykanach w ogóle mógłbyś napisać co to za uzyte kolory:)?

 

silnikd.jpg

Swój pomalowałem szarym H147, ścianka Interior Greenem Vallejo Air, cylindry H56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.