Skocz do zawartości

[zapałki] Armata p.lot. 40mm Bofors


Marcin.K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca realizuję swój kolejny zapałczany projekt, tym razem budując model armaty p.lot. 40mm Bofors. Opieram się na wydaniu kartonowym gmp nr 287 oraz relacji z budowy tego modelu na innym forum. Model jest wykonywany tylko z zapałek, podobnie jak pokazywana gdzieś na forum USS Arizona.

 

Wbrew pozorom model nie jest taki łatwy jak mi się wydawało i lwią część pochłania preparowanie poszczególnych części. Jak na zapałczany model przystało będzie polakierowany. Zastanawiam się także nad ciągnikiem C2P, zobacze czy będzie czas i chęci.

 

Parę fotek z budowy

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=131;image

 

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=156;image

 

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=158;image

 

Duża cześć prac to wykonanie kółek, które przysporzyły mi trochę trudności.

 

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=310;image

 

 

Model w "przymierzalni".

 

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=312;image

 

Prace posuwają się powolutku do przodu, wrzucę parę fotek jak coś nowego powstanie:).

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Witam

Po tygodniowej przerwie powróciłem do budowy modelu. Wykonałem parę elementów jak stabilizatory oraz fragmenty zawieszenia. Musiałem lekko zmodyfikować łącznie kól z ośką by się nie łamało. Prac przy zawieszeniu mam jeszcze na kilka ładnych wieczorów i przejdę do mniej ciekawszej części modelu czyli samego działa.

 

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=324;image

 

index.php?action=dlattach;topic=26.0;attach=328;image

 

Skala to ok 1:30, tak pi razy oko ;)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przymierzam się do górnej części modelu, chwilowo tak to wygląda (elementy na łożu nie połączone.)

 

?action=dlattach;attach=346;image

 

Prace niestety chwilowo zawieszone z nadmiaru innych obowiązków. Może pod koniec tygodnia coś ruszy. Jeśli coś nowego sie wyprodukuje to wznowie relację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Dziękuję za miłe słowa, są niezwykle inspirujące do dalszej pracy . Znalazłem chwilkę czasu by pobawić się zapałkami. W efekcie powstało parę mniejszych elementów jak część zamka i resztę osprzętu działa. Parę elementów wymaga poprawy, ale efekty pracy jak na zdjęciach.

 

?action=dlattach;attach=376;image

 

?action=dlattach;attach=384;image

 

?action=dlattach;attach=388;image

 

?action=dlattach;attach=382;image

 

W produkcji lufa i siedzenia dla celowniczych oraz celownik.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja po prostu zaczalem czytac Twoja strone.

 

W momencie deklaracji przydatnosci zakupu zapalek bez siarki zrozumialem, ze to obcy swiat ;)

 

Przepiekna replika i bardzo praktyczny poradnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.