Skocz do zawartości

Zimowy Churchill Crocodile Tamiya 1/35


mae

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza zimowa scenka. Model bez waloryzacji, robiony dla relaksu, dodatkowe ogniwa na wieży i kadłubie to Legend, bambetle od Tamiyi. Stwierdzam, że dość ciężko się pracuje z zimowym kamuflażem, tak samo jak i z zimowym terenem. Scenka wyszła mi dość duża, sam Churchill razem z przyczepką jest spory

 

DSC07343.JPG

 

 

DSC07345.JPG

 

DSC07348.JPG

 

DSC07361.JPG

 

DSC07362.JPG

 

DSC07364.JPG

 

DSC07365.JPG

 

DSC07366.JPG

 

DSC07368.JPG

 

DSC07372.JPG

 

DSC07374.JPG

 

DSC07376.JPG

 

WARSZTAT

 

Zapraszam do komentowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie scenka dosłownie doskonała. Sam model, jak i cała reszta SUPER !!! Jak dla mnie model złożony, i pomalowany doskonale, bardzo ładny kamuflaż zimowy jak i obicia itp. Świetny pomysł z tym kościotrupem. Gdzie go można nabyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bardzo fajna scenka jedyne co nie podoba mi się trup w wodzie, figurka dośc słabo pomalowana i woda troszku nie wyszła.

 

Widzę duży postęp. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

 

Świetny pomysł z tym kościotrupem. Gdzie go można nabyć ?

 

Trup z allegro, nie wiem czyjej produkcji

 

jedyne co nie podoba mi się trup w wodzie, figurka dośc słabo pomalowana i woda troszku nie wyszła.

 

Być może mógłbyś wypunktować słabości figurki i wody? Nie wszystko stracone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołg sam w sobie to istotny brzydal

Cała diorama oczywiście jest fantastyczna - obicia, obtarcia o błocie nie wspominając. Bardzo ładnie rozlokowałeś śnieg, nie wszystko jest nim pokryte. I tak z ciekawości zapytam z czego go robiłeś ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie także praca bardzo się podoba, naprawdę cieszy oko. dwie rzeczy tylko nie dają mi spokoju - jak trzymał się kanister z tyłu po prawej stronie i czy woda aby nie powinna być zamarznięta jak to zimą bywa. a jak zamarznięta to może trochę przysypana śniegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za komentarze, a także administracji za fotkę admina

 

Śnieg to nic innego jak soda oczyszczona sypana na żywicę MIGa, lakier do włosów lub still water

 

Co do kanistra to faktycznie, trzyma się na niewidzialny klej xD Odpuściłem sobie ten element świadomie, ponieważ model Tamki generalnie jest dość uproszczony, a ja jak zaczynam waloryzować to później kończy się na liczeniu nitów :P Waloryzację ograniczyłem do wymiany uchwytów (tych odlanych z pancerzem nie mogłem przeżyć :P).

 

Woda pewnie mogłaby być i zamarźnięta, ale wówczas straciłbym efekt przeźroczystości, co było dla mnie dość istotne, bo w wodzie pływa brud który fajnie się rozkłada trójwymiarowo na wiele poziomów głębokości wody (na fotkach tego nie widać, bo albo światło się odbija albo efekt wychodzi spłaszczony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model, rewelacja! Podstawka doskonale skomponowana. Co do figurki to wydaje mi się, że nie wygląda powalająco nie przez złe malowanie, ale dziwne proporcje. Nie potrafię powiedzieć co możesz zrobić by to jakoś poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.