Skocz do zawartości

BA-6 1/72 UM


MrBat

Rekomendowane odpowiedzi

Podoba mi się:

- sklejenie modelu

- cieniowanie

- pomysł na podstawkę i wkomponowanie modelu

Na minus:

- jednolitość koloru

- brak kurzenia (model za czysty)

 

Tłumaczyłeś się w warsztacie więc niech tak będzie, ale następnym razem trochę więcej odwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba też, tylko może trochę przy czysty jak na polną drogę. Sam właśnie bawię się z tym modelem i cały czas zastanawiam się nad nitami robić czy nie, ale mam jeszcze czas (kompletuje aero/kompresor) aby to przemyśleć i przeczytać jeszcze kilka razy twój warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła bardzo ładna nówka sztuka.

Nie ma przecież obowiązku obijać młotkiem każdego modelu.

Podobnie jak poprzednik pomarudzę jedynie na temat braku kurzu na dolnych partiach wozu.

Odrobinę bardziej można by było może też tą zieleń zróźnicować.

Ale generalnie autko na plus.

Swoją drogą to chyba pierwszy model Kolegi od dwóch lat, jak nie lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie tytuł, w życiu bym nie pomyślał, że to 1/72. Bardziej 1/48, czyli masz już pierwszy plus. Model pomalowałeś schludnie, widać cieniowanie, jakieś brudzenie, ale mimo to czegoś mi w nim brakuje. Może tak jak już wspomniano, przydałoby się nieco bardziej wycieniować kolor podstawowy i dodać trochę więcej kurzu na dolne partie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warsztacie jest takie piękne zdjęcie błotka pod błotnikami - czemuż nie ma choć akcentów takiego mocniejszego błotka w widocznych miejscach kadłuba? Toż to by było cudne.

Podziwiam dorobione nity!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wyszedł Ci naprawdę fajnie. Bardzo podoba mi się podstawka. Kurz rzeczywiście by się przydał, ale z tym również nie ma co przesadzać. Ot parę zabiegów kosmetycznych. Takie pudrowanie noska

 

Ogólnie model bardzo pozytywny!

 

Gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to chyba pierwszy model Kolegi od dwóch lat, jak nie lepiej?

Jeśli chodzi o modele ogółem to nie. Jeśli chodzi o pojazdy w małej skali to chyba nawet dłużej.

 

cały czas zastanawiam się nad nitami robić czy nie

Rób, rób nity. Zdecydowanie poprawiają wygląd modelu. Plany też łatwo znaleźć w necie.

Tylko nie sugeruj się moją pracą a np. tą:

http://www.braillescalecomp.com/showgallery.html?competitionid=18&publickey=b598b1b902f045158c6b603d2e9ebbc4

Notabene powyższy model był moją inspiracją do zakupu i złożenia tego maleństwa.

 

Co do jednolitości to miał tu być wywód, który jednak był przydługi i zbyt nudny, więc napiszę tylko, że próby cieniowania tego szkraba skończyły się jego przemalowywaniem półtora raza.

 

Co do kurzu to mnie jednak przekonaliście. Jak tylko będę w stanie spojrzeć na model świeżym i bardziej obiektywnym okiem to coś tam jeszcze przy nim podziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.