Skocz do zawartości

OORP Gryf i Generał Haller - 1/72 - od podstaw - projekt MOW


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Prace przy Gryfie małymi kroczkami idą do przodu. Zrobiłem resztę pomostów, wyposażenie nadbudówek i relingi:

gryf_114.jpg

gryf_117.jpg

Nadbudówka dziobowa i pomost bojowy,

gryf_115.jpg

gryf_118.jpg

śródokręcie,

gryf_116.jpg

gryf_119.jpg

nadbudówka rufowa,

gryf_120.jpg

gryf_121.jpg

widok ogólny, oczywiście na bieżąco pojawiają się rzeczy do poprawienia, które staram się poprawiać.

gryf_122.jpg

gryf_123.jpg

gryf_124.jpg

Na zakończenie kilka fotek z niepomalowanym i nie dokończonym jeszcze masztem. Zdjęcia robione trochę na szybko, więc jakość trochę marna.

Z tego miejsca chciałbym złożyć Wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych i wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kolejny update warsztatu. Tym razem detale które zapełnią oba pomosty - główny artyleryjski i ćwiczebny. Na zdjęciach jeszcze przed malowaniem:

gryf_125.jpg

Dalmierze,

gryf_126.jpg

Reflektory - bojowe i sygnałowe,

gryf_127.jpg

wyposażenie pomostów - manipulatory, powtarzacze itp

gryf_128.jpg

gryf_129.jpg

Dalsza część drobiazgów, które będą zamocowane od wewnętrznej strony do osłon pomostów oraz rury głosowe.

Teraz cały ten cyrk trafi do lakierni, a potem po dodaniu jeszcze kilku szczegółów stanie w przewidzianych do tego miejscach na pokładach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, miło mi, detale pokazane kilka postów wyżej pomalowane, wypieszczone i umieszczone na swoich miejscach. Skończyłem ponadto walkę z masztem głównym. Oto efekty:

gryf_133.jpg

gryf_130.jpg

gryf_139.jpg

Pomost artyleryjski,

gryf_131.jpg

gryf_134.jpg,

Pomost ćwiczebny,

gryf_132.jpg

gryf_135.jpg,

Stanowisko rufowego dalmierza

gryf_136.jpg

gryf_137.jpg

gryf_138.jpg

Widok ogólny.

Następny etap prac to szalupy i pokład łodziowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tam klej nie chwycił, co ja się namordowałem, żeby to wyprostować, nawet wstrzykiwałem strzykawką z igła super gluta i nic w końcu dałem spokój, na szczęście jest to tylko po jednej stronie. Lekcja na przyszłość, jak zresztą cały ten warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, to tak... no ale nic. Choć ja na Twoim miejscu bym jeszcze próbował.

 

 

Tak czy owak, model bardzo ładny. Zawsze można tak ustawić, żeby tego typu problemy były mniej widoczne, tym bardziej, że detalizacja na pokładzie jest imponująca. Ech, może kiedyś doczekam się jakiegoś zestawu polskiego okrętu z II wojny światowej w 1/72...

 

 

Powodzenia przy dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, no to nie wygląda na coś super trudnego i jeśli to tylko kwestia podejścia, to może dasz radę ułożyć model na czymś miękkim na bakburcie, no i spróbować dostać się przez dno (znaczy linię wodną), jeśli to możliwe? A pomysł ze strzykawką faktycznie przedni.

 

 

Sorry, że się przyczepiłem, ale oglądam ten model od dłuższego czasu i drażniło mnie to, aż w końcu zdecydowałem się napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

MARW - podkrec tempo bo.... ja prawdopodobnie w lipcu ewentualnie w sierpniu , bede cumował we Władysławowie ,i chetnie bym go oblukał na żywca :P

Swietna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przez ostatni miesiąc dłubałem przy szalupach i wyposażeniu. Praktycznie dobrnąłem do końca.

Na początek łodzie:

gryf_140.jpg

Kuter oficerski,

gryf_141.jpg

Szalupa dziesięciowiosłowa,

gryf_142.jpg

Szalupa sześciowiosłowa, żurawiki i szlupbelka.

Wszystkie szalupy mają pokrycie klepkowe a to co drewniane wykonałem z forniru.

Szalupy po pomalowaniu i uzupełnieniu o detale, zostały umieszczone na swoich miejscach:

gryf_148.jpg

gryf_149.jpg

gryf_150.jpg

gryf_152.jpg

gryf_146.jpg

Szalupy sześciowiosłowe wiszą na żurawikach, nie są przyklejone do żadnej innej części modelu.

Poza szalupami zrobiłem czerpnie powietrza do Diesli:

gryf_143.jpg

gryf_147.jpg

gryf_141.jpg

...i trochę innych drobiazgów:

gryf_144.jpg

gryf_145.jpg

...takich jak trapy, żurawiki trapowe, kotwiczne czy okrętowy system car audio czyli głośniki. Część z nich jest już zamontowana na swoich miejscach, część jeszcze czeka na swoją kolej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie, czy możemy żywić nadzieję, że podczas II Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego będziemy mogli podziwiać Gryfa w stanie takim, w jakim będzie pod koniec maja br.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.