Skocz do zawartości

OORP Gryf i Generał Haller - 1/72 - od podstaw - projekt MOW


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak już będziesz robił wodę to zwróć uwagę na kolorystykę bałtycką - obejrzałem Hallera w Olsztynie - model piękny ale woda typowo śródziemnomorska się wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda w Rybitwie wyszła lepiej, a i w Hallerze przy okazji robienia wody wokół Gryfa poprawię odcień i usunę "wybuch".

Co do wakacji, na pewno w sierpniu trafi tam Haller, Gryf mało prawdopodobne. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę obejrzeć obie łajby na żywo zapraszam do Koszalina na II BFM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda w Rybitwie wyszła lepiej, a i w Hallerze przy okazji robienia wody wokół Gryfa poprawię odcień i usunę "wybuch".

Co do wakacji, na pewno w sierpniu trafi tam Haller, Gryf mało prawdopodobne. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę obejrzeć obie łajby na żywo zapraszam do Koszalina na II BFM.

 

- wiec moje modelarskie serce sie zasmuciło :( Jak bym wiedział ,to bym jechał na wakacje przez Koszalin ...

 

next time - jak to mówią moje chłopaki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przykro mi, mimo wszystko zapraszam do odwiedzenia MOW - jest sporo innych fajnych rzeczy do obejrzenia a i atmosfera niepowtarzalna.

 

- a co tam przykro ,spoko na pewno nie bede wstanie odwiedzić wszelkich miejsc ,więc - bedzie pretekst aby zajechać w te okolice raz jeszcze ...

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przez ostatni miesiąc uzbrajałem moją krypę.

Artyleria główna:

gryf_168.jpg

gryf_169.jpg

gryf_172.jpg

gryf_170.jpg

gryf_171.jpg

gryf_173.jpg

Artyleria przeciwlotnicza:

gryf_174.jpg

gryf_175.jpg

gryf_176.jpg

Potem wszystko to zmontowałem, pomalowałem, potem poprawiałem co nie wyszło i na koniec umieściłem na swoich miejscach - na maskol, żeby potem było łatwiej wklejać figurki. Z kupnych dodatków wykorzystałem lufy z RB, płytę ryflowaną ze Steel Scorpiona (doskonały produkt - polecam!) oraz fototrawione pokrętła z Abera.

gryf_167.jpg

Można powiedzieć, że wczoraj skończyłem budowę Gryfa. Brakuje tylko figurek i podstawki, ale to już po II BFMie. Dziś rano pstryknąłem mu jedno zdjęcie telefonem. Jeśli się wyrobię, to wrzucę jakąś mini galerię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nim były dwa pokrętła więc coś musiał robić - obracać, podnosić? Nie wiem do końca, na rysunkach i zdjęciach było to zrobiłem.

Na razie z braku czasu mini galeria na szybko robiona z łapy na full auto, bez rewelacji ale co trzeba widać:

gryf_177.jpg

gryf_178.jpg

gryf_179.jpg

gryf_180.jpg

Więcej po Festiwalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podczas wakacji kilka osób pytało mnie czy wątek Gryfa umarł? Pora zatem wrócić z wakacji.

Przez ostatnie kilka dni robiłem załogantów. Zrobiłem w sumie 36 figurek, a to jeszcze nie koniec:

ff49b_018.jpg.

Sam Gryf lansuje się w naszym Muzeum 8-ej Dywizji, ale niebawem zwiozę go do domu, żeby obsadzić go załogą i zrobić podstawkę. Żadnych choinek i innych takich na razie nie przewiduję, no chyba że ktoś sprzeda mi jakiś dobry pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Figurki skończone. w sumie wyszło około 50-ciu chłopa:

gryf_183.jpg

gryf_186.jpg

gryf_182.jpg

gryf_184.jpg

gryf_185.jpg

Celem wyjaśnienia. Jest moja wizja preludium do Bitwy Morskiej koło Helu w dniu 1 września 1939r. Okręt płynął w gotowości bojowej i na pokładach powinny znajdować się tylko obsada pomostu i obsługi artylerii przeciwlotniczej. Jednak kiedy Niemcy zaatakowali na pokład wyszło kilku wolnych od służby marynarzy i mechaników, zanim zostali zgonieni pod pokład padły pierwsze bomby, które zebrały krwawe żniwo. Jedna z nich upadła przy dziobie po prawej burcie. Jej odłamki urwały głowę marynarzowi Tadeuszowi Szlękowi i zmasakrowały obsadę pomostu bojowego, zabijając między innymi dowódce okrętu kmdra S. Kwiatkowskiego. Moje ustawienie figurek na okręcie ma przedstawić chwilę tuz przed upadkiem tej bomby. Kilku marynarzy wzięło również broń ręczną i próbowało ostrzeliwać atakujące samoloty.

gryf_187.jpg

gryf_189.jpg

Dwa zdjęcia ogólnego planu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.