Skocz do zawartości

OORP Gryf i Generał Haller - 1/72 - od podstaw - projekt MOW


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

Ja-siu też wczoraj się jej przyglądałem i wydaje mi się, że szyny powinny mieć profil T a na modelu mają U albo ja mam już coś z oczami. Strasznie potężnie wyglądają na modelu. Na originale jest jakoś inaczej. Czy aby te podkłady nie są za wysokie ? Maraw pokaż jeszcze jakąś fotkę oryginału aby mnie wyprowadzić z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wiesz co, tak na prawdę to wydedukowałem, że jeden powinien mieć przekrój L a drugi U, ale tego też nie jestem pewien. Moje mają przekroje L wszystkie. Wyglądają dość potężnie, ale żeby to porządnie zrobić to bym musiał zrobić fototrawionki, a o tym to pojęcia nie mam, nie mówiąc już o kasie jaką bym musiał wybulić. Dlatego pozwoliłem sobie na pewne uproszczenia i tak jestem zadowolony, że zdołałem te wszystkie podkłady i szyny zrobić ręcznie - koło 14 dni roboty. Proszę zatem o wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update warsztatu. Ostatnio popełniłem windhaller_032.jpg

Gotowe elementy przed pomalowaniem chciałbym zwrócić Waszą uwagę na "fajki" z których będą wychodzić łańcuchy kotwiczne, a właściwie materiał z którego je zrobiłem. Otóż do ich wykonania użyłem... makaronu "Drobne kolanka" (odpowiedni zestaw do waloryzacji do nabycia w specjalistycznym sklepie spożywczym ). Makaron okazał się niezłym surowcem modelarskim dobrze się go tnie żyletką lub skalpelem, obrabia pilnikiem lub papierem ściernym, klei klejem cyjanoakrylowym. Mam zamiar zrobić z niego również dwa małe nawiewniki na pokładzie głównym.

haller_033.jpg

haller_034.jpg

Te same elementy po pomalowaniu i przyklejeniu.

Gryf miał dwie windy, rufową i dziobową, wyszły tak:

gryf_081.jpg

gryf_085.jpg

gryf_082.jpg

gryf_083.jpg

gryf_084.jpg

To na razie tyle. Przerwa świąteczna. Po Świętach mam zamiar zacząć stawiać nadbudówki.

W tym miejscu chciałbym złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia zdrowych, pogodnych wesołych Świąt, mokrego Dyngusa, smacznego jajka itp, itd...oraz aby te wszystkie modele stworzone 1go kwietnia kiedyś się zmaterializowały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografii dziś przez parę godzin mogło być nie widać. Przełączaliśmy zasilanie w serwerowni i wyłączyłem również serwer na którym jest modelarstwo.koszalin.pl, a tam Marcin wrzuca zdjęcia.

Ale już wszystko powinno być w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace trwają, zacząłem już stawiać nadbudówki. W przypadku Gryfa są to tylko surowe bryły, których nie ma co pokazywać, natomiast jeśli chodzi o Generała to mam praktycznie gotowy pomost bojowy. Wyszło tak:

haller_036.jpg

haller_037.jpg

haller_038.jpg

haller_035.jpg

Brakuje relingu na dachu i wyposażenia, ale to dopiero po pomalowaniu całości. Teraz podobna operacja czeka mnie przy Gryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie Marwaw .

 

Jeżeli zaś chodzi o wszelkie relingi i takie bajery , to zachęcam Cię do lutowania . Sam bałem się tego strasznie i wiele lat kleiłem relingi , druty itp . Odpowiednio wyposażony ( nie oznacza drogo ) , lutowanie to przyjemność. Wszelkie kółka wycinaj cyrklem olfy , a jak jest mniejsza średnica , to tłucz szewskimi wybijakami

 

Pozdrowienia , wszystko wygląda werrrry .

 

Zdrowie polistyreniarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść lutowanie, plastik jest fantastik. Relingi i nadbudówka bardzo ładne, nie myślałeś, aby dorobić jakiś załogantów na obie łajby? W tej skali są chyba przecież jakieś "przerabialne" figurasy...

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pora wznowić relację, tym bardziej, że obie łajby miały swą prapremierę podczas I Bałtyckiego Festiwalu Modelarskiego. Przez ostatni miesiąc walczyłem z nadbudówkami na Gryfie, oto najnowsze zdjęcia,

Gryf:

gryf_093.jpg

gryf_092.jpg

gryf_086.jpg

gryf_087.jpg

gryf_088.jpg

gryf_089.jpg

gryf_090.jpg

gryf_091.jpg

Jak widać są gotowe bryły nadbudówek, niebawem można zacząć myśleć o malowaniu. tu mała informacja dla Balroga. Patent z płaskownikami o którym gadaliśmy, niestety nie znajdzie zastosowania (a szkoda), sprawdziłem w dokumentacji, na Gryfie nie było ich tylko płaski cokolik, tylko nieco węższy niż u mnie. Poprzestanę zatem na docięciu i zeszlifowaniu do rozsądnych rozmiarów.

Haller:

haller_039.jpg

haller_040.jpg

haller_041.jpg

haller_042.jpg

Z powodu ogromu prac nad nadbudówkami na Gryfie, Haller dostał tylko komin.

Teraz zamierzam dokończyć prace nad nadbudówkami na obu modelach (trochę zostało - świetliki, podesty itp) a potem skoncentrować się na Hallerze, aby wyrobić się do września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeś dał do pieca, nie ma co!!

Pysznie to wygląda i się układa

 

Co do Twojego pytania o kolor dachu i pomostu na Hallerze - jedyne zdjęcia na których widać dach kanonierki to te, po zatopieniu i ... niewiele tam widać. Ale skoro pokład był drewniany to ja bym stawiał, że były tam gretingi.

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam z pokładu Generała Hallera. Jak wspominałem skoncentrowałem się teraz na tym modelu, a w budowie Gryfa nastąpiła przerwa. Ostatnio wyprodukowałem ostatnie drobiazgi takie jak świetliki, maszt, nawiewniki, reling na pomoście bojowym. Tak to się prezentowało przed malowaniem:

haller_043.jpg

haller_044.jpg

haller_045.jpg

haller_046.jpg

A tak po pomalowaniu i przyklejeniu do pokładu:

haller_047.jpg

haller_048.jpg

haller_049.jpg

haller_050.jpg

haller_051.jpg

haller_052.jpg

haller_053.jpg

Nie przyklejony jedynie pomost, bo zostało przy nim dość sporo do zrobienia i to jest kolejny etap prac jaki mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.