Skocz do zawartości

OORP Gryf i Generał Haller - 1/72 - od podstaw - projekt MOW


Marwaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 265
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tym razem greting zrobiłem z forniru - pociąłem go skalpelem na "deseczki", wyrównałem papierem ściernym i skleiłem na super gluta. Po wyschnięciu jeszcze raz oszlifowałem i gotowe. Bardzo fajnie się to obrabia i klei. W Gryfie też tak zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam z relacją, przez ostatni czas coś podoklejałem, podłubałem, aż w końcu nazbierało się tyle tego, że można było zrobić trochę zdjęć:

haller066.jpg

haller067.jpg

haller069.jpg

haller070.jpg

haller071.jpg

Już teraz naprawdę widać koniec a wtedy wrócę do prac nad Gryfem.

Przepraszam za dość marne zdjęcia, ale w moim aparacie siadły baterie, a tego do końca nie rozgryzłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie piknie! Miodzio! Od początku podglądałem i mam zamiar to czynić dalej .Ładna robota. No i co ze fotki coś nie ten tego,robiłem gorsze ,kwestia rozgryzienia aparaciku i trochę doświadczenia. Pozdrawiam kierownika budowy,dyrektora stoczni i robotnika jednocześnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No, można powiedzieć, że Generał Haller skończony. Na razie nie robię oficjalnej galerii, bo nie ma jeszcze wodnej podstawki, ale kilka zdjęć mogę wrzucić:

haller_088.jpg

haller_086.jpg

haller_087.jpg

haller_075.jpg

haller_076.jpg

haller_078.jpg

haller_079.jpg

haller_080.jpg

haller_081.jpg

haller_082.jpg

haller_083.jpg

haller_084.jpg

haller_085.jpg

Na żywo model będzie można zobaczyć na II Kaszubskim Festiwalu Modelarskim w Kołczygłowach.

Specjalne podziękowania dla Sokola za wykonanie tabliczek z nazwami

No i zapomniałem zrobić fotkę z 1-no groszówką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelarsko wykończony fantastycznie ale malarsko czegoś mi brak. Szczególnie, że dodałeś pozorantów, a to już usprawiedliwia wszelkie ślady zużycia okrętu. Nadałeś mu trochę życia, ale jeszcze brakuje mi czegoś w pełni do "uczłowieczenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie, że się Wam podoba. Dzięki. Do Gryfa wrócę już w październiku, pomału zaczynają mnie ręce świerzbić Tym bardziej, że Wesoła Załoga Bunkra w Helu nabija się ze mnie i głośno zastanawia, kto uwinie się szybciej - ja z Gryfem czy Marynarka z Gawronem? Ponieważ wczoraj premier obiecał 250 milionów na dokończenie projektu, muszę się sterszczać

Ponieważ czuję się niejako wywołany do tablicy odnośnie śladów eksploatacji lub jak kto woli ich braku, to wyjaśniam, że przesadzanie z tym na polskich okrętach wojennych z okresu 20-lecia międzywojennego byłoby poważnym błędem merytorycznym, wystarczy spojrzeć na zachowane zdjęcia lub poczytać książki K.O. Borhardta, E. Pławskiego czy W. Cygana - przez cały czas przewija się temat walki z rdzą, wszelkiej maści brudami i przesadnym wręcz dbaniem o czystość okrętów. Mój ulubiony i nie raz cytowany przykład -pochodzący właśnie z Generała Hallera - załoga stanęła do raportu karnego dlatego, że podczas inspekcji Adm. J. Unrug w najciemniejszym kącie znalazł drewniany cebrzyk na którego rączce było trochę rdzy. Kolejny z.d.o. na ORP Krakowiak zebrał za to, że manilowe liny które okręt wyfasował w Gdańsku miały nie dokładnie obwiązane końcówki i się "siepały". Dlatego mój Haller pozostanie taki jaki jest z delikatnymi zaciekami i nieco przykurzonym wylotem komina. Nie chcę żeby duch Admirała straszył mnie po nocach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Tym bardziej, że Wesoła Załoga Bunkra w Helu nabija się ze mnie i głośno zastanawia, kto uwinie się szybciej - ja z Gryfem czy Marynarka z Gawronem? Ponieważ wczoraj premier obiecał 250 milionów na dokończenie projektu, muszę się sterszczać

...

 

Marcin, jak już te 250 mln zł dostaniesz to odpal coś dla Peruna i KPM. Dla siebie nie chce...

 

Jakbyś dał 100 tys. na II Bałtycki Festiwal Modelarski to byśmy wszystkim uczestnikom apartamenty w Arce zafundowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

13 października minął już rok od założenia tego wątku i rozpoczęcia budowy Gryfa. Sam o tym zapomniałem zajęty innymi tematami, a od 15 - tego prace ruszyły ostro do przodu. Nadbudówki pomalowane, a sam model w jednym kawałku. Na chwilę obecna wygląda on tak:

gryf_100.jpg

gryf_101.jpg

gryf_108.jpg

gryf_109.jpg

gryf_110.jpg

Widoki ogólne na model i kanapę

gryf_103.jpg

gryf_107.jpg

śródokręcie,

gryf_104.jpg

gryf_106.jpg

pomost bojowy, oba pomosty dostały już grettingi z forniru, a wszystkie nadbudówki drabiny.

gryf_105.jpg

Poprawiłem również urządzenia kotwiczne,

gryf_111.jpg

Próbowałem robić zdjęcia z monetą, ale gdzieś mi ja wcięło, więc na pokładzie postawiłem model samolotu w 1/72. Monety i tak nie byłoby widać. Teraz zacznie się wypełnianie krypy wyposażeniem i detalami, największe natężenie prac przewiduje na grudzień i styczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.